Kauno dangų raižo naikintuvai: vyksta karinių oro pajėgų pratybos – Kas vyksta Kaune

Kauno dangų raižo naikintuvai: vyksta karinių oro pajėgų pratybos

Lietuvos ir JAV karių oro pratybos / LK nuotr.
Lietuvos ir JAV karių oro pratybos / LK nuotr.

Gegužės 6–17 d. Kauno ir Šiaulių apylinkėse vyksta Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų pratybos „Budrus sakalas 2024“ ir tarptautinės pratybos „Astralinis riteris“, kurių dalyje vykstančioje Lietuvoje dalyvauja JAV kariai su naikintuvais F-16.

„Kuriame saugią aplinką čia tam, kad galėtų atvykti sąjungininkų orlaiviai, o „Astralinio riterio“ pratybų metu, kai jau pasirodo sąjungininkų orlaiviai, mūsų kaip priimančios šalies pagrindinė užduotis – saugi oro erdvė“, – sakė KOP vadas plk. Antanas Matutis.

Pratybose „Budrus sakalas“, skirtingo pobūdžio gynybines užduotis treniruojasi vykdyti Karinių oro pajėgų vadovybės štabo, aviacijos bazės, oro gynybos bataliono, oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos bei ginkluotės ir technikos remonto depo kariai. Kartu su Karinių oro pajėgų kariais pratybose dalyvauja Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai, oro navigacija ir Lietuvos šaulių sąjunga.

Pratybos „Astralinis riteris“ vyksta ne tik Lietuvoje. Sąjungininkų iš Jungtinių Amerikos Valstijų naikintuvai šioms pratyboms dislokuoti ir Lenkijoje bei Rumunijoje. Lietuvoje atlikti oro operacijas su naikintuvais F-16 treniruojasi JAV KOP 31-asis kovinis sparnas, JAV KOP 20-asis atakos eskadronas bei JAV jūrų pėstininkų oro kontrolės 24-asis eskadronas.

Kaip rašoma Lietuvos kariuomenės pranešime žiniasklaidai, abiejų šių mokymų dalyviai sąveikauja tarpusavyje – Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų personalas teikia priimančiosios šalies paramą sąjungininkams, taip pat užtikrina oro gynybą naikintuvų operacijų metu.

Tai – dalis visų karinių mokymų, šį pavasarį organizuojamų Lietuvoje, kuriuose iš viso dalyvaus per 20 000 karių iš Lietuvos ir kitų NATO valstybių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA