Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis pirmadienį pasirašė potvarkį, kuriuo po žvalgybos rekomendacijos nesuteikė leidimo dirbti su slapta informacija „Nemuno aušros“ frakcijos nariui Dainorui Bradauskui.
Valstybės saugumo departamentas (VSD) praėjusią savaitę Seimo pirmininkui pateiktoje išvadoje rekomendavo D. Bradauskui nesuteikti teisės dirbti su įslaptinta informacija. Departamentas nurodė savo išvadą grindžiantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 17 straipsnio 2 dalies 11 ir 20 punktais.
Juose numatyta, kad asmuo nelaikomas patikimu bei lojaliu ir leidimas jam dirbti su įslaptinta informacija neišduodamas, jeigu jis nuo tikrinančių institucijų nuslėpė ar pateikė joms melagingus biografijos faktus, kitus duomenis, taip pat – kai per pastaruosius trejus metus buvo nustatytos asmens savybės, kita veikla ar ryšiai, kitos su asmeniu susijusios aplinkybės, faktai, dėl kurių kyla grėsmė patikėtos įslaptintos informacijos saugumui.
Tiesa, VSD daugiau nedetalizuoja, kodėl rekomendavo „aušriečiui“ nesuteikti leidimo.
Buvusiam Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovui D. Bradauskui leidimo dirbti su slapta informacija reikėjo, nes jis šioje kadencijoje priklauso Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijai.
Kaip BNS pirmadienį teigė „Nemuno aušros“ Seimo frakcijos seniūno pavaduotojas Robertas Puchovičius politinė jėga D. Bradauską šiame komitete planuoja pakeisti Martynu Gedvilu.
D. Bradauskas VMI vadovo posto 2017 metais neteko dėl savo pokalbių su tuometiniu koncerno „MG Baltic“ (dabar – „MG grupė“). viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu.
Prieš R. Kurlianskį taikytos kriminalinės žvalgybos priemonės korupcijos byloje, taigi jam bendraujant su D. Bradausku fiksuoti ir pastarojo pasisakymai.
D. Bradauskas „MG Baltic“ atstovui tvirtino turintis normalius santykius su konservatoriais, liberalais ir socialdemokratais, o „darbiečius“ bei „tvarkiečius“ jis teigė paėmęs „už konkolų“.
Pokalbius įvertinusi Finansų ministerijos komisija nustatė, kad D. Bradauskas savo veiksmais menkino VMI autoritetą, diskreditavo valstybės tarnautojo vardą, sukūrė išskirtines sąlygas konkrečiam mokesčių mokėtojui.
Anksčiau, atsižvelgęs į VSD rekomendaciją, Seimo pirmininkas neišdavė leidimo dirbti su slapta informacija ir pačiam „aušriečių“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui.
VSD pateiktą išvadą grindė Konstitucinio Teismo sprendimu, kuriuo R. Žemaitaitis pripažintas sulaužęs priesaiką, taip pat politiko lengvabūdiškumu ir neatsakingumu.