Panemunėje atgimė viena žymiausių Kauno tarpukario vilų – parduodami butai su daline apdaila – Puslapis 2 – Kas vyksta Kaune

Panemunėje atgimė viena žymiausių Kauno tarpukario vilų – parduodami butai su daline apdaila

Panemunės vila / Organizatorių nuotr,
Panemunės vila / Organizatorių nuotr,
Panemunės vila / Organizatorių nuotr,
Panemunės vila / Organizatorių nuotr,

Tarpukariu Panemunė garsėjo kaip pagrindinis Kauno priemiesčio kurortas. Gyventojai čia vyko tiek ilsėtis ir mėgautis laisvalaikiu prie Nemuno ar Panemunės šile, tiek gerinti savo sveikatą reabilitacijos ir gydymo įstaigose. Iki pat šių dienų vaikštant Panemunės gatvėmis ir alėjomis galima grožėtis nuostabia architektūra išsiskiriančiomis tarpukario vilomis. Miestiečių ir paveldo entuziastų džiaugsmui, bene įspūdingiausia jų šiandien atgimė naujam gyvenimui.

1926-aisiais adresu Gailutės g. 28, Panemunėje, iškilo garsaus tarpukario pedagogo Liutauro Kairiūnaičio vila. Ji įsikūrė visai greta Nemuno pakrantės, o ją sudarė du aukštai su mansarda. Pagrindiniai vilos akcentai – du fasadą įrėminantys bokšteliai su kupolais, kuriuos skyrė įstiklintos galerijos ir atviras balkonas mansardoje.

Medinės architektūros tyrinėtojai sutinka, kad tai – vienas įspūdingiausių Panemunės vasarnamių.

Perstatytas pastatas su autentišku fasadu

Bėgant metams šis įspūdingas statinys buvo apleistas, o jį nuniokojus gaisrui – tapo avarinės būklės. Buvo baimintasi dėl gražiosios vilos ateities iki kol 2017-aisiais ją įsigiję nauji savininkai nusprendė atkurti autentiką ir perleisti ją kasdien šiuo grožiu džiaugtis norintiems miesto gyventojams.

Panemunės vilos perstatymo projektas truko septynerius metus. Jį rengė ir procesams vadovavo patyrusių architektų komanda: Ugnius Vasiliauskas, Aurelija Daugėlaitė ir Tomas Jonaitis.

„Savo išvaizda dvarą primenanti vila atspindi tarpukario architektūros išskirtinumą, kokybę ir preciziškumą. Jos fasadas yra puikiausia iliustracija, kokiu prestižiniu kurortu tarpukariu buvo Panemunė. Rekonstruodami vilą siekėme išsaugoti pastato tūrį ir fasadą, jog išorinis vaizdas liktų visiškai autentišku. Išsaugojome ir pastato išorę puošiančius horizontalius ir vertikalius medinius elementus, visas kitas svarbias detales“, – sako architektas Ugnius Vasiliauskas.

Dešimt butų naujai istorijai

Architekto teigimu, atkuriant vilą daugiausiai iššūkių kėlė sąsajos tarp autentikos, šių dienų gyventojų poreikių ir įstatyminės bazės atradimas.

„Nauji pastatai turi atitikti šiandieninius statybinius reglamentus, higienos reikalavimus, užtikrinti gaisrinius parametrus ir kt. Visą tai reikėjo suprojektuoti taip, kad kuo mažiau būtų pažeistas autentiškas vaizdas. Galime teigti, jog baigus statybas turime modernų pastatą viduje ir kiek tik įmanoma buvo atkurti, autentišką – išorėje“, – pasakoja architektas.

Nors išorė išsaugojo originalų vaizdą, visas pastatas – kapitaliai perstatytas. Iš pažiūros vila atrodo medinė, tačiau po atstatymo ji – mūrinė. Atnaujinus pastate liko 10 butų, kurių dydis siekia nuo 30 iki 64 kvadratinių metrų.

Penki būstai jau rezervuoti, o dar penki – prieinami įsigyti. Pirkėjai gali rinktis iš dviejų arba trijų kambarių objektų. Pirmajame aukšte esantys trijų kambarių butai turi ir nuosavus kiemelius, o trečiojo aukšto mansardiniai būstai – atvirus balkonus.

Panemunės vila / Organizatorių nuotr.
Panemunės vila / Organizatorių nuotr.

Kruopščiai tvarkoma aplinka

„Būstai Panemunės viloje parduodami su daline apdaila. Projektas yra baigtas, tad visi susidomėję būstus gali apžiūrėti ir visapusiškai įvertinti realybėje. Nusprendus įsigyti pirkėjams nebereikės laukti, kol galės pradėti būsto įsirengimo darbus“, – sako už būstų pardavimus atsakinga nekilnojamojo turto vadybininkė Jolita Sabotaitienė.

NT specialistė atkreipia dėmesį, jog dauguma atvykstančiųjų apžiūrėti maloniai nustemba ne tik dėl projekto kokybės bei autentiškumo, bet ir dėl techninių specifikacijų. Medinė pastato išorė daugelį verčia manyti, jog ir jo karkasas yra medinis. Visgi žymioji vila – mūrinė.

Panemunės vila / Organizatorių nuotr.
Panemunės vila / Organizatorių nuotr.

„Užbaigta tvarkyti ir namo aplinka. Kieme sudėtos klinkerio trinkelės, apsodinta veja, landšafto specialistų pagalba kiemas apželdintas vilos architektūrą atliepiančiais dekoratyviniais augalais. Kapitaliai rekonstruotas kieme esantis ūkinis pastatas, kuriame įrengti šeši automobilių garažai. Papildomos automobilių parkavimo vietos įrengtos namo kieme. O savo patogumui, pirkėjai gali įsigyti ir sandėliukus“, – pasakoja pardavimų vadybininkė.

Sužinoti daugiau apie adresu Gailutės g. 28 atkurtą Panemunės vilą galima internetinėje svetainėje, spustelėjus čia, susisiekus el. paštu [email protected] arba telefonu +370 682 17622 (Jolita).

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA