Kauno klinikų medikai meta gelbėjimosi ratą skausmo kamuojamiems pacientams, taikydami jiems modernų gydymo būdą. Elektriniais impulsais padeda iki minimumo sumažinti lėtinį, pažeistos nervų sistemos sukeltą skausmą. Metodą išbandę pirmieji pacientai džiaugiasi pasikeitusiu gyvenimu.
0 Siaubingas skausmas kelerius metus buvo nuolatinis 59-erių Aivaro palydovas. Be vaistų – nė iš vietos.
Radviliškietis tapo vienu pirmųjų pacientų, kuriam Kauno klinikų medikai metė gelbėjimosi ratą ir pritaikė modernų skausmo valdymo metodą – perkutaninę elektroneurostimuliaciją.
Radviliškietis tapo vienu pirmųjų pacientų, kuriam Kauno klinikų medikai metė gelbėjimosi ratą ir pritaikė modernų skausmo valdymo metodą – perkutaninę elektroneurostimuliaciją.
Kartais prireikia ne vienos, o dviejų ar trijų procedūrų, tad Aivaras atvyko pakartotinai. Vyras atvirauja, kad jau po pirmo karto jo gyvenimas pašviesėjo.
„Laukiau skausmo – nesulaukiau. Stebuklingai“, – džiaugėsi radviliškietis.
„Procedūra minimaliai invazyvi. Tai reiškia, kad nuskausminę odos plotelį mes su adata įeiname prie nervinės struktūros ir duodame elektros, keičiame nervo struktūros impulso plitimą į centrinę nervų sistemą ir taip pacientams padedame“, – kaip atliekama procedūra pasakojo Kauno klinikų Skausmo gydymo poskyrio vadovė Liuda Brogienė.
Retomis ligomis sergantiems pacientams – naujos lėtinio skausmo gydymo galimybės Kauno klinikose
Per metus gydys apie 30 pacientų
Kol kas šis metodas taikomas pacientams, jau išbandžiusiems kitus, įprastus skausmo slopinimo būdus. Jis gali tapti privalumu, kai nepadeda ar negalimas gydymas vaistais.
„Mes turime klasikines priemones, kurias taikome kiekvienam žmogui po operacijos arba įvairių skausmų atveju, bet kartais turi turėti slaptą ginklą“, – sakė A. Macas.
Dažniausiai tai retomis ligomis sergantys pacientai, kamuojami pažeistos nervų sistemos sukelto skausmo. Jiems tokį gydymą kompensuoja ligonių kasa.
Kauno klinikos ketina per metus naujuoju PENS metodu gydyti apie 30 pacientų, o jei augs kompensavimas, pacientų skaičių planuoja didinti iki 100.
„Tai turėtų būti nervo pažaidos skausmas, kuris būna deginantis, šaudantis, neduodantis miegoti. Kai pacientai nupasakoja mums tokius skausmažodžius ir zona atitinka nervo pažeidimo, tai mes galim galvot apie šitą terapiją“, – aiškino L. Brogienė.
Kauno klinikų Skausmo gydymo poskyryje per metus konsultuojami maždaug 6 tūkstančiai pacientų iš visos Lietuvos, kuriuos dažniausiai kamuoja stuburo ir sąnarių patologijų sukeltas skausmas.
Daugiau naujienų skaitykite čia.