Lietuvos kariuomenėje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) pradeda daugiau kaip 330 karių iš šešių Lietuvos regionų. Tai yra vienas iš paskutiniųjų NPPKT karių išvykimų į tarnybą šiais metais. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir siekiant užtikrinti karo prievolininkų saugumą, vykdant išvykimą į paskirtus dalinius, laikytasi visų su COVID-19 prevencija susijusių reikalavimų.
[galerija kiek=”8″]
Kaip nurodoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime, beveik kuopa būsimųjų karių (tarp jų – 11 merginų) papildys Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalioną (Vytenio batalionas), 160 karo prievolininkų (tarp jų – 4 merginos) atvyksta į Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalioną (OGB), o likusi dalis karo prievolininkų tarnybą pradeda Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje (KOP AB). Vytenio bataliono NPPKT kariai Bazinį kario kursą įveiks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke.
Tarp visų pašauktųjų nėra nė vieno karo prievolininko, paskirto atlikti tarnybą privaloma tvarka. Virš 200 karių tarnybą pasirinko atlikti savo noru ir daugiau kaip 120 į šaukiamųjų sąrašą patekusių jaunuolių išreiškė norą tarnybą atlikti pirmumo tvarka.
Trys skirtingi kariniai vienetai ir trys skirtingos patirtys, bet ne mažiau turiningos, laukia būsimųjų karių. OGB – saugoti oro erdvę virš ypač svarbių valstybinių objektų bei apginti remiamus karinius vienetus, kovos teritorijas nuo užpuolimo iš oro, panaudojant turimas priešlėktuvines gynybos priemones.
Vytenio batalionui keliamas uždavinys užtikrinti Lietuvos kariuomenės vienetų bendrą kovinį aprūpinimą Lietuvos teritorijoje ir už jos ribų bei plėtoti NATO ir ES aukštesniojo ešelono logistikos pajėgumą. KOP AB atlieka ypač svarbų vaidmenį vykdant oro policijos funkcijas bei kitas oro operacijas, kurios vykdomos iš Šiaulių karinio aerodromo, teikti paieškos ir gelbėjimo paslaugas visiems Lietuvos Respublikos oro erdvės naudotojams.
Pradėję tarnybą daliniuose jaunieji kariai įveiks bazinį kario kursą, kurio metu bus supažindinti su taktikos, inžinerijos, topografijos, rikiuotės, medicinos principais, ginklais bei daugeliu kitų kariuomenės aspektų, kuriuos vėliau gilins jau padalinio sudėtyje. Taip pat jaunuoliai susipažins su savo padalinių veikla bei specifine technika. Po tarnybos jaunuoliai galės pretenduoti į profesinę karo tarnybą arba tapti Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariais, o to nepadarę bus įtraukti į Lietuvos kariuomenės aktyvųjį rezervą.