Tiesia greitkelį Lietuvos startuoliams: Kaune skatins kurtis technologijų verslus | Kas vyksta Kaune

Tiesia greitkelį Lietuvos startuoliams: Kaune skatins kurtis technologijų verslus

Rockit startuolių erdvė

Kasmet auganti atskirtis tarp Vilniaus bei Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionų gilina šalies socialines ir ekonomines problemas. Tai pastebima ir iš skirtingo startuolių masto, rašoma „Rockit“ pranešime žiniasklaidai.

Siekiant paskatinti technologinius centrus imtis veiklų, kurios padėtų sudaryti tinkamas sąlygas kurtis startuoliams ir skatintų jų produktų idėjų vystymą, pristatyta Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programa 2024–2026. Ją, gavus finansavimą iš Inovacijų agentūros, įgyvendins Lietuvos finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centras „Rockit“.

Pasak centro vadovės Linos Žemaitytės-Kirkman, šiuo projektu siekiama Vidurio ir Vakarų Lietuvos regiono startuoliams sudaryti palankias sąlygas kurtis bei skatinti produktų idėjų vystymą per hakatonus. Taip pat ketinama teikti inkubavimo ir akseleravimo paslaugas, skirtas regione veikiančioms jaunoms technologijų įmonėms. Tikimasi, kad per trejus programos metus Vakarų ir Vidurio Lietuvoje atsiras bent 60 naujų startuolių.

„Mūsų misija – kurti stipresnę ir gyvybingesnę regiono startuolių ekosistemą bei suteikti versliems žmonėms galimybę išnaudoti visą savo potencialą Pasitelkę tarptautinę „Rockit“ patirtį, platų kontaktų, mentorių ir įmonių tinklą, esame pasiruošę paspartinti kiekvieno startuolio kelionę sėkmės link“, – sako L. Žemaitytė-Kirkman.

„Rockit“ renginys startuoliams / Organizatorių nuotr.

Kaune ir Klaipėdoje – specialios erdvės startuoliams

Startuolių akseleravimo ir inkubavimo programos 2024–2026 metu ketinama įgyvendinti kelis pagrindinius uždavinius, tarp kurių – įvairių stadijų startuolių programų ciklų organizavimas, nuo ankstyviausios iki pasirengimo pritraukti kapitalą. Taip pat ketinama organizuoti verslo ir mokslo intensyvus: taip bus siekiama komercializuoti mokslinius sprendimus ir skatinti mokslui imlaus verslo kūrimąsi.

Kaip numatyta projekto strategijoje, jau artimiausiu metu Kaune ir Klaipėdoje duris atvers „Rockit“ Inovacijų centro atstovybės. Kiekvienoje jų bus įrengtos startuolių inkubavimui skirtos erdvės: apie 20 darbo vietų, erdvės renginiams ir kt. Šiose bendrakūrystės erdvėse jaunoms ir tik besikuriančioms technologijų įmonėms bus suteikiama galimybė semtis žinių ir patirties ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio ekspertų, pritaikant jas praktikoje.

„Mūsų veikla prasidėjo nuo sostinės, kur turime patirties sėkmingai sprendžiant tokias inovacijų ekosistemos problemas finansinių technologijų ir tvarių inovacijų bendruomenėse Vilniaus regione. Per penkerius veiklos metus akseleravome šių bendruomenių startuolius ir auginome jų ekosistemą. Sieksime pasinaudoti savo patirtimi bei gerosiomis praktikomis stiprindami ir likusios Lietuvos startuolius“, – tvirtina „Rockit“ vadovė.

„Rockit“ renginys startuoliams / Organizatorių nuotr.

Pasitelks sėkmingą Vilniaus pavyzdį

Projekto įgyvendintojai nurodo, kad pasitelkus pasiteisinusį „Rockit“ ekosistemos Vilniuje sukūrimo modelį, bus užtikrintas ilgalaikis projekto poveikis.

„Net ir pasibaigus šiam projektui, jo metu sukurtos vertybės ir pasiekimai išliks: regiono startuoliai, kiti ekosistemos veikėjai išlaikys tarpusavio ryšius, įkvėpimą ir žinias, kaip kurti ir vystyti inovacijas, verslumą skatinančias veiklas, renginius ir kt. Visa tai lems stiprėjantį Vidurio ir Vakarų Lietuvos verslumo geną bei augantį ekonominį potencialą“, – tikina „Rockit“ vadovė L. Žemaitytė-Kirkman.

Laukia pirmųjų startuolių paraiškų

Jau nuo dabar Vidurio ir Vakarų Lietuvoje veikiantys startuoliai gali dalyvauti „Rockit“ vykdomoje startuolių akseleravimo programoje. Tam įmonių atstovai turi užpildyti specialią paraišką. Dėmesys joje bus skiriamas toms jaunoms įmonėms, kurios kuria teigiamą poveikį pažangiausiose srityse, tokiose kaip dirbtinis intelektas, finansinės technologijos ir „blockchain“, energijos vartojimo efektyvumas, atsinaujinantys energijos ištekliai, daiktų internetas, išmaniosios transporto sistemos ir kt.

Atrinktos bendrovės bendradarbiaus su patyrusiais mentoriais, investuotojais ir rinkos ekspertais iš Lietuvos ir užsienio kompanijų. Pirmasis regiono startuoliams skirtas renginys – teminis hakatonas – įvyks jau balandį.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA