Atrankos į „Euroviziją“ finale nuskambėjo visi kūriniai: paaiškėjo trejetukas, sulaukęs daugiausia balų | Kas vyksta Kaune

Atrankos į „Euroviziją“ finale nuskambėjo visi kūriniai: paaiškėjo trejetukas, sulaukęs daugiausia balų

Vasario 17 d. įvyko „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos finalas. Dešimt finalistų varžėsi dėl galimybės atstovauti Lietuvai didžiajame „Eurovizijos“ dainų konkurse. Paaiškėjo komisijos ir žiūrovų balų lentelėse daugiausia balų surinkę trys kūriniai: „Shower“ -„Impossible“, Silvester Belt – „Luktelk“ ir „The Roop“ – „Simple Joy“. Savo favoritą palaikyti galite skambindami arba rašydami žinutę numeriu 1669 ir suvesdami patinkančio pasirodymo numerį („Shower“ – 07, Silvester Belt – 04, „The Roop“ – 10).

Renginį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje vedė Gabrielė Martirosian bei Nambeko Augustė.

Gabrielė Martirosian ir Nombeko Augustė / J. Kalinsko nuotr.

Dar prieš pirmąjį pasirodymą vedėjos kartu su salėje esančių žiūrovų pagalba paskelbė balsavimo pradžią.

Pirmoji pasirodė atlikėja Aistè su daina „We Will Rule The World“. Mergina teigė, jog niekada gyvenime nebuvo gavusi tiek dėmesio, o renginio vedėjos ją vadino tikra pozityvumo bomba.

Antrieji ant scenos žengė folkroko grupė „Žalvarinis“, kurie atliko savo dainą „Gaudė vėjai“. Pirmą kartą atrankoje dalyvavę grupės nariai teigė, jog nenori prie nieko taikytis ir nori parodyti save tokiais, kokie yra. Jie akcentavo, jog pergalės atveju jiems bus garbė atlikti lietuvišką kūrinį.

Paslaptingasis duetas „Pluie de Comètes“ į sceną žengė trečias. Finale skambėjo jų daina „Be Careful“. Kaip teigė dueto solistė Justė Kraujelytė, atstovauti Lietuvai didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje būtų didžiulė garbė.

Pasirodymo numerio keturi savininkas buvo itin ryškaus įvaizdžio savininkas Silvester Belt. Jis nacionalinės atrankos finalo scenoje atliko lietuvišką kūrinį „Luktelk“. Kaip teigė dainininkas, muzika suvienija žmones, o Lietuva yra jau „pasiruošusi kažkam naujo“. Žinomas šalies muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys po pasirodymo teigė, jog būtent šis kūrinys – „populiariausias iš visos atrankos“.

„VB Gang“ – grupė, lyderiaujama gerai šou pasaulyje žinomo muzikos atlikėjo Vido Bareikio, finale atliko energingą anglų ir korėjiečių kalbomis parašytą kūrinį „KABOOM!!!“ V. Bareikis teigė, jog jam muzika – tai žmones suvienijantis ritualas. Pasirodymo metu netrūko spalvų, o išskirtiniu atributu tapo scenoje važinėjantis motociklas.

Šešti ant scenos lipo kvartetas „Il Senso“. Jiems dainą „Time“ sukūrė garsus šalies kompozitorius Kipras Mašanauskas. Dainoje vis kartojama, jog „mes vis dar turim laiko“, o pasak grupės atstovų, laiko motyvas skamba visos dainos metu.

Pasirodymas numeris septyni – „Shower“ ir jų daina „Impossible“. Kaip teigė finalo vedėja G. Martirosian, šis kūrinys daugeliui, ko gero, „tapo maloniu atradimu“. Grupės nariai sakė, jog didžiausias tikslas, jog jų muzika paliestų žmones, o laimėjus atranką jie bandytų kaip įmanoma solidžiau ir stipriau atstovauti šaliai.

Monika Marija su savo kūriniu „Unlove You Starting Tomorrow“ žiūrovams pateikė pasirodymą, kurio vizualiniai sprendimai priminė vaizdo klipą. Kaip teigė atlikėja, daina yra apie savo širdies klausymą.

Priešpaskutinio – devintojo – finalinio pasirodymo metu merginų grupė „Queens of Roses“ atliko kūrinį „Walk Through Fire“. Grupės merginos teigė, jog dainos žinia yra ta, jog „moterys yra labai stiprios ir jokie iššūkiai mūsų neparklupdys“.

Paskutiniai ant scenos žengė „Eurovizijos“ „veteranai“ grupė „The Roop“ su daina „Simple Joy“. Grupė du kartus buvo išrinkta atstovauti Lietuvą dainų konkurse, tačiau dėl pasaulinės koronaviruso pandemijos tai pavyko padaryti tik vienąkart – 2021 m. grupė sėkmingai atstovavo Lietuvai ir užėmė 8 vietą. V. Valiukevičius tarė, jog daina yra apie paprastus, kasdienius dalykus, kuriais kiekvienas turėtumėme džiaugtis ir tai daryti kuo dažniau.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA