Koronaviruso nužudyta paroda geriausiu atveju bus atgaivinta tik 2026 metais | Kas vyksta Kaune

Koronaviruso nužudyta paroda geriausiu atveju bus atgaivinta tik 2026 metais

Moderato Patašini 2024/02/18 16:56
Paroda „Geriausias metų kūrinys“ / M. Patašini nuotr.

Nuvilnijo vasario 16-osios renginiai. Buvo geras oras, nuostabi visų nuotaika, tiktai kai kurie Kauno menininkai buvo šiek tiek liūdnoki.

„Kur dingo visų mūsų mėgiama ir laukiama paroda?“ – klausė ne vienas dailininkas, skulptorius, fotografas ir kitų meno sričių atstovas.

Keliolika metų šią dieną M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje vykdavo parodos „Geriausias metų kūrinys“ atidarymas bei laureato paskelbimas.

Deja, 2020 metais pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija sustabdė šią gražią tradiciją. Nors pastaraisiais metais ši liga kaip ir sustabdyta, laukiama menininkų paroda taip ir nebuvo atgaivinta.

Neapsieita ir be keistų skandalų

„Be abejo gaila. Miesto menininkai labai laukdavo šios parodos. Nieko panašaus nebuvo visoje Lietuvoje, net Vilniuje“, – apgailestavo vienas garsiausių Lietuvos tapytojų, profesorius Pranas Griušys.

Ankstesniais metais šioje parodoje jis net septynis kartus buvo tapęs laureatu bei pelnęs daugiausia lankytojų simpatijų.

Tiesa, neapsieita ir be tam tikrų kuriozų. 2015 m. jo parodai pateiktas tapybos darbas „Jų ieško policija“ sukėlė didžiulį keistą skandalą. Kelios jo kolegės Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai buvo pateikusios skundą dėl galimo seksualinio priekabiavimo ir priekabiavimo prie lyties Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete.

Iškilus nemenkam skandalui galiausia P. Griušiui teko šiek tiek „pakoreguoti“ darbą ir iš jo pašalinti kelias bezdžiones, kuriose neva pavaizduotos kolegės. Tačiau tai nesutrukdė ir šis darbas tais metais buvo pripažintas geriausiu metų kūriniu.

Gal ir bus atgaivinta?..

„Suprantu kai kuriuos menininkus. Tačiau gyvenimas šiek tiek pakoregavo mūsų planus“, – sakė Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus direktorė Daina Kamarauskienė.

Viena iš priežasčių be koronaviruso buvo ir tai, kad uždarius kapitaliniam remontui M. Žilinsko dailės galeriją muziejuje labai sumažėjo erdvių kur būtų galima rengti parodas.

„Tad pasirinkę prioritetus kol kas nusprendėme šios parodos nerengti <...> Sunku man dabar pasakyti kaip bus ateityje. Tačiau neatmetame minties, kad jei ne kitąmet, tai 2026 m. ją galbūt vėl surengsime“ – teigė D. Kamarauskienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA