Kauno marių regioninis parko specialistai prašo laikinai nesilankyti Kauno fortuose – ten žiemoja šikšnosparniai.
„Vasario mėnesį penkiuose Kauno fortuose, kuriems suteiktas „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbių teritorijų statusas, tradiciškai buvo suskaičiuoti žiemojantys šikšnosparniai. Nepaisant tikrai šiltos žiemos, jų suskaičiavome nemažai – beveik du tūkstančius. O jei dar tiksliau – 1989!“ – šeštadienį pranešė Kauno marių regioninis parkas.
Anot specialistų, didžiausia gausa ir rūšių įvairove išsiskyrė Rokų fortas. „Jame radome daugiau nei 800 žiemojančių šikšnosparnių, mažiausiai šikšnosparnių aptikome Milikonių forte – tik 47.“
Kauno fortai – šikšnosparnių itin pamėgta žiemojimo vieta.
„Nors Kauno fortuose saugomos visų rūšių šikšnosparnių žiemavietės, tikslinės saugomos „Natura 2000“ teritorijų rūšys yra europinis plačiaausis ir kūdrinis pelėausis. Pastarasis fortuose kasmet retas, randama tik po kelis individus.
Tuo tarpu europinių plačiaausių fortuose susirenka gana daug, šią žiemą aptikome virš 300. Dažniausios Kauno fortuose žiemojančios rūšys – vandeniniai, Natererio ir Brandto pelėausiai, kasmet žiemoja šiauriniai šikšniai, kartais – vėlyvieji šikšniai, rudieji ausyliai“, – vardijo specialistai.
Kauno fortuose prašoma nesilankyti iki balandžio 30 dienos.
„Labai prašome būti atsakingais ir nesilankyti fortuose nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d., nes tai ne tik draudžiama, bet ir žalinga požemiuose miegantiems šikšnosparniams. Bet koks trikdymas jiems gali būti pražūtingas“, – pažymėjo Kauno marių regioninis parko specialistai.
Kauno marių regioniniam parkui priskirtas „Natura 2000“ saugomas teritorijas galima rasti čia.
„Natura 2000“ – tai visų laikų ambicingiausia ir didžiausio masto iniciatyva, skirta išsaugoti Europos gamtos paveldą. „Natura 2000“ yra Europos Sąjungos (ES) specialių saugomų teritorijų tinklas, kuris vienija visas 27 Europos Sąjungos šalis, siekiant išsaugoti vertingiausias Europos natūralias gamtines buveines, augalų bei gyvūnų rūšis ir jų buveines ateities kartoms, neatsižvelgiant į šių dienų valstybių sienas. Tinklas buvo įkurtas 1992 metais, remiantis ES Paukščių ir Buveinių direktyvomis – kertiniais Europos gamtos išsaugojimo politikos susitarimais, privalomais visoms šalims narėms.