Aiškėja žiauraus paauglių smurto protrūkio prieš 13-metį detalės: surišo, tyčiojosi ir mušė lazdomis – Kas vyksta Kaune

Aiškėja žiauraus paauglių smurto protrūkio prieš 13-metį detalės: surišo, tyčiojosi ir mušė lazdomis

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2024/03/04 18:21
Asociatyvi / Kauno AVPK nuotr.

Kauno rajone keturi paaugliai, įvilioję į spąstus 13-metį, surengė siaubingą „pramogą“ – surišo jam rankas, kojas ir liepė per pusantros minutės „apibėgti“ tam tikro dydžio ratą, o jeigu auka, krisdama ir klupdama, nespėdavo, talžydavo lazdomis per kojas ir nugarą.

Sveiku protu nesuvokamas žiaurumo protrūkis įvyko sekmadienio pavakare, Garliavos apylinkėse esančiame Karkazų kaime, apleistame pastate ir prie jo esančioje pievoje. Vaikui iš viso buvo suduota maždaug 10 smūgių.

Nuošalioje vietoje sudaužytas mažametis vos pajėgė grįžti namo – pasakęs mamai, kad jam trūksta oro, nukrito ant grindų.

Greitoji pagalba nuvežė vaiką į Kauno klinikas. Motina papasakojo portalui lrytas.lt kraupaus išpuolio detales.

Paaiškėjo, kad grupė paauglių buvo iš anksto suplanavę nusikaltimą – kaip jie patys išsireiškė, taip pasielgė iš neturėjimo ką veikti, ieškodami „pramogos“. Žiauriai sumuštas berniukas yra ramaus būdo, mandagus, nesiveliantis į paauglių krečiamas eibes – įžūlesnių nepilnamečių grupė specialiai pasirinko auka lėtesnį ir silpnesnį vaiką. Visiems keturiems skriaudikams – nuo 13 iki 15 metų. Sumuštas moksleivis gyvena tvarkingoje daugiavaikėje šeimoje. Mušeikos – taip pat iš tvarkingų šeimų.

Laukė su virvėmis

Sekmadienį, apie 16 valandą grįžęs namo iš būrelio, Mantas (vardas pakeistas) sulaukė bendraamžio, su kuriuo draugauja jau 9 metus, pasiūlymo pasivaikščioti Karkazų kaimo apylinkėse.

Mažametis, pranešęs apie tai mamai, netrukus išėjo. Jis gyvena viename iš aplinkinių kaimų, kurį nuo nusikaltimo vietos skiria maždaug pusantro kilometro.

Nei Mantas, nei jo šeimos nariai nieko bloga neįtarė – anksčiau nuo vietos paauglių jis niekada nebuvo nukentėjęs, smūgių nesulaukdavęs.

Tačiau šįsyk viskas pasikeitė.

Grupė paauglių – trys trylikamečiai ir jos lyderis, 15 metų vaikinas laukė būsimos aukos nuošalioje vietoje netoli nedidelio, apleisto metalinio pastato, pasiruošę virves.

Tarp jų buvo ir Mantą pakvietęs pasivaikščioti bičiulis, kuriuo jis visuomet pasitikėjo.

Pavėlavus – skaudūs smūgiai

Lauke, prie minėto statinio, gauja smurtautojų parvertė Mantą ant žemės, surišo jam rankas ir kojas, o paskui nusivedė į vidų.

Netrukus jis buvo išvestas į lauką – vaikinui liepta surištam „apibėgti“ per pusantros minutės tam tikro dydžio ratą.

Jei nespės, paaugliai pagrasino atitinkamos „nuobaudomis“ – smūgiais lazdomis.

Mantas klupinėjo, krito, ne visada spėdavo įveikti ratą per žiaurių paauglių nustatytą laiką.

Tada jis būdavo stipriai daužomas lazdomis per nugarą, kojas. Smūgius lydėdavo pašaipūs juokas – „pramogą“ susigalvoję mušeikos neslėpė pasitenkinimo.

Mantą į spąstus įviliojęs draugas jo nemušė, tačiau padėjo palaikyti, kuomet kiti paaugliai jį rišo.

Vaikinui trūko oro

Smurto ir patyčių protrūkis tęsėsi daugiau nei pusvalandį.

Po to „ereliai“, Mantą keturiese užpuolę vieną, jį paleido. Vaikinas sunkiai pajėgė pasiekti namus – apie 18 valandą įžengęs į vidų jis dar spėjo pasakyti, kad trūksta oro, ir nukrito ant grindų.

Moksleiviui bereginti pradėjo tinti sumuštas vietas. Išsigandusi mama iškvietė greitąją pagalbą – sūnus buvo skubiai nuvežtas į klinikas ir ten paguldytas.

Tą patį vakarą medikai apie smurtą prieš nepilnametį pranešė policijai. Pareigūnai dėl sveikatos sutrikdymo pradėjo ikiteisminį tyrimą, neilgai trukus nustatę visus brutalius mušeikas.

Mušeikų lyderis – 15 metų vaikinas

Sumušto berniuko artimieji ligoninėje lengviau atsikvėpė – gyvybei pavojingų sužalojimų, lūžių nebuvo nustatyta. Pirmadienį po tyrimų ir medicinos pagalbos suteikimo jis pasijuto geriau ir buvo išleistas į namus perspėjus, jog 3 paras turi laikytis gulėjimo rėžimo.

Būklę reikės sekti – viliamasi, kad komplikacijų pavyks išvengti.

Portalo lrytas.lt duomenimis, mušeikos iš pradžių bandė neigti kaltę, o po to ėmė versti ją vieni kitiems.

Tikriausiai tiktai vienam iš jų, vyriausiajam, bus pareikšti įtarimai dėl smurto. Manoma, kad 15-metis galėjo būti šiurpaus išpuolio inicatorius.

Kiti paaugliai baudžiamojon atsakomybėn patraukti, ko gero, nebus, nes dar nėra sulaukę 14 metų. Tačiau jų tėvai už žiauriu elgesiu „pasižymėjusių“ atžalų nepriežiūrą turėtų sulaukti administracinių nuobaudų.

Smurtas
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Išpuolis sukrėtė šeimą

„Brutalus išpuolis sukrėtė mūsų šeimą – nesuvokiama, kaip buvo galima taip pasielgti, jausti malonumą šitaip smurtaujant, tyčiojantis iš bendraamžio?“ – piktinosi Manto mama.

Portalo lrytas.lt žiniomis, į išpuolį ketina skubiai reaguoti, imtis prevencinių priemonių dvi vietos mokyklos, kuriose mokosi smurtautojai ir jų auka, vietos bendruomenės, Valstybinės įvaikinimo ir teisių apsaugos tarnybos padalinys.

Nukentėjusiajam turėtų būti suteikta psichologinė pagalba.

Pasak Garliavos apylinkių seniūno Eimunto Raugevičiaus ir su nukentėjusiojo mama po sumušimo bendravusios socialinės darbuotojos, Manto šeima yra tvarkinga, vietos apylinkėse gerbiama, berniukas dėl savo elgesio niekada nekėlė rūpesčių. Lrytas.lt duomenimis, tvarkingos ir mušeikų šeimos – tėvai neasocialūs, svaigalais nepiktnaudžiauja, dirbantys.

Lyderiu laikomas 15-metis anksčiau galėjo būti iškrėtęs ne vieną eibę, sukurstyti joms ir jaunesnius paauglius tų pačių apylinkių.

Pasirengimas apklausoms užtruks

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė naujienų portalui teigė, jog ikiteisminio tyrimo metu bus nustatytos visos aplinkybės, kurioms remiantis, bus priimti sprendimai dėl tolesnės bylos eigos.

Planuojama atlikti smurtautojų ir jų aukos apklausas, tačiau parodymų paėmimas iš nepilnamečių paprastai užtrunka geroka ilgiau ne suaugusiųjų, nes reikia susiderinti laiką su vaiko teisių specialistais, psichologais, ikiteisminio tyrimo teisėju, pasirūpinti, kad tuo metu būtų neužimtos specialiai vaikų apklausoms įrengtos patalpos.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
Rodyti Daugiau ⟶
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA