Šiuolaikinė estetinė medicina siūlo daugybę būdų kaip puoselėti odos grožį bei jaunystę, o vienas populiariausių iš jų – grožio injekcijos. Jų pagalba intensyviai sudrėkinti ir suteikti odai stangrumo galima pakankamai greitai bei paprastai. Visgi, anot Kaune veikiančios estetinės ir lazerinės medicinos klinikos „Era Esthetic Avenue“ gydytojos dermatologės Ievos Štarienės, ne visos jų sukuria natūralų rezultatą, o būtent natūralus rezultatas yra daugelio šiandienos pacientų lūkestis.
5 aktyvūs grožio injekcijų ingredientai
Su naujos kartos preparatais ne tik pagerinama odos sveikata, sumažinamos raukšlės, bet ir harmonizuojama išvaizda.
„Net be nuotraukų filtrų jūs atrodysite nuostabiai“, – sako gydytoja Ieva.
Biomimetiniai peptidai atkartoja natūralius odos atsinaujinimo mechanizmus, veikdami giliuose odos sluoksniuose.
Gintaro rūgštis, veikia papildomai kaip antioksidantas, nekemša porų, šviesina odą (prieš pigmentaciją ir veido odos raudonį), slopina uždegiminius procesus.
Polilakto pieno ir hialurono rūgšties injekcijos padeda padailinti veidą bei paryškinti veido bruožus nepastebimai.
Pieno rūgštis yra viena iš medžiagų, kuri stimuliuoja odos kolageną ir atkuria tūrį natūraliai, be jokių tinimų.
Nukleotidai (arba polinukleotidai) veikia net 3 odos sluoksnius ir skatina natūralią odos regeneraciją, kolageno sintezę ir naujų ląstelių gamybą.
Egzosomos (antialerginis produktas) suteikia itin intensyvų „anti-aging“ efektą. Jų sudėtyje – net devyni heptapeptidai.
Odos atjauninimas, skatinami natūralūs procesai
Gydytojos teigimu, tinkamai pasirinktos inovatyvios grožio injekcijos ne tik leidžia suteikti odai stangrumo ar kovoti su raukšlelėmis, bet ir skatina natūralius odos atsinaujinimo procesus.
„Prieš pasirenkant norimą procedūrų planą, visuomet stengiuosi pacientui paaiškinti, kaip vyksta odos senėjimo procesas. Jis prasideda anksti – jau nuo 25 metų amžiaus. Kasmet oda gamina vis mažiau kolageno ir elastino skaidulų, lėtėja ląstelių atsinaujinimas, todėl apie 30-uosius metus pradeda ryškėti pirmieji amžėjimo požymiai: raukšlelės, odos pigmentacija, tonuso praradimas ar kt.“, – pasakoja gydytoja.

Jau kurį laiką grožio rinkoje plačiai naudojamos hialurono ar botulino injekcijos, pasak I. Štarienės, negali tinkamai atliepti šių natūralių amžėjimo procesų ir, kartu, kelia gana daug rizikų. Dėl šios priežasties, pažangi estetinė medicina ir „Era Esthetic Avenue“ klinikos perėjo į biostimuliatorių erą, tai yra preparatus, kurių sudėtis yra gausi kolageną biostimuliuojančių ingredientų.
„Šiuolaikinių technologijų dėka galime skatinti organizmo ląsteles pačioms gaminti kolageną ir elastiną. Iki šiol hialurono rūgštis buvo naudojama kaip drėkiklis ar audinių užpildas, tačiau ilgainiui pastebėta, kad ji turi savybę sutraukti vandenį, taip sukeldama tinimus ir iškreipdama natūralius veido bruožus. Pacientai pasidaro „panašiai gražūs“.
„Biostimuliatoriai, tokie kaip pieno ar gintaro rūgštis, biomimetiniai peptidai, nukleotidai ar egzosomos, veikia kitaip – jie skatina natūralų odos atsinaujinimą, be pridėtinio tūrio ar skysčių sankaupų, nėra veido tinimo efekto“, – sako gydytoja.
Peptidų, gintaro ar pieno rūgšties injekcijos
Biostimuliatorių pagalba odoje atliekama sintezė tų pačių medžiagų, kurias mūsų organizmas gamina pats, tik po 25 metų amžiaus aptingsta tai daryti. Gydytoja pažymi, jog net ir šio tipo grožio injekcijų sudėtyje naudojama hialurono rūgštis, tačiau ji – nėra pagrindinė veiklioji medžiaga. Jos tikslas – padėti sudrėkinti odą. Esminė injekcijų su biostimuliatoriais savybė – kolageno ir elastino karkaso odoje atnaujinimas. Paprastai sakant audiniai „atgimsta iš naujo“ – iš vidaus.
„Net ir dirbdami su visu biostimuliatorių spektru, mes pritaikome injekcijas pagal individualų kiekvieno paciento atvejį. Jei matome vyraujantį spalvos pokytį, hiperpigmentaciją, aktyvią rožinę odos spalvą ar išsiplėtusius kapiliarus, uždegiminius procesus, mes rinksimės gintaro rūgštį, kuri turi stipriausią antioksidacinę funkciją. Jei norime koreguoti paakių maišelius, įdubimus, kontūro pokyčius, rinksimės nukleotidus. Jei norime atkurti stangrumą, rinksimės pieno rūgštį. Kas yra svarbu, kad vienos procedūros metu galime apjungti kelis biostimuliarorius, taip pasiekiant visapusišką rezultatą“, – pasakoja gydytoja.
Gydytoja I. Štarienė pabrėžia, jog skirtingai nei hialurono rūgšties injekcijų, biostimuliatorių procedūros yra saugios, neiškraipo veido bruožų ir nesukelia komplikacijų.
„Svarbiausia – natūralus rezultatas: oda atrodo ir jaučiasi sveikesnė, padidėja tonusas, sumažėja raukšlelės, pagražėja veido spalva, sugrįžta švytėjimas. Tokio efekto, pavyzdžiui, su hialurono rūgštimi pasiekti neįmanoma“, – pabrėžia gydytoja.
Kiekvienam pacientui – individualus procedūrų planas
Pasak gydytojos, norint pasiekti geriausią rezultatą, rekomenduojama atlikti 3-4 grožio injekcijų procedūras, tarp jų padarant dviejų savaičių pertraukas. Kadangi odos senėjimas yra natūralus procesas ir jo sustabdyti neįmanoma, rekomenduojama injekcijų kursą pakartoti po metų.
„Procedūra yra itin paprasta. Odą padengiame nuskausminamąjį efektą turinčiu lidokaino kremu, tada dezinfekuojame ir mikroadatėlių pagalba atliekame injekcijas. Pacientas nejaučia jokio diskomforto – nei per, nei po procedūros“, – pasakoja specialistė.
Nors injekcijų efektyvumas bei nauda – itin didelė, geriausiam rezultatui, gydytojos teigimu, svarbi visuma.
„Mityba, miegas, streso valdymas, vandens kiekis – visa tai turi įtakos kiekvieno mūsų odos sveikatai. Vien injekcijos stebuklo nesukurs, tačiau būdamos dalimi žmogui draugiškos rutinos, jos bus itin vertingos“, – sako I. Štarienė.
I. Štarienė – Kaune, adresu I. Kanto g. 18 (verslo centras „Bokštas“), įsikūrusios lazerinės ir estetinės medicinos klinikos „Era Esthetic Avenue“ gydytoja dermatologė. Plačiau apie klinikoje atliekamas grožio injekcijas bei vieną populiariausių naujienų: https://lazerineklinika.lt/proceduros/pieno-ir-hialurono-rugsties-injekcijos/.