Darbo inspekcija Kauno klinikose rado psichologinio smurto apraiškų, darbo laiko pažeidimų – Kas vyksta Kaune

Darbo inspekcija Kauno klinikose rado psichologinio smurto apraiškų, darbo laiko pažeidimų

BNS 2024/05/16 08:58

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) nustatė psichologinio smurto apraiškas ir darbo laiko pažeidimus Kauno klinikų Anesteziologijos klinikoje, ketvirtadienį pranešė nacionalinio transliuotojo LRT naujienų portalas.

Patikrinimas atliktas į inspekcija kreipusis Seimo narei Jurgitai Sėjonienei, ši tai padarė po Anesteziologijos klinikos darbuotojų skundų dėl netinkamų darbo sąlygų.

VDI pareigūnai, siekdami įvertinti bendrą mikroklimatą, atliko Anesteziologijos klinikos darbuotojų anoniminę apklausą. Joje dalyvavo 196 iš 304 darbuotojų.

„Apklausos rezultatai parodė, kad bendroji situacija dėl psichologinės atmosferos Anesteziologijos klinikoje nėra gera, stebimos psichologinio smurto (tiek horizontalaus, tiek vertikalaus) apraiškos darbuotojų kolektyve“, – nurodoma Darbo inspekcijos atsakyme Seimo narei.

„Darytina išvada, kad nors darbdavys ir ėmėsi būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai užtikrinti, tačiau, VDI pareigūnų nuomone, šios priemonės nėra pakankamos darbuotojų psichologiškai saugios aplinkos užtikrinimui, todėl būtina kuo skubiau imtis veiksmingų priemonių užtikrinant, kad darbuotojai darbo aplinkoje nepatirtų psichologinio smurto“, – rašoma jame.

Per patikrinimą taip pat nustatyta, kad darbuotojams darbo laiko režimas skiriamas pažeidžiant maksimalų 60 valandų per savaitę darbo laiką.

Už pastarąjį pažeidimą atsakingam Anesteziologijos klinikos darbuotojui bus skirta bauda, siekianti nuo 240 iki 880 eurų.

Kauno klinikos nurodė atidžiai vertinančios Darbo inspekcijos išvadas ir pateiktas rekomendacijas ir besistengiančios nuodugniai išanalizuoti problemų kilmę, kad imtųsi visų būtinų priemonių, užtikrinančių darbuotojų gerove.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA