Parduodami E. Fryko projektuoti, laikui nepavaldūs apartamentai Kauno centre (foto) – Kas vyksta Kaune

Parduodami E. Fryko projektuoti, laikui nepavaldūs apartamentai Kauno centre (foto)

E. Fryko projektuotas butas K. Donelaičio g. / „NT ministerija“ nuotr.
E. Fryko projektuotas butas K. Donelaičio g. / „NT ministerija“ nuotr.

Vartant nekilnojamojo turto objektų skelbimus Kaune, akis užkliūva už miesto centre, Donelaičio gatvėje parduodamus išskirtinio tarpukario dizaino apartamentus, kuriuos projektavo garsus tarpukario architektas Edmundas Frykas. Už parduodamus apartamentus prašoma ir solidi suma – 550 tūkst. eurų.

Skelbime nurodoma, jog „istoriškai vertinant, tai yra architekto E. Fryko 1928 metais projektuotas butas, kuriame tarpukariu gyveno Lietuvos kariuomenės pulkininkas Juozas Musteikis su šeima. Pastatas yra nekilnojamųjų kultūros vertybių sąraše, šiandien kaip Kauno modernizmo architektūros objektas priklausantis „UNESCO“ pasaulio paveldui.“

Trijų aukštų pastate parduodamas antrame aukšte esantis butas, kurio plotas užima 113,14 kv. m. Jame yra du miegamieji su balkonais, svetainė, virtuvė, biblioteka, sandėliukas, koridorius ir vonios kambarys.

Nurodoma, jog pastato kapitalinė rekonstrukcija yra baigta 2018 metais.

Prabanga dvelkiantis interjeras

Skelbime esančiose nuotraukose matyti ištaigingos interjero detalės – tamsaus medžio apdailos, aukštus langus dengiančios kerinčios užuolaidos, kurias gamino vienas prestižiškiausių užuolaidų salonas „Audrineta“.

Apartamentai parduodami su visais matomais baldais ir užuolaidomis, o kambariams dekoruoti panaudotos natūralios, vertingos medienos rūšys: ąžuolas, klevas. Sienų panelėms gaminti naudota juodalksnio mediena, sukurdama įspūdingą raštą. Visi medžio apdailos darbo truko net 5 metus. Interjere derinti brangi tekstilė, marmuras, gipso dekoras.

 E. Fryko projektuotas butas K. Donelaičio g. / „NT ministerija“ nuotr.
E. Fryko projektuotas butas K. Donelaičio g. / „NT ministerija“ nuotr.

Aukštos lubos (3,20-3,50 m) sukuria didesnės erdvės efektą. Anot buto pardavėjų, išsaugoti ir atkurti tarpukario elementai: granitas, vitražas, laiptų turėklai.

Taip pat nurodoma, jog bute yra mediniai langai, tačiau išorė kaustyti aliuminiu. Įdiegta centrinė dulkių siurbimo sistema BEAM, rekuperacija ir dujinis autonominis šildymas.

Privatus kiemas miesto centre

Parduodamų apartamentų aprašyme nurodyta, jog naujieji gyventojai galės džiaugtis ir dalimi vidinio kiemo.

„Apartamentų asmeninei nuosavybei priklauso 1/3 viso 0,0317 ha žemės sklypo bei papildomai virš 27 kv. m ploto sandėliavimo/pagalbinių patalpų. Vidinis kiemas aptvertas aukšta mūrine tvora, užtikrinanti privatumą.

Jame gali parkuotis trys automobiliai. Patekimas į vidinį kiemą – per pakeliamus garažo vartus iš pagrindinės Donelaičio gatvės, todėl pašaliniams asmenims patekimas nėra galimas“, – rašoma skelbime.

Nors pastatas yra šalia vienos iš centrinių miesto arterijų, anot pardavėjų, ji reguliariai plaunama ir prižiūrima. Taip pat šioje vietoje yra itin gerai išvystyta viešojo transporto infrastruktūra.

 E. Fryko projektuotas butas K. Donelaičio g. / „NT ministerija“ nuotr.
E. Fryko projektuotas butas K. Donelaičio g. / „NT ministerija“ nuotr.

Istorija dvelkianti kaimynystė

Ne paslaptis, jog K. Donelaičio gatvėje tarpukariu gyveno daug aukštuomenės atstovų. Parduodamame name tuomet gyveno Lietuvos kariuomenės pulkininkas J. Musteikis su šeima, šalimais stovi visiems lengvai atpažįstamas Iljinų namas su savo akį traukiančiu didžiuliu langu.

Name, kuriame gyveno Viktorija ir Juozas Musteikiai, buvo trys butai ir kambarys kiemsargiui. Namo šeimininkai gyveno keturiuose pirmojo aukšto kambariuose; „Fraternitas Lituania“, vėliau – „Vilniui vaduoti sąjunga“ nuomojo 5 antrojo aukšto kambarius, o dviejų pusrūsio kambarių nuomininkai nuolat keitėsi.

Taip pat galima pamatyti Mykolo Šleževičiaus (dab. Vaikų Literatūros muziejus) namą, inžinieriaus Miko Grodzenskio ir kiti žymių Kauno žmonių namai.

Parduodamas namas, kaip rašoma Kultūros vertybių registre, priklausė V. ir J. Musteikiams. J. Musteikis (1869-1956 m.) 1918 m. grįžo į Lietuvą ir 1919 m. mobilizuotas į jos kariuomenę. 1919-22 m. – Artilerijos dalies karininkas, viršininkas, viršininko padėjėjas (pavaduotojas).

Organizavo ginklų ir sprogmenų pirkimą ir pristatymą Lietuvos kariniams daliniams, dalyvavo Nepriklausomybės karo kovose su Sovietų Rusijos kariuomene ir bermontininkais. 1922 m. tarnavo Šarvuotų traukinių pulke. Vėliau baigė Aukštuosius karininkų kursus, buvo Šarvuotų traukinių bataliono vadas.

Parduodamų apartamentų skelbimą rasite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA