Kaunietis pasidalijo kelionės autobusu patirtimi: tvarka vėl pasikeitė? | Kas vyksta Kaune

Kaunietis pasidalijo kelionės autobusu patirtimi: tvarka vėl pasikeitė?

Asociatyvi / M. Patašini nuotr.

Nuo praėjusių metų rugpjūčio 1-osios Kaune startavo sustojimai „pagal pareikalavimą“ – išlipti iš viešojo transporto norintys keleiviai turi spausti „stop“ mygtuką. Vis dėlto, viešuoju transportu pasinaudojęs kaunietis Mantas teigia, kad realybė – visai kitokia.

Penktadienį keliskart autobusu važiavęs vyras tikino nesupratęs, ar Kauno viešajame transporte tvarka vėl yra pasikeitusi. Mat, pasak jo, vairuotojai sustojo visose stotelėse net ir nepaspaudus „stop“ mygtuko.

„Retai tenka naudotis viešuoju transportu, bet, kaip suprantu, su „stop“ mygtuku tvarka vėl pasikeitė? Kiek pamenu, anksčiau rašėt, kad ne visose stotelėse stos autobusai, kad reikės spausti „stop“ mygtuką tam, kad sustotų. Šiandien teko keliauti – stoja visose stotelėse ir nereikia „stop“ mygtuko spausti, ir taip sustoja“, – savo kelionių patirtimi dalijosi kaunietis.

Vyras taip pat atkreipė dėmesį ir į švieslentes, kuriose, anot jo, pateikiama informacija apie atvykstančius autobusus/troleibusus yra ne visai tiksli.

„Tos laikų lentos kažkaip įdomiai veikia, sakyčiau. Vienu metu rašo, kad liko šešios minutės, po kelių sekundžių jau aštuonios minutės. O jeigu po minutės, tai kažkaip ta minutė, sakyčiau, labai ilgai eina.

Nežinau, kokiu čia principu tą laiką skaičiuoja, bet keista, kai nuo aštuonių iškart iki šešių minučių ir net septynių nebuvo“, – pastebėjimus žėrė kaunietis Mantas.

Asociatyvi / lrytas.lt nuotr.

„Kauno autobusų“ viešųjų ryšių specialistė Greta Makūnaitė naujienų portalą „Kas vyksta Kaune“ patikino, jog tvarka viešajame transporte liko nepakitusi. Keleiviai iš transporto priemonės yra išlaipinami paspaudus raudonus „stop“ mygtukus, esančius transporto priemonių viduje.

„Jei STOP mygtuko nei vienas keleivis nepaspaudė – vairuotojas įvertina, ar yra laukiančių keleivių stotelėje, ir pats priima sprendimą sustoti ar ne, užtikrindamas, kad nei vienas laukiantis keleivis nebūtų paliktas. Šiuo atveju – galbūt vairuotojas pamatė atbėgantį ar už stotelės pasislėpusį keleivį ir nenorėdamas rizikuoti, stotelėje sustojo“, – komentavo G. Makūnaitė.

Pasak „Kauno autobusų“ atstovės, įvedus naują keleivių įlaipinimo/išlaipinimo tvarką, keletą mėnesių buvo stebėta situacija, analizuotas sustojimų dažnumas ir stotelės, kuriose keleiviai įlipa/išlipa retai. Atsižvelgiant į tai, periodiškai keičiami maršrutų išvykimo laikai – trumpinamas maršrutų reisų laikas, o tai reiškia, kad kelionės tikslą keleiviai pasiekia greičiau.

Taip pat, anot G. Makūnaitės, keleiviai „stop“ mygtukų naudą vertina teigiamai. Kadangi „Kauno autobusai“ skundų gauna vis mažiau, tikėtina, kad keleiviai prie naujosios tvarkos jau priprato.

„Nestojant kiekvienoje stotelėje, vasarą į transporto priemonių vidų mažiau patenka karšto, o žiemą – šalto oro. „Stop“ mygtukų naudojimas taip pat leidžia minimaliai sumažinti kuro sąnaudas. Vairuotojai taip pat šios naujovės laukė – dažnai kildavo klausimų, kam stoti stotelėje, jei nėra įlipančių ar išlipančių keleivių?“ – dėstė „Kauno autobusų“ atstovė.

„Kas vyksta Kaune“ pasiteiravus apie galimus netikslumus autobusų stotelėse esančiose švieslentėse, G. Makūnaitė teigė, kad jose informacija yra pateikiama realiuoju laiku – jei autobusas/troleibusas patenka į eismo spūstis, sustoja prie šviesoforo ar vėluoja dėl kitų priežasčių, atvykimo laiko svyravimai matomi švieslentėse.

Primename, kad naujovė – sustojimai stotelėje pagal pareikalavimą – Kauno viešajame transporte įdiegta 2023 m. rugpjūčio 1 d., siekiant užtikrinti patogesnes viešojo transporto paslaugas. Išlipti iš viešojo transporto norintys keleiviai turi spausti „stop“ mygtuką.

Vairuotojas stotelėje sustos tik tada, kai bent vienas keleivis paspaus „stop“ mygtuką arba bus laukiančių keleivių stotelėje. Jei keleivis „stop“ mygtuko nepaspaudė ir stotelėje nėra laukiančių keleivių, transporto priemonė nesustos.

Dėkojame kauniečiams už tai, kad praneša apie aktualius įvykius. Jei ir jūs norite pasidalinti savo informacija ar nuomone apie Kauno aktualijas, rašykite pasinaudoję spec. forma „Pranešti naujieną“ arba per „Facebook“ puslapio privačias žinutes.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA