Per pastaruosius kelerius metus kairysis Nemuno krantas ėmė keistis neatpažįstamai. Patvirtinti ambicingi H. ir O. Minkovskių gatvės rekonstrukcijos ir naujos infrastruktūros kūrimo darbai, pėsčiųjų tiltas į Nemuno salą, besikuriantys nauji verslai ir išskirtinio „Nemunaičių“ rajono plėtra.
Šimtai naujakurių ir įkvepiantys vaizdai
Urbanistikos ekspertai vis dažniau kalba, jog kairysis Nemuno krantas transformuojasi į naująjį miesto centrą, o pokyčių naudą sau jau dabar jaučia tiek verslai, tiek gyventojai. Vos užbaigus ir sėkmingai išpardavus visus pirmojo etapo „Nemunaičių“ kvartalo būstus, „SBA Urban“ rudenį startavo su antruoju etapu. Praėjo tik du mėnesiai, o trečdalis iš 95 gyvenamajame projekte „Pasaka“ suplanuotų būstų – jau rezervuoti.
„Pirmajame mūsų etape jau apsigyveno šimtai naujakurių. Antrasis etapas, įkvėptas kitąmet 150-ąsias gimimo metines mininčio kūrėjo M.K. Čiurlionio, pavadintas „Pasaka“. Tarsi virš Nemuno pakibusi „Pasaka“ gyventojams per langus atvers įspūdingą miesto panoramą. Tai bus 7 aukštų pastatas, kurį sudarys mišrios paskirties patalpos: gyvenamosios, komercinės ir beveik 700 kv. metrų, skirtų teikti išskirtinai medicinines paslaugas. Mišria paskirtimi siekiame, kad kuo daugiau aktualių kasdieninių paslaugų gyventojai rastų vietoje – visai greta namų. Norintiems taupyti savo laiką tai – itin svarbu“, – sako „Nemunaičių“ pardavimų vadovė Viktorija Pozingytė.
Gyvenamąjį pastatą „Pasaka“ planuojama baigti 2026-ųjų pavasarį. Kartu bus pastatytas ir daugiaaukštis parkingas, kurį vystytojas suplanavo kaip papildomą, gyventojams patrauklią galimybę pasistatyti automobilius. Netoliese, „Nemunaičių“ teritorijoje, statomas ir biurų kompleksas „Hermanas“, kuris turėtų būti baigtas iki 2025-ųjų pabaigos.
„Tuo metu, kai antrojo etapo pirkėjai baigs įsirenginėti savo naujuosius būstus, jie jau galės naudotis ir visapusiškai išvystyta, miesto kontekste išskirtine infrastruktūra: pėsčiųjų tiltu į Nemuno salą, kuriuo lengvai pasieks „Žalgirio“ areną ir baseiną, naująjį „Mokslo salos“ muziejų, yaip pat senamiestį ir Laisvės alėją. Kartu turėtų būti atnaujinta bei sutvarkyta H. ir O. Minkovskių gatvė“, – sako V. Pozingytė.
Stebi grįžtančių tendenciją
Apklausos rodo, kad maždaug ketvirtadalis kauniečių per pastaruosius dvejus metus planuoja įsigyti būstą. Kai kurie iš jų sprendimą pirkti naują butą projekte „Pasaka“ priima jau dabar, kai variantų pasirinkti – daugiausiai. Tad koks yra kairiajame Nemuno krante besikuriančių pirkėjų portretas?
„Pastebime, jog didesnio ploto, 70-80 kv. metrų būstus labiau perka šeimos nuolatiniam gyvenimui. Pakankamai nemažai jų į miestą sugrįžta iš užmiesčio, nes nori sutaupyti kasdien važinėjimui skiriamą laiką“, – pasakoja „Nemunaičių“ pardavimų vadovė V. Pozingytė.
Vystytojo komanda džiaugiasi, kad patrauklūs projektai ir augantis miestas skatina į jį sugrįžti ir iš užsienio ar netgi persikelti iš sostinės.
„Mažesniuosius butus žmonės labiau renkasi investicijai. Perka ne tik nuomai, bet ir savo ar vaikų ateičiai. Turime nemažai lietuvių, gyvenančių užsienyje, kurie dar tik planuoja grįžti arba kuria sąlygas grįžti planuojantiems vaikams. Taip pat stebime ir jau dabar grįžtančiųjų tendenciją. Pirkėjai su visa šeima į Kauną sugrįžta iš Europos, JAV ar net Afrikos. Įdomu ir tai, kad mūsų kvartale įsikuria ir savo laiką branginantys vilniečiai, pavargę nuo sostinės kamščių ir intensyvių srautų“, – tendencijomis dalijasi V. Pozingytė.
Pirkėjai, anot „Nemunaičių“ atstovės, akcentuoja, jog pokyčiai kairiajame Nemuno krante atveria galimybes viską pasiekti lengvai ir greitai. Sumažės poreikis tėvams vežioti vaikus į mokyklą ar kitus užsiėmimus – pėsčiųjų tiltu svarbiausius miesto taškus galima pasiekti pėsčiomis.
Atsivers ne tik gyventojams, bet ir miestui
Kairiojo Nemuno kranto bei „Nemunaičių“ patrauklumą augina ir čia jau įsikūrę gyventojai.
„Užbaigus pirmąjį etapą iš atvykstančių potencialių pirkėjų labai dažnai girdžiu: „Jau pakalbėjau su kaimynystėje gyvenančiais žmonėmis, labai tikiu projektu, vieta, infrastruktūra“. Tad žinia apie patogiam ir kokybiškam gyvenimui atsiveriantį kairįjį Nemuno krantą ir būsimąjį naująjį miesto centrą šiandien jau keliauja iš lūpų į lūpas. Pirkėjams labai patrauklu tai, kad rajonas nebus tik miegamasis. Jiems imponuoja, jog norime sukurti gyvą, kompleksinį rajoną – su komercinėmis ir viešosiomis erdvėmis, kurios bus atviros visiems miestiečiams“, – sako „Nemunaičių“ atstovė.
„Nemunaičius“ vystančiai bendrovei „SBA Urban“ atlikus reprezentatyvią kauniečių apklausą, paaiškėjo, jog daugumai – net 69 proc. – svarbiausias kriterijus renkantis būstą yra vieta. 60 proc. apklaustųjų ypatingai vertina ir projekto kokybę.
Vertindami miesto pokyčius, daugiausiai, 28 proc. apklaustųjų, laukia, kol Kaune atsidarys „Mokslo sala“, 26 proc. – rekonstruotos miesto Rotušės aikštės, o 15 proc. pastatyto pėsčiųjų tilto per Nemuną. Taip pat miestiečiams aktualus M. K. Čiurlionio koncertų centras, lengvosios atletikos maniežas bei H. ir O. Minkovskių g. rekonstrukcija. Tad didžioji dalis laukiamiausių miesto projektų – neatsiejami nuo kairiojo Nemuno kranto.
Išsirinkti „Nemunaičiuose“ kuriamas erdves gyvenimui bei susipažinti su galimybėmis verslui galima https://www.nemunaiciai.lt/rinktis/pasaka/ arba susisiekus su projekto pardavimų vadove Viktorija: el. paštu [email protected] arba telefonu +37061806035.