Ekskursijoje pristatys A. Samuolio fenomeną ir „Geltoną moterį“ | Kas vyksta Kaune

Ekskursijoje pristatys A. Samuolio fenomeną ir „Geltoną moterį“

Organizatorių nuotr.

Kovo 1 d., penktadienį, 16.30 val. vyks ekskursija su parodos „Geltona moteris. Antano Samuolio (1899–1942) retrospektyva ir inspiracijos“ kuratorėmis Genovaite Bartuliene ir Inesa Kuliavaite-Čepaitiene.

Renginys vyks Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55).

Ekskursijos metu dalyviai susipažins su ryškiausiais A. Samuolio kūriniais, pamatysite šiuolaikinių menininkų kūrybą, kurią įkvėpė ikoninis Samuolio paveikslas „Geltona moteris“, sužinos, kas yra ši egzotiško grožio moteris, tapusi visiems gerai pažįstamo portreto modeliu, ir kokia neįtikėtinai įdomia veikla ji užsiėmė. Taip pat išgirs apie atliktus fizikinius ir cheminius paveikslų tyrimus ir kas buvo atrasta ištyrus paveikslus rentgenogramomis.

Pasak parodos kuratorių, tokia išsami paroda, skirta vienam žymiausių Lietuvos XX a. pradžios menininkų Antanui Samuoliui, Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje rengiama po 25-erių metų pertraukos.

Savo apimtimi ir kūrinių skaičiumi ji, ko gero, neprilygsta iki tol buvusioms apžvalginėms A. Samuolio parodoms. Joje eksponuojami 45 dailininko kūriniai, surinkti iš įvairių muziejų bei privačių kolekcijų.

Kaina: su muziejaus lankytojo bilietu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA