Lietuvoje esantys užsieniečiai sulaukė melagingų skambučių apie gresiančią deportaciją | Kas vyksta Kaune

Lietuvoje esantys užsieniečiai sulaukė melagingų skambučių apie gresiančią deportaciją

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Trečiadienį įvairiuose socialinių tinklų grupėse, kuriose daugumą skaitytojų sudaro baltarusiai, paskleista informacija apie neva iš Migracijos departamento gaunamus skambučius.

Lietuvoje esantiems užsieniečiams skambinantys ir „migracijos darbuotojais“ prisistatantys telefoniniai sukčiai teigia, kad „užsieniečių buvimas Lietuvoje kelia grėsmę nacionaliniam saugumui“, „jiems gresia deportacija“, „imigrantams privalu išvykti iš šalies, tačiau reikia prisistatyti į klientų aptarnavimo skyrių Vilniuje“ ir pan.

Migracijos departamentas oficialiai įspėja, kad šie skambučiai yra melagingi, o įstaigos darbuotojai neskambina Lietuvoje esantiems užsieniečiams ir telefonu nepraneša nei apie neva keliamas grėsmes, nei apie deportaciją. Informacija apie Migracijos departamento sprendimus užsieniečiams yra teikiama elektroninėmis MIGRIS žinutėmis, teigiama Migracijos departamento pranešime.

Asmenims, kurie sulaukė tokių skambučių, patariama visapusiškai įvertinti situaciją ir pasitikrinti savo paskyras Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS.

Jei jokių pranešimų iš Migracijos departamento negauta, užsieniečiui nereikia nei lankytis klientų aptarnavimo skyriuje, nei atlikti kokių nors papildomų veiksmų savo paskyroje.

Apie melagingus skambučius užsieniečiai raginami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 bei Lietuvos pareigūnams suteikti visą informaciją apie pokalbio turinį, skambučio aplinkybes ir pan.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA