„Megoje“- „National Geographic“ globojama paroda – Kas vyksta Kaune

„Megoje“- „National Geographic“ globojama paroda

Kaune, prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ atidaryta pirmą kartą Lietuvoje rengiama „National Geographic Channels International“ globojama nemokama edukacinė paroda „Vandenynų milžinai“, leidžianti susipažinti su didžiausiais mūsų planetos gyventojais – banginiais, rykliais, kalmarais bei kitais vandenynų milžinais.

[galerija kiek=”4″]

Itin realistiški eksponatai

Didžiausių vandenynų gyventojų eksponatų paroda lankytojus stebina savo realistiškumu – visi parodos eksponatai yra tikslios gyvūnų kopijos, padengtos specialia danga, suteikiančia šlapios odos efektą, tad gyvūnai atrodo kaip ką tik iš vandens, o kai kuriuos jų supa ir realios gyvenamosios aplinkos akcentai, tokie kaip ledkalnis, naras ir kt. Detalės padeda parodos lankytojams įsivaizduoti, kaip šie vandens gyvūnai atrodo savo gyvenamojoje terpėje.

„Visi eksponatai sukurti remiantis išsamiais moksliniais tyrimais ir realiais pavyzdžiais, taigi jais galima ne tik grožėtis, bet ir naudoti kaip edukacinę priemonę. Šioje parodoje tikimės sulaukti ne tik didžiulio šeimų, bet ir mokyklų grupių iš visos Lietuvos susidomėjimo, nes parodą bus galima aplankyti iki pat rugsėjo 15 dienos. Akistata su tokio dydžio ir išskirtinumo preciziškomis gyvūnų kopijomis – įspūdingas potyris“, – pasakoja prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega“ valdančios bendrovės UAB „Baltic RED“ rinkodaros direktorė Ieva Goštautaitė-Gedutė.

Iš viso prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ įsikūrė 11 realaus dydžio ir išvaizdos vandenynų gyvūnų eksponatų. Didžiausias eksponatas – 6 metrų ilgio mėlynasis banginis, stambiausias kada nors žemėje gyvenęs gyvūnas, laisvėje užaugantis net iki 33 metrų ilgio ir galintis sverianti iki 200 tonų. Palyginimui – sunkiausi dinozaurai sverdavo iki 90 tonų.

Rugpjūčio 1-ąją pradėjusioje veikti parodoje taip pat pamatysite 5 metrų ilgio kašalotą, milžinišką kalmarą, rają mantą, orką, didįjį baltąjį ryklį, narvalą, kūjagalvį ryklį, paprastąjį bei baltąjį delfinus.

Kiekvieną eksponatą lydi informaciniai stendai, o TV ekranuose rodomi susiję moksliniai filmai.

„Visuomet stengiamės, kad prekybos centras nebūtų tik vieta, kurioje galima įsigyti būtiniausių daiktų. Prekybos ir laisvalaikio centro „Mega“ tikslas – kiekvienam lankytojui dovanoti gerą emociją, apsipirkimą paversti pramoga, o laisvalaikį – edukacija. Pavasarį mūsų lankytojai galėjo susipažinti su pasauline LEGO paroda, o artėjant mokslo metams pristatome itin realistišką vandenynų milžinų kolekciją“, – parodos atsiradimo istoriją pasakoja I. Goštautaitė-Gedutė.

Ryklių nasrų kolekcija ir 3D kelionė

Ne mažiau įspūdinga parodos dalis – viena didžiausių Centrinėje Europoje ryklių nasrų ir dantų kolekcija, kurioje eksponuojami ne tik dabar gyvenančių vandenynų plėšrūnų nasrai ir dantys, bet ir priešistorinio ryklio megaladono dantis. Šis kadaise gyvenęs vandenynų grobuonis išaugdavo iki 35 metrų ilgio ir sverdavo iki 45 tonų.

Parodos metu prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ lankytojai taip pat gali išbandyti virtualią povandeninę kelionę naudodami 3D akinius, nusifotografuoti prie „National Geographic“ žurnalo viršelio fotosienos, o specialioje gyvūnų skleidžiamų garsų sienoje pasiklausyti jūrų ir vandenynų gyventojų.

„Be abejonės, tai puiki proga pasigrožėti ir „Megoje“ įrengtu, į pasaulio aukščiausių akvariumų dešimtuką patenkančiu akvariumu, kuriame plaukioja Karibų jūros rykliai bei daugiau kaip 200 egzotinių tropinių vandenų žuvų“, – sako I. Goštautaitė-Gedutė.

Banginis buvo pagautas ir Klaipėdoje

Pasak Lietuvos jūrų muziejaus akvariumo ir jūrų gamtos skyriaus vedėjo Saulius Karaliaus, ši „Vandenynų milžinų“ paroda – nuostabi proga pamatyti didžiausius pasaulyje vandenynų gyventojus neišvykstant iš Lietuvos.

„Nenuostabu, kad patys didžiausi planetos gyvūnai gyvena būtent sūriuose vandenynuose. Sūrus vanduo didesniems gyvūnams padeda lengviau judėti ir sunaudoti mažiau energijos savo svorio masei judant vandenyje valdyti. Tai viena iš priežasčių, kodėl didžiausias Baltijos jūros gyventojas – „tik“ apie 300 kg sveriantis Baltijos pilkasis ruonis, o didžiausia žuvis – iki 40 kg sverianti lašiša. Baltijos jūra, lyginant su vandenynais ir kitomis jūromis, yra labai nesūri“, – pasakoja S. Karalius.

Didesni vandens gyventojai į Baltijos jūrą užklysta retai, didžiausi jų – prie Danijos krantų pastebėti keliolikos metrų ilgio banginiai, yra pasitaikę pastebėti ir ryklių. „Lietuvoje šių gyvūnų greičiausiai neišvysime, nes jie taip toli neplaukia, nors istoriniai šaltiniai mini, kad XIX a. pabaigoje ties Klaipėda buvo pagautas kelių metrų ilgio banginis, greičiausiai jauniklis“, – sako jūrų gamtos specialistas.

Netikėtą egzotišką žuvį Baltijos jūroje teko pamatyti ir pačiam S. Karaliui – 2003-aisiais jo pažįstamas Smiltynėje pagavo 2 metrų ilgio, apie 50 kg sveriančią durklažuvę, dažnai dar vadinamą kardžuve.

„National Geographic Channels International“ globojama nemokama edukacinė paroda „Vandenynų milžinai“ prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ vyks iki š. m. rugsėjo 15 d. Daugiau informacijos apie parodą galite rasti internete www.mega.lt.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA