Kaune iškirsti 22 brandūs medžiai, sklypas ruošiamas daugiabučio statyboms? – Kas vyksta Kaune

Kaune iškirsti 22 brandūs medžiai, sklypas ruošiamas daugiabučio statyboms?

Gegužės 10 dieną Aukštuosiuose Šančiuose buvo nukirsti 22 brandūs medžiai. Šalia stūkso Aukštųjų Šančių ąžuolynas, kuris įtrauktas į saugomų teritorijų tinklą „Natura 2000“. Savivaldybės teigimu, pašalinti ąžuolai buvo pažeisti puvinio, tačiau vietiniai gyventojai ir specialistai teigia, jog legalūs kirtimai nebūtų slepiami.

Advokatas Saulius Dambrauskas atkreipė dėmesį, jog buvo išpjauti būtent saugotini želdiniai. „Init“ televizijai jis teigė, kad pjovimai buvo sąmoningai slėpti.

„Ne tik kelmas nupjautas žemiau, nei priklauso pagal miškotvarkinius reikalavimus, jis nupjautas gerokai žemiau. Tam, kad būtų sunkiau, praktiškai neįmanoma nustatyti jo storio ir jis dar užgreideriuotas kiekvienas, tai yra akivaizdžiai slepiamos pasekmės“, – teigė jis.

Kaunietis Arvydas taip pat kalbėjo, jog buvo iškviesti aplinkosaugininkai, bet medžiai vis tiek buvo iškirsti, o darbininkai darbų leidimus atsisakė rodyti.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Aplinkos apsaugos skyriaus vedėja Radeta Savickienė teigė, jog „privačiame žemės sklype, Ašmenos I-oje g. 8, buvo pašalinti 8 ąžuolai: pažeisti puvinio, su kamieno žaizdoms, stelbiami ir išsausėję, keliantys pavojų šilumos tiekimo tinklams. Nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto atliktos želdinių inventorizacijos duomenimis, medžiai nebuvo priskiriami saugotiniems.

Vadovaujantis želdynų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų nuostatomis, nesaugotiniems želdiniams savivaldybės leidimai yra nereikalingi“.

Nors savivaldybės atstovų teigimu, buvo atlikti nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto inventorizacija, bet paaiškėjo, jog kirtimai vyko ne 8 numeriu pažymėtame sklype, o 4. Taip pat iškirsti medžiai, kurie stovėjo valstybinėje žemėje.

„Sklypo savininkas ir turėtų atsakyti, ką planuoja šioje teritorijoje vykdyti“, – teigė R. Savickienė.

Savivaldybės patikslinimas 14.45 val.: Kauno savivaldybei išsiuntus klausimus dėl situacijos patikslinimo, atstovai nurodė, jog įsivėlė klaida, todėl prieš tai nurodyta informacija apie neteisingą sklypą.

„Leidimas ąžuolų kirtimui, augusių žemės sklype Ašmenos 1-oji 4, nebuvo išduotas. Apie tai informuotas Viešosios tvarkos skyrius“, – portalui „Kas vyksta Kaune“ komentavo R. Savickienė.

Anot vietinės gyventojos, medžiai jau daugelį metų džiugino vietinius žmones, kurie čia rinkdavosi, kabindavo inkilus ir kitaip leisdavo laiką. Ją šokiravo, jog buvo iškirsti sveiki medžiai.

„Kabojo feromoninė gaudyklė. Tai yra prietaisas, kuriuo mokslininkai tyrinėja retus, saugomus vabzdžius, kurie gyvena šiame ąžuolyne. <...> Vietą, kur augo tas ąžuolas, radau pagal tos gaudyklės likučius“, – teigė vietinė gyventoja.

Sklypai priklauso jau žinomiems verslininkams

„Init“ atkreipė dėmesį, jog kirtimai atlikti Robertui ir Giedrei Tumėnams priklausančiame sklype, o žurnalistų atlikti tyrimai nurodo, jog R. Tumėnui ir jo įmonei „Rotumas“ priklauso per šimtą naujai suformuotų ir grąžintų sklypų. LRT tyrime buvo atskleista, jog R. Tumėnas turi bendrą sklypą su Šarūnu Matijošaičiu.

Minimas sklypas Aukštuosiuose Šančiuose į R. Tumėno rankas pateko 2022 metų balandį, kai vos prieš šiek tiek daugiau nei savaitę, buvusi savininkė jį atgavo paveldėjimo teise. Taip pat pastebėta, jog 2023 birželį žemės paskirtis buvo pakeista iš Bendrojo naudojimo (miestų, miestelių ir kaimų ar savivaldybių bendrojo naudojimo) teritorijos į Daugiabučių gyvenamųjų pastatų ir bendrabučių teritoriją.

„Kas vyksta Kaune“ anksčiau rašė apie garažų masyvą, kuris taip pat priklauso R. Tumėnui, o jam juos netikėtai įsigijus, garažų savininkai susidūrė su buldozeriais.

Į garažų bendriją paryčiais įriedėjo buldozeriai: advokatui primena rusiškus banditų metodus

R. Tumėnas LRT žurnalistams teigė, kad su Š. Matijošaičiu sklypą įsigijęs investiciniais tikslais, o daugiau jokių sąsajų su juo neturintis. „Su Jūsų paminėtu asmeniu manęs nesieja jokie draugystės, giminystės ar pavaldumo santykiai. Jūsų paminėtas asmuo man žinomas kaip vienas iš daugelio kitų mano pažįstamų verslininkų, kuris domisi nekilnojamojo turto vystymu“, – rašyta R. Tumėno atsakyme.

Jis pats arba jo valdomas UAB „Rotumas“ įsigijo per 100 naujai suformuotų ir grąžintų sklypų. Tiesa, mažiausiai 19 iš jų R. Tumėnas paveldėjo, rašoma 2022 metais atliktame LRT tyrime. Nors kone visų sklypų savininkai, kuriems buvo atkuriamos nuosavybės teisės, skirtingi, R. Tumėnas Registrų centro išrašuose nurodomas kaip vienas iš paveldėtojų. Vėliau jis supirkdavo likusias sklypo dalis iš kitų savininkų.

Dėl situacijos paaiškinimo su R. Tumėnui bandyta susisiekti telefonu, tačiau nepavykus, užklausa išsiųsta el. paštu. Gavę atsakymus, publikaciją papildysime.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA