Medicinos studentas, elektroninės muzikos kūrėjas, prodiuseris, karys savanoris Matas Imbrasas pristatė pirmąjį albumą „City Rush“, kuriame girdisi Kauno garsai. Albume viena daina skirta ir jo gimtajai Vilijampolei.
Kūryboje – patriotinės idėjos
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto trečio kurso medicinos studentas Matas Imbrasas (21) planuoja tapti chirurgu. Nuo vaikystės mokęsis groti akordeonu, per karantiną vaikinas išmoko kurti elektroninę muziką, ėmė dalyvauti festivaliuose, didžėjauti, o 2024 m. gruodį pristatė debiutinį albumą „City Rush“ (miesto skubėjimas).
Kūryboje jis išreiškia meilę gimtajam Kaunui ir tėvynei: dainose naudoja miesto garsus, istorines kalbas iš Baltijos kelio, Sausio 13-osios įvykių.
„Meilę Lietuvai, patriotiškumą išreiškiu ne tik himno giedojimu, bet ir dainų kūrimu. Džiaugiuosi, kad viename filme apie Sausio 13-ąją buvo panaudotas mano kūrinio intarpas“, – sakė jis.
Per tiek laiko nubėgti 120 km nebuvo sunku, nes M. Imbrasas aktyviai sportuoja, klube „Tonusas” lanko kudo kovinio sporto treniruotes, dalyvauja pusmaratonių ir maratonų varžybose, o šiuo metu ruošiasi Kauno maratonui.
Susimąstęs, ką darytų, jei Lietuvoje kiltų karas, jis nusprendė savanoriškai užsirašyti į Lietuvos kariuomenę, kur siekia tapti karo mediku.

Dėmesys Vilijampolei
Pradėti lankyti akordeono pamokas M. Imbrasą vaikystėje įkvėpė tėtis Arūnas, grojęs šiuo instrumentu. Vaikinui sekėsi, džiugino apdovanojimai, pasirodymai Italijoje, Armėnijoje. Užaugus muzika ir toliau padeda realizuoti save, tiesa, šįkart jau elektroninė. Ją kurdamas vaikinas panaudoja gebėjimus groti ne tik akordeonu, bet ir pianinu, gitara. Kūryboje praverčia išmoktos anglų, vokiečių, rusų, prancūzų kalbos.
Debiutiniame albume „City Rush“ yra kūrinys „Vilijampolė“. (Kūrinio galima pasiklausyti čia). Neatsitiktinai – šiame rajone, Švyturio gatvėje šalia Vilijampolės turgaus jis užaugo.
„Man patinka Vilijampolė, tai erdvus, saugus rajonas, o šalia turime vieną gražiausių upių Lietuvoje – Nerį. Mėgstu kasdien bėgioti Neries krantine. Pasigrožėjimui renkuosi Milikonių kalno panoramą. Šaltuoju metų laiku apsilankau ir prie Lampėdžio ežero, išsimaudau ežere. Lankiau J. ir P. Vileišių mokyklą, plaukiojau „Vilijos“ baseine, vaikščiodavau Sąjungos aikštėje – štai ir išvardinau svarbiausias man vietas Vilijampolėje“, – kalbėjo M. Imbrasas.
Minėtam kūriniui jis naudojo pro namų langą Vilijampolėje įrašytus gatvės garsus ir Kauno centre per spūstį sklindantį šurmulį, o kiek atokiau įsirašė gamtos garsų.
Albume skamba ir su kauniečių grupėmis „Flash Voyage“ ir „Peanuts on Keto“ įrašyti kūriniai.
Prieš tai M. Imbrasas yra pristatęs garso takelį „Human + Nature“, skirtą Molėtų miestui, kur turi kaimą.

Planuoja kurti muziką kinui, teatrui
Kaunietis M. Imbrasas ateityje norėtų kurti muziką filmams, teatrams, operai, kitiems pasirodymams, ir nebūtinai elektroninę. Svajoja sukurti bendrą kūrinį su mėgstama grupe „Hiperbolė“. Svarbūs jo kelyje elektroninės muzikos atlikėjai iš užsienio – Bonobo ir Nicolas Jaar. Ateityje M. Imbrasas planuoja dalyvauti pasauliniame elektroninės muzikos festivalyje „Sonar“.
„Kuriu lėtą elektroninę muziką, pasaulyje tokios muzikos mažėja. Čia save realizuoju. Džiaugiuosi, kad siekti svajonių mane įkvepia šeima: tėtis paskatino muzikuoti, motyvavo studijuoti mediciną, broliai supažindino su alternatyvios muzikos pasauliu, paragino kurti“, – sakė M. Imbrasas.
Artimiausiu metu jis atliks pasirodymus Kaune ir Vilniuje, o vasarą pakvies į elektroninės muzikos festivalį „Yaha Gathering“.