Prokuratūra prašo suimti žurnalistą D. Dargį

BNS / Dominykas Biržietis2025/05/15 15:03
Dailius Dargis / M. Patašiaus nuotr.
Dailius Dargis / M. Patašiaus nuotr.

Naują ikiteisminį tyrimą dėl korupcinių nusikaltimų organizuojanti Generalinė prokuratūra prašo suimti žurnalistą Dailių Dargį, BNS ketvirtadienį patvirtino Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovas Giedrius Janonis.

„Vilniaus miesto apylinkės teismas 2025 metų gegužės 15 dieną gavo prokuroro pareiškimą dėl kardomosios priemonės – suėmimo – skyrimo žurnalistui Dailiui Dargiui dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų“, – nurodė jis.

„Pareiškimas užregistruotas, šiuo metu derinami teismo posėdžio data ir laikas dėl prokuroro pareiškimo“, – sakė G. Janonis.

D. Dargis trečiadienį buvo sulaikytas įtariant jį korupcinio pobūdžio ir kitomis nusikalstamomis veikomis.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovauja Generalinė prokuratūra, jį atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Žurnalisto advokatė Deimantė Tiškė motyvuodama ankstyva tyrimo stadija BNS neįvardijo, kokiais konkrečiai nusikaltimais įtariamas D. Dargis ir teigė, kad jis nepripažįsta juos padaręs.

Anot advokatės, visas įtarimas paremtas galimai melagingais vieno asmens, siekiančio išvengti baudžiamosios atsakomybės, parodymais.

BNS skelbė, kad D. Dargis buvo sulaikytas ir pernai rugsėjį kaip vienas iš įtariamųjų kitame ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl prekybos poveikiu ir kitų nusikalstamų veikų.

Į laisvę paleistas D. Dargis neigia bandęs paveikti teisėsaugą: niekada neturėjau didžiulės įtakos

Šiame tyrime įtarimai korupciniais nusikaltimais pateikti dar dviem asmenimis. Anot žiniasklaidos, tai buvęs „Aro“ pareigūnas Ovidijus Jūronas ir už korupciją teistas advokatas Artūras Jušinskis.

Teismas pernai spalį žurnalistą leido suimti, o vėliau suėmimą pakeitė intensyvia priežiūra.

Be to, teisėsaugai atliekant tarptautinį tyrimą dėl stambios narkotikų kontrabandos ir kitų nusikaltimų, gruodį Kolumbijoje sulaikytas jų organizavimu įtariamas Virginijus Labutis, o su tyrimu susijusiam D. Dargiui skirta prevencinė priemonė – oficialus perspėjimas.

Šis skirtas dėl jo ryšių su organizuotų nusikalstamų grupuočių lyderiais ir nariais, siejamais su tarptautiniu nusikalstamumu ir narkotikų kontrabanda, bendrų siekių ir derinamų tikslų, vykdomų prašymų, pavedimų, darančių neigiamą įtaką valstybės saugumui.

47-erių D. Dargis žiniasklaidoje dirba nuo 1995 metų, yra parašęs knygų apie žinomus Lietuvos nusikaltėlius. Jis sukūrė kriminalinės dokumentikos serialą „Remyga“, parašė ne vieną knygą apie Lietuvoje veikusias gaujas, kriminalinio pasaulio autoritetus.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA