Aviacijos muziejui Kaune skirta beveik 250 tūkst. eurų

BNS2025/05/13 16:27
Lietuvos aviacijos muziejaus Skrydžio pažinimo centro simuliatoriai / R. Tenio nuotr.
Lietuvos aviacijos muziejaus Skrydžio pažinimo centro simuliatoriai / R. Tenio nuotr.

Kultūros ministro įsakymu skirtas beveik 400 tūkst. eurų finansavimas į Žako Lipšico memorialinio muziejaus Druskininkuose nuolatinės ekspozicijos įrengimą ir Lietuvos aviacijos muziejaus ekspozicijos atnaujinimą inovatyviais sprendimais.

„Investicijos į mūsų muziejus – tai investicijos į gyvąją istoriją ir jos prieinamumą kiekvienam. Džiaugiuosi, kad modernūs sprendimai leis naujai atrasti ir patirti tiek pasaulinio garso menininko Žako Lipšico kūrybą, tiek dar nepakankamai plačiajai visuomenei žinomą turtingą Lietuvos aviacijos istoriją. Šie projektai ne tik išsaugos vertingą paveldą, bet ir pavers muziejus patrauklesniais visų kartų lankytojams“, – antradienį išplatintame ministerijos pranešime cituojamas kultūros ministras Šarūnas Birutis.

Lietuvos aviacijos muziejui skirtas beveik 250 tūkst. eurų finansavimas projektui „Lietuvos aviacijos muziejaus nuolatinės ekspozicijos papildymas inovatyviais ir įtraukiais sprendiniais“.

Įgyvendinus projektą, renovuotame muziejaus pastate bus įrengta nuolatinė ekspozicija. Planuojama suformuoti skirtingo architektūrinio pobūdžio ekspozicines zonas, pritaikytas buvusio oro uosto pastato erdvėms, kuriose bus pristatomi didieji orlaiviai, aviacijos istorija, veiks Skrydžio pažinimo centras, bus eksponuojamos parodos.

Aviacijos istorijos zonoje ekspozicija įgaus aiškią struktūrą, suskirstytą į 14 teminių blokų, skirtų ryškiausiems Lietuvos ir pasaulio aviacijos pasiekimams.

„Lankytojus nuolat ves po kojomis paklotas lėktuvų pakilimo takas, o tikroviškumo įspūdį sustiprins stilizuotos kompozicijos, leidžiančios pamatyti vaizdus pro piloto langą ir išgirsti skirtingų orlaivių variklių garsus. Ritmiškame temų išdėstyme numatomos vizualinės-emocinės pauzės, kurios leis pažinti garsiausias Lietuvos aviacijos asmenybes“, – rašo ministerija.

Lankytojų patogumui numatytos amfiteatrinės poilsio vietos, rūbinė, o pirmo aukšto orlaivių erdvėje – oro uostą pristatanti zona su taktiliniu maketu.

Projektai finansuojami iš 2021–2030 metų Kultūros ministerijos Kultūros ir kūrybingumo plėtros programos, juos planuojama įgyventi dar iki šių metų pabaigos.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA