Frankofonijos mėnesio pabaigos proga – nemokamas velykinis koncertas | Kas vyksta Kaune

Frankofonijos mėnesio pabaigos proga – nemokamas velykinis koncertas

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ nuotr.

Antrąją Šv. Velykų dieną Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ kviečia išeiti į miesto gatves, nusišypsoti ir apsilankyti Kauno šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčioje, kur 14 val. vyks nemokamas koncertas „Velykų muzika. SALUT, LE PRINTEMPS!“, rašoma koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ pranešime.

„Šiemet Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ su vyriausiuoju dirigentu Giedriumi Vazniu miestiečiams ir svečiams parengė ypatingą muzikinę programą. Ji tik skleis šventinę dvasią, bet taps finaliniu Frankofonijos mėnesio akordu“ – programos užsklandą atveria kasmetinio Velykų muzikos koncerto rengėjas – KĮ „Kauno santaka“ vadovas Vaidas Andriuškevičius.

Populiarias džiazo melodijas gros orkestras „Ąžuolynas“, o prie jo jungsis Kauno miesto partnerio – Grenoblio (Prancūzija) – jaunieji solistai Marie-Alix Garreau ir Ilan Abu Baker.

Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ muzikavimu miesto gyventojai mėgaujasi jau šešiasdešimt trečius metus, tačiau būsimo koncerto svečiams viešnagė Lietuvoje bus pirma.

Abu jaunieji dainininkai su muzika pradėjo draugauti vaikystėje. Marie-Alix fortepijonu groja nuo šešių metų, Illan saksofoną atrado būdamas septynerių, paauglystėje jį viliojo breikas, repas, o vėliau pradėjo mokytis klasikinio dainavimo ir nusprendė būtent šioje srityje plėsti savo akiratį ir profesiškai tobulėti.

Pamėgusi groti fortepijonu Marie-Alix įstojo į Grenoblio konservatoriją, dar vėliau savo studijas nusprendė papildyti dainavimu. Būtent Grenoblio konservatorijoje prasidėjo jos kūrybiniai bandymai – miniatiūros žanrų fortepijonui ir violončelei kūrimas, muzikos kūrimas dokumentiniam filmui. Grenoblio konservatorijos auklėtiniai Marie-Alix Garreau ir Ilan Abu Baker nuolat atranda save naujuose projektuose, dainuoja įvairiuose ansambliuose, choruose.

„Pirmą kartą skrisime į Lietuvą tęsti savo muzikinikų nuotykių ir labai laukiame šio koncerto“, – sakė Marie-Alix Garreau.

„La Vie en rose“ (Rožinis gyvenimas) dainuotas Editos Piaf, „Maria“ iš L. Bernšteino miuziklo „Vestsaido istorija“, G. Geršvino kompozicijos, L. Rimšos „Strazdas“ ir dar daug šviesių bei viltingai nuteikiančių kūrinių skambės po bažnyčios skliautais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA