V. Šiliausko advokatas apskundė nuosprendį – Kas vyksta Kaune

V. Šiliausko advokatas apskundė nuosprendį

ELTA / Ingrida Steniulienė 2024/05/28 16:23
Vilius Šiliauskas / D. Biržiečio nuotr.

Kalėti už 260 tūkstančių eurų kyšį nuteistas buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas antradienį pateikė skundą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Skundas paduotas jo advokato Ruslano Boiko vardu.

Skundą taip pat pateikė ir Generalinė prokuratūra – praeitą savaitę, gegužės 23 dieną, paduotu kasaciniu skundu prokuratūra prašo įvertinti nuosprendį dėl baudžiamojo įstatymo taikymo aspektų.

„Prokuratūra mano, kad netinkamai pritaikytas baudžiamasis įstatymas, neturime duomenų, kad mūsų skundas būtų priimtas, kai turėsime, tada ir pakomentuosime skundo motyvus“, – Eltai sakė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas dar spręs, ar priimti abu šiuos skundus, šis teismas sprendžia dėl kiekvieno jam paduoto skundo priėmimo.

ELTA primena, kad vasario 28 dieną Apeliacinis teismas buvusiam Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriui V. Šiliauskui sugriežtino nuosprendį ir nutarė skirti realią 3 metų ir 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

„Vieno didžiausio kyšio Lietuvoje reikalavimas ir paėmimas nesudaro pagrindo skirti nepagrįstai švelnesnę bausmę už šį sunkų nusikaltimą, kurį V. Šiliauskas pripažino tik tada, kai buvo surinkti visi jo kaltę pagrindžiantys duomenys“, – tada sakė Apeliacinio teismo teisėjų kolegijos narė Virginija Liudvinavičienė.

Teismas nutarė pakeisti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo V. Šiliauskui už kyšininkavimą skirta piniginė bauda.

V. Liudvinavičienė tada paskelbė, kad V. Šiliauskas, teismo nuomone, nubaustas per švelnia bausme, tai yra bauda. Apeliacinis teismas pašalino asmenį lengvinančią aplinkybę, tai yra, kad V. Šiliauskas pripažįsta savo kaltę ir gailisi.

Apeliacinis teismas nustatė, kad V. Šiliauskas prisipažino tik tada, kai buvo surinkti įrodymai.

Kaip nurodė teisėja V. Liudvinavičienė, pirmosios instancijos teismo sprendimas keičiamas, nes nutarta, kad V. Šiliausko byloje netinkamai pritaikytas baudžiamasis įstatymas.

Pasak teismo, V. Šiliausko nusikalstamas elgesys buvo ne atsitiktinis, o gerai suplanuotas. Būtent V. Šiliauskas buvo nusikaltimo iniciatorius ir nustatydavo, kada ir kokia pinigų suma turės būti jam pristatyta. Be to, buvo paimtas 260 000 eurų dydžio kyšis – 20 kartų didesnis kyšis nei numatytas minimalus dydis, už kurį asmuo baudžiamas išimtinai tik laisvės atėmimo nuo 2 iki 8 metų bausme.

Teismo nuosprendžiu iš V. Šiliausko buvo konfiskuoti kratos metu rasti 240 tūkstančių 930 eurų ir bus išieškoti dar daugiau nei 19 tūkstančių eurų. Jie jau perduoti valstybei.

Be to, V. Šiliauskui uždrausta 7 metus dirbti valstybės tarnyboje.

Apeliacinis teismas taip pat pažymėjo, kad pirmosios instancijos teismas V. Šiliauskui, taikydamas Baudžiamajame kodekse numatytą išimtį ir paskyręs švelnesnę nei už tokio pobūdžio nusikaltimą numatytą bausmę, t. y. su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę, daug dėmesio skyrė išimtinai teigiamai nuteistojo charakteristikai, tačiau nepakankamai įvertino didelį padaryto nusikaltimo pavojingumą, kurį lėmė tiek įžūlūs, didelio masto, ilgalaikiai korupcinio pobūdžio nusikalstami veiksmai, tiek ir nusikalstamą veiką padariusio asmens statusas bei aukštos pareigos Kauno miesto savivaldybėje.

Apeliacinio teismo sprendimas įsigaliojo iš karto.

Netrukus po nuosprendžio V. Šiliauskas nuvyko į Kauno kalėjimą, kur iki šiol atlieka jam skirtą bausmę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA