„Dviratynės“ atrieda į Kauną: vaikus mokys saugaus važiavimo dviračiu – Kas vyksta Kaune

„Dviratynės“ atrieda į Kauną: vaikus mokys saugaus važiavimo dviračiu

Šiltuoju metų laiku dviračių sezonas įgauna pagreitį – gatves vienu metu užplūsta įvairiausio amžiaus dviratininkai, paspirtukininkai, pėstieji ir vairuotojai. Nenuostabu, kad kelyje susidūrus skirtingiems eismo dalyviams smarkiai padaugėja ir nemalonių incidentų, deja, kasmet nepavyksta išvengti ir skaudžių nelaimių. Ekspertai akcentuoja, kad norint būti saugiais eismo dalyviais įgūdžius ir žinias kaupti reikia nuo pat mažumės. Apie tai jau antrus metus didžiųjų šalių miestų gyventojams primins edukacinių renginių ciklas – „Dviratynės“.

Kauniečius „Dviratynės“ pasitiks birželio 13 d. Vienybės aikštėje (K. Donelaičio g.). Čia jaunųjų dviratininkų laukia nemokamos saugaus važiavimo pamokos su Lietuvos MTB greitojo leidimosi (downhill) čempionu, kauniečiu Karoliu Krukausku. Renginio pradžia 18.30 val., rašoma renginio organizatorių pranešime žiniasklaidai.

„Dviratynės“ / Organizatorių nuotr.

Mokys saugaus važiavimo dviračiais

„Smagu, kad Kaune dviratininkų po truputį daugėja, tačiau dažnai žmonės renkasi lengvesnį kelią – elektrinį paspirtuką, kuris, mano manymu, yra labai pavojingas vartotojui ir kitiems eismo dalyviams. Vis dar pastebiu daug jaunų dviratininkų, kurie nedėvi šalmo, vyrauja praktika atjungti priekinius stabdžius, kurie vaiko dviratyje labiausiai padeda stabdant. Tad labai raginu į renginį atvykti visus tėvelius, kurių vaikai nori važiuoti dviračiu – daug sužinosite ir pamatysite, o vaikams dviratis taps dar malonesniu užsiėmimu“, – į „Dviratynes“ Kaune kviečia dviratininkas K. Krukauskas.

„Dviratynių“ tikslas – patraukliai, įdomiai ir vienoje vietoje šiauliečiams suteikti reikalingiausią informaciją apie tinkamą pasiruošimą dviračių sezonui.

„Dviratynės“ / Organizatorių nuotr.

„Dviratynėse“ dalyvių lauks ne tik nemokamos dviračių treniruotės vaikams su žymiausiais šalies dviratininkais, bet ir supažindinimas su KET taisyklėmis, kurias pristatys Lietuvos policija, dviračių ekspertų konsultacijos dėl dviračio pasirinkimo, tinkamo apsaugos priemonių dėvėjimo. Renginyje vyks BMX Freestyle žvaigždžių pasirodymai, o vaikų lauks daug prizų ir siurprizų.

„Dviratynes“ jau antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos dviračių sporto federacija ir riešutų ir džiovintų vaisių tiekėja „Arimex“. Renginio partneriai – Lietuvos policija ir Lietuvos BMX dviračių asociacija.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA