Stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatai: fiksuojamas rekordinis pedagoginių studijų populiarumas – Kas vyksta Kaune

Stojimų į aukštąsias mokyklas rezultatai: fiksuojamas rekordinis pedagoginių studijų populiarumas

Paskaita universitete / R. Tenio nuotr.

Per pagrindinį bendrojo priėmimo etapą prašymus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose pateikė 29,4 tūkst. stojančiųjų. Tai beveik 10 proc. daugiau nei 2019 m., kai jų buvo 26,8 tūkst. Stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius šiemet didžiausias per pastaruosius ketverius metus nuo 2016 m.

Daugiau kaip 13,6 tūkst. stojančiųjų tenkina valstybės finansuojamoms vietoms nustatytus reikalavimus. Tai 1,8 tūkst. arba 15 proc. daugiau, negu praėjusiais metais buvo priimta per visus priėmimo etapus – 2019 m. studijų sutartis dėl valstybės finansuojamų vietų sudarė 11,8 tūkst. asmenų, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Preliminariai numatoma, kad šiame etape studijų sutartis su universitetais dėl valstybės finansuojamų vietų bus pasiūlyta pasirašyti 9,2 tūkst. stojančiųjų, tai 2 tūkst. arba beveik 30 proc. daugiau nei 2019 m. Kolegijose tendencijos išlieka panašios, kaip praėjusiais metais – šiemet, kaip ir pernai, pagrindiniame bendrojo priėmimo etape valstybės finansuojamas studijų vietas kolegijose gaus apie 4,5 tūkst. stojančiųjų.

„Galima konstatuoti, kad priėmimui į aukštąsias mokyklas nesukliudė nei pandemija, nei matematikos egzamino rezultatai. Itin svarbu, kad ir universitetams vieningai nusprendus laikytis vienodos kokybės kartelės ne tik stojantiesiems į valstybės finansuojamas, bet ir į mokamas studijų vietas, studentų skaičiai nemažėja“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Šiemet fiksuojamas rekordinis pedagoginių studijų populiarumas – palyginti su pernai jis išaugo dvigubai. Pirmąkart per kelerius metus, kai jas pasirinkusiųjų skaičiai kasmet mažėjo, šiemet norą tapti būsimaisiais pedagogais išreiškė net 2,2 tūkst. stojančiųjų, iš jų 1,3 tūkst. – pirmuoju pageidavimu. Šiemet pedagoginėms bakalauro studijoms numatomos skirti 585 valstybės finansuojamos studijų vietos. Palyginimui – pernai į pedagogines bakalauro studijas iš viso įstojo 429 asmenys.

Galutiniai bendrojo priėmimo pagrindinio etapo rezultatai paaiškės iki šeštadienio vidurdienio, kai stojantiesiems bus išsiųsti kvietimai studijuoti. Studijų sutartys su pakviestaisiais aukštosiose mokyklose bus pasirašomos rugpjūčio 24–26 d. Papildomas priėmimas į likusias laisvas studijų vietas vyks rugpjūčio 28–31 d.

Šiemet pasirinkusiems profesinio mokymo įstaigas kvietimai pasirašyti sutartis jau yra išsiųsti, sutarčių pasirašymas vyksta iki rugpjūčio 21 d.

Šių metų pagrindinio priėmimo vasaros etape mokytis profesinio mokymo įstaigose pakviesti beveik 19 tūkst. stojančiųjų, tai taip pat beveik 30 proc. daugiau nei pernai, kai jų buvo 14,7 tūkst. Ypač – daugiau nei 40 proc. – augo stojančiųjų, kurie siekia įgyti profesinį išsilavinimą jau turėdami vidurinį išsilavinimą, skaičius: 2020 m. jų yra 13,3 tūkst, 2019 m. buvo 9,3 tūkst.

Daugiausiai stojančiųjų dėmesio susilaukė inžinerija ir inžinerinės profesijos – į jas pakviesta daugiau nei 4 tūkst. Paslaugų asmenims sritį renkasi 3,7 tūkst. stojančiųjų, sveikatos priežiūrą – per 2 tūkst. stojančiųjų.

Šiemet pradėjus įgyvendinti naują iniciatyvą – geidžiamos profesijos žinių suteikti dar bendrojo ugdymo mokyklos suole – sutartis su profesinio mokymo įstaigomis pasirašyti pakviesti 385 būsimi I–IV gimnazijos klasių ir 9–12 bendrojo ugdymo mokyklų klasių mokiniai. Jie mokysis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Nuo šių metų rugsėjo 1 d. modulių pasiūla dar labiau prasiplės – juos rinktis bus kviečiami ir jau įgijusieji vidurinį išsilavinimą suaugusieji.

Vasaros priėmimo į profesinio mokymo įstaigas papildomas etapas vyks rugpjūčio 22–26 d. Į profesinio mokymo įstaigas likus laisvų vietų taip pat bus galima stoti rudeninio priėmimo metu – nuo rugsėjo 1 iki gruodžio 20 d.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA