Tyrime dėl „Vičiūnų grupės“ įmonės eksporto į Rusiją – keturi įtariamieji – Kas vyksta Kaune

Tyrime dėl „Vičiūnų grupės“ įmonės eksporto į Rusiją – keturi įtariamieji

BNS 2024/05/30 14:25

Tyrimą dėl „Vičiūnų grupės“ valdomos „Plungės kooperatinės prekybos“ galimo sankcionuotų prekių eksporto į Rusiją pradėjusi teisėsauga nustatė keturis sankcijų Rusijai pažeidimu įtariamus asmenis, skelbia LRT Tyrimų skyrius.

„Tyrime dėl galimo tarptautinių sankcijų pažeidimo, gabenant sankcionuotą produkciją į Rusiją, šiuo metu keturiems fiziniams asmenims yra įteikti pranešimai apie įtarimus. Tyrimas yra tęsiamas ir jo metu atliekami visi būtini ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – LRT tyrimų skyriui ketvirtadienį raštu teigė Generalinė prokuratūra.

Pasak žurnalistų, prokuratūra neatskleidė, ar tarp įtariamųjų yra „Vičiūnų grupės“ akcininkų ar vadovų, motyvuodama tuo, kad vykdydama tyrimą privalo užtikrinti jame dalyvaujančių asmenų „teisės į privatų gyvenimą bei kitų jų teisių balansą“.

Teisėsauga ikiteisminį tyrimą įtariant, kad „Plungės kooperatinė prekyba“ gabeno sankcionuotą produkciją į Rusiją, pradėjo balandžio 11-ąją. Kaip BNS tuomet patvirtino Generalinė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl „Plungės kooperatinės prekybos“ eksporto.

LRT Tyrimų skyrius balandžio pradžioje pranešė, kad „Plungės kooperatinė prekyba“ nuo karo Ukrainoje pradžios į Rusiją bent 11 kartų vežė kare pritaikomas prekes, o penkiskart tokios prekės gabentos jau po to, kai konkretūs jų kodai buvo įtraukti į Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašus.

Skelbiama, kad tarp vežtų prekių buvo ir tos, kurios yra įtrauktos į ginkluotės gamybai reikalingų aukšto prioriteto kovos lauko prekių sąrašą – pavyzdžiui, guoliai, kuriuos Rusija naudoja tankų gamybai, taip pat kitos dvejopos paskirties prekės.

Visų prekių gavėjas buvo Kaliningrado srityje, Sovetske, veikianti „Vičiūnų“ gamykla „Vičiūnai-Rus“.

„Plungės kooperatinė prekyba“ priklauso „Vičiūnų grupei“. V. Matijošaitis ir Liudas Skierus valdo po 50 proc. „Vičiūnų grupės“ valdytojos „VG Holding“ akcijų.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA