Klampiose rungtynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė krito prieš slovėnus – Kas vyksta Kaune

Klampiose rungtynėse Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė krito prieš slovėnus

Lrytas.lt 2024/06/25 21:36
Ltu.basketball / Ž. Vingelio nuotr.

Domanto Sabonio sugrįžimas į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę – nesėkmingas. Kontrolinių rungtynių sprintą prieš atranką į Paryžiaus olimpines žaidynes Puerto Rike pabaigę Kazio Maksvyčio auklėtiniai dramatiškai krito prieš Slovėnijos rinktinę.

Klampiose rungtynėse Liublianoje mūsiškiai 68:70 (15:15, 15:17, 17:10, 21:28) galiausiai krito prieš slovėnus ir sprintą prieš olimpinę atranką baigė pralaimėjimu. Tai buvo paskutinės mūsiškių rungtynės prieš atranką į olimpines žaidynes Puerto Rike. Pirmajame mače Vilniuje lietuviai 92:86 įveikė tuos pačius slovėnus.

Šiose rungtynėse abi komandos tragiškai metė tritaškius. Lietuvos rinktinė pataikė vos 5 tolimus metimus iš 22 (22 proc.), kai slovėnai įmetė vos 5 iš 27 (18 proc.). Be to, lietuviai šiame mače suklydo net 19 kartų (10 klaidų pirmoje mačo dalyje, 9 antroje – red.).

Primename, kad atrankos į olimpines žaidynes liko lygiai savaitė. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Puerto Rike žais A grupėje, kur susitiks su Meksikos ir Dramblio Kaulo Krato rinktinėmis, o B grupėje varžysis Italijos, Puerto Riko ir Bahreino rinktinės.

Primename, kad Lietuvos rinktinė tiesiai iš Slovėnijos keliaus į Puerto Riką, kur jau naktį iš liepos 2 d. į liepos 3 d. susikaus su Meksikos rinktine.

Lemiamą ketvirtį savuoju spurtu 3:8 pradėjo slovėnai, kurie likus beveik 8 minutėms iki rungtynių pabaigos išlygino rezultatą (50:50). Tiesa, po to mūsiškiai laimėjo atkarpą 9:2 ir susigrąžino trapų pranašumą (59:52).

Vis dėlto slovėnai taip lengvai nepasidavė. Aikštelės šeimininkai likus trims su puse minutės surengė spurtą 2:8 ir iki rungtynių pabaigos sumažino lietuvių pranašumą iki vieno taškelio (61:60). Po to techinnę pražangą užsidirbo K. Maksvytis, kas lėmė, kad slovėnai pratęsė savo spurtą ir išlygino rungtynių rezultatą (61:61).

Po to Deividas Sirvydis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų, o į tai dviem tiksliais baudos metimais atsakė K. Prepeličius, kas lėmė, kad lietuviai vėl atsilikinėjo (62:63). Po to du baudos metimus iš keturių per kelias atakas pataikė Donatas Motiejūnas, kuris sugrąžino mūsiškiams trapų pranašumą (64:63). Kitoje aikšės pusėje slovėnai atsakė dviem baudų metimais (64:65). Po to tritaškį pridėjo A. Nikoličius, kuris sukrovė slovėnams 4 taškų pranašumą (64:68).

Vėliau dviem tiksliais baudų metimais Marius Grigonis nukirpo slovėnų pranašumą perpus (66:68). Vis dėlto po to Lukas Lekavičius nepataikė dvitaškio, lietuviai neatkovojo kamuolio gynyboje ir K. Prepeličius pataikė dvitaškį su pražanga. Tiesa, slovėnas prametė baudos metimą ir lietuviai turėjo minimalų šansą sugrįžti į rungtnyes (66:70).

Po to L. Lekavičius likus 7 sekundėms iki mačo pabaigos floateriu sumažino varžovų pranašumą iki 2 taškų (68:70). Visgi per likusį laiką nieko padaryti lietuviams nepavyko.

Abi rinktinės mačą Liublianoje pradėjo slogiai – daug klaidų, netikslūs metimai ir padrikas žaidimas. Vis dėlto kiek geriau žaidė aikštelės šeimininkai, kurie per pirmąsias 10 rungtynių minučių neatsilikinėjo (15:15).

Antrojo kėlinio pradžia ir toliau buvo nerezultatyvi, tačiau Donato Motiejūno dvitaškis pirmąją ketvirčio ataką mūsiškiams leido pirmąkart išsiveržti į priekį (17:15). Įpusėjus kėlinukui rungtynės ir toliau nebuvo rezultatyvios tačiau, mūsiškiai turėjo trapų pranašumą (24:22).

Likus minutei iki kėlinio pabaigos M. Grigonis išlygino rungtynių rezultatą (30:30), bet po to K. Maksvyčio auklėtiniai suklydo ir į ilgąją pertrauką ėjo atsilikinėdami (30:32).

Be to, lietuviai per pirmąją mačo dalį suklydo net 10 kartų.

Trečiajame kėlinyje iš toliau abi rinktinės žaidė slogiai ir rezultatas buvo apylygis, tačiau antroje ketvirčio dalyje mūsiškiai surengė spurtą 9:1 ir pirmąkart šiose rungtynėse susikrovė kiek solidesnį pranašumą (47:39). Visgi prieš pat kėlinio pabaigą jį aptirpdė slovėnai, kurie vis dar laikėsi rungtynėse (47:42).

D. Sabonio sugrįžimas į Lietuvos vyrų krepšinio rinktinę buvo sudėtingas. NBA žvaigždė per 20,5 minutės aikštelėje pelnė 9 taškus (4/9 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 15 kamuolių, 5 kartus suklydo ir sukaupė 17 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinės gretose žaidė Lukas Lekavičius. Gynėjas per 20 minučių aikštelėje pelnė 13 taškų (3/6 dvit., 2/4 trit., 1/1 baud.).

Slovėnų gretose rezultatyviausiai žaidė Klemenas Prepeličius. Gynėjas per 25,5 minutės pelnė 15 taškų (4/5 dvit., 0/7 trit., 7/9 baud.), pridėjo 4 rezultatyvius perdavimus ir sukaupė 9 naudingumo balus.

Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinė: Klemenas Prepeličius 15, Gregoras Hrovatas (1/1 dvit., 1/3 trit., 4/4 baud., 3 atk. kam., 12 naud. bal.), Joshas Nebo (4/9 dvit., 1/2 baud., 6 atk. kam., 3 klaid.) ir Aleksandras Nikoličius (2/5 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 3 atk. kam., 3 klaid.) po 9, Miha Cerkvenikas 8 (2/2 dvit., 1/2 trit., 1/1 baud., 3 atk. kam.).

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė: Lukas Lekavičius 13, Domantas Sabonis (4/9 dvit., 1/2 baud., 15 atk. kam., 5 klaid., 17 naud. bal.) ir Donatas Motiejūnas (2/2 dvit., 0/1 trit., 5/8 baud., 5 atk. kam., 5 išpr. praž., 11 naud. bal.) po 9, Marius Grigonis 7 (1/3 dvit., 1/5 trit.), Rokas Jokubaitis (3/6 dvit., 0/1 trit., 3 klaid.) ir Deividas Sirvydis (1/2 dvit., 0/4 trit., 4/5 baud., 3 rez. perd.) po 6, Arnas Butkevičius (0/1 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud., 5 atk. kam., 3 rez. perd., 3 klaid., 2 per. kam., 10 naud. bal.) ir Ąžuolas Tubelis (1/3 dvit., 1/1 trit., 2 atk. kam.) po 5.