Valdančioji Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ šeštadienį Vilniuje priėmė politinę rezoliuciją „Vardan stiprios Lietuvos ir Europos“, kuria pabrėžiama atsakomybė už nacionalinį ir Europos sąjungos saugumą, visuomenės telkimą bei strategines investicijas.
Rezoliucijoje teigiama, kad Lietuva privalo stiprinti gynybinius pajėgumus, investuoti į ekonomiką, švietimą ir socialinę apsaugą, siekdama demografinio stabilumo ir ilgalaikio tvarumo. Akcentuojama, kad valdžia turi vengti visuomenės skaldymo ir siekti plataus politinio sutarimo.
„Privalome aiškiai atskirti konstruktyvią kritiką, aštrią polemiką nuo bandymų atvirai diskredituoti Lietuvos valstybę, jos demokratines institucijas. Taip pat negalime leisti, kad Ukrainos ar Europos sąjungos sprendimų kritika taptų agresoriaus naratyvų palaikymu“, – teigiama rezoliucijoje.
Dokumente pabrėžiama kovos su dezinformacija svarba, skatinama vieninga politinė laikysena demokratijos ir Ukrainos palaikymo klausimais. Atkreipiamas dėmesys į NATO stiprinimą ir didesnes investicijas į bendrą Europos gynybos politiką, raginama didinti ES finansavimą strateginiams projektams.
„Mes turime prisidėti prie realios NATO galios augimo skiriant daugiau nei 5 proc. Lietuvos BVP ir raginant kitas NATO nares reikšmingai didinti išlaidas bendrai gynybai“, – pabrėžiama rezoliucijoje.
Taip pat aptariamas ekonominio atsparumo stiprinimas, investicinės aplinkos gerinimas ir inovacijų skatinimas, siekiant Lietuvos konkurencingumo globalioje rinkoje. Pabrėžiama demografijos krizė, siūlomos priemonės šeimoms remti ir socialinei apsaugai gerinti.
Be to, rezoliucijoje pabrėžiama, kad būtina pakankamai investuoti į energetinės sistemos adekvatumą ir patikimumą, siekiant pilnos Lietuvos energetinės nepriklausomybės, regioninės integracijos bei užtikrinti geriausią įmanomą energetinių išteklių kainą visiems vartotojams.
„Siekiant energetikos sistemos stabilumo bei greito atkūrimo, būtina ir toliau nuosekliai remti gaminančių vartotojų plėtrą Lietuvoje ir ginti jų teisėtus lūkesčius, bei stiprinti elektros tinklų galimybes veikti regioniniu principu“, – teigia partija.
Dokumente priduriama, kad būtina atkreipti dėmesį į Lietuvoje krintantį gimstamumą.
„Nors Lietuvoje turime ne vieną aktualią šeimas stiprinančią priemonę, duomenys rodo, kad aplinka šeimoms vis dar yra atšiauri: per dešimtmetį metinis gimstamumas sumažėjo 40 procentų“, – teigiama rezoliucijoje.
Rezoliucija kviečia politines partijas ir visuomenės lyderius susitelkti sprendžiant esminius valstybės ateities klausimus, stiprinant Lietuvos vaidmenį Europos ir pasaulio politikoje.