Laisvės partijai nesėkmingai pasirodžius Seimo rinkimuose, jos pirmininkė Aušrinė Armonaitė teigia, kad po antrojo turo nuspręs ar turėtų trauktis iš politinės jėgos vadovės pozicijos. Anot jos, reikia palaukti ir pamatyti, ar „laisviečiams“ pasiseks iškovoti kelias pergales vienmandatėse apygardose.
„Šie rinkimai Laisvės partijai, kaip matome, nepasisekė. Ir čia yra puikus klausimas (ar turėtų trauktis iš partijos pirmininkės posto – ELTA) į kurį aš atsakysiu pasibaigus Seimo rinkimams. Spalio 27 d. dar mums reikia būtinai iš visų jėgų dalyvauti antrame ture trijose vienmandatėse apygardose“, – pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje kalbėjo A. Armonaitė.
Politikė taip pat teigė, kad 5 proc. kartelės perkopti nepajėgusi Laisvės partija pasibaigus rinkimams privalės persvarstys savo strategiją.
„Laisvės partija yra gana lanksti organizacija, kuri nėra įklimpusi į biurokratines struktūras. Ir mums keistis ir adaptuotis nėra taip sunku. Tą ir padarysime“, – tikino ji.
T. V. Raskevičius: nešu lygiai tokią pačią atsakomybę, kaip ir pirmininkė
Tuo metu vienas Laisvės partijos lyderių Tomas Vytautas Raskevičius paklaustas, ar po nesėkmingo antro turo perimtų vadovavimą partijai, tvirtino, kad neša tokią pačią atsakomybę kaip A. Armonaitė.
Daugiau šia tema
„Aš šiuo metu esu partijos pirmininkės pavaduotojas ir analizuojant rezultatus nešu lygiai tokią pačią atsakomybę kaip ir ji už tą rezultatą, kurį turėsime“, – žurnalistams teigė T. V. Raskevičius.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, daugiausia palaikymo daugiamandatėje apygardoje sulaukė Lietuvos socialdemokratų partija – 19,36 proc. balsų.
Visgi, nuo jų nedaug atsiliko dabartiniai valdantieji konservatoriai, sulaukę 17,96 proc. rinkėjų palaikymo.
Tuo metu trečioje vietoje likusi „Nemuno aušra“ pelnė 14, 99 proc. rinkėjų palaikymą.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 9,24 proc. balsų, Liberalų sąjuūdis – 7,70 proc. balsų ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) – 7,02 proc. balsų.
Išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc.
Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Preliminariais VRK duomenimis, jau pirmajame ture išrinkti 8 vienmandatininkai.