Paviešintos pradinės kandidatų į prezidentus rinkiminių kampanijų sumos: kandidatas iš Kauno surinko daugiausiai | Kas vyksta Kaune

Paviešintos pradinės kandidatų į prezidentus rinkiminių kampanijų sumos: kandidatas iš Kauno surinko daugiausiai

Lrytas.lt 2024/02/14 21:35
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) trečiadienį pateikė informaciją, kiek kiekvienas prezidento rinkimuose pretenduojantis dalyvauti kandidatas jau surinko lėšų savo politinei kampanijai. Labiausiai iš visų išsiskyrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) iškeltas parlamentaras, kaunietis Aurelijus Veryga, kuriam partija atseikėjo dosnią pinigų sumą.

Iš viso likus mažiau kaip trims mėnesiams iki prezidento rinkimų juose dalyvauti užsiregistravę pretendentai į kandidatus politinei kampanijai finansuoti bendrai jau yra gavę beveik 400 tūkst. eurų.

Remiantis politinės kampanijos iždininkų pateiktais duomenimis, didžiausią dalį šios sumos – beveik 245 tūkst. eurų – sudaro lėšos, kurias pervedė kandidatus keliančios ar juos rinkimuose remiančios politinės partijos.

A. Veryga kandidatuos  į Kauno merus
A. Veryga / R. Tenio nuotr.

Beveik 145 tūkst. eurų iki vasario 14 dienos būsimiesiems kandidatams yra suaukoję fiziniai asmenys. Dar 10 tūkst. eurų iš savo asmeninių lėšų yra skyrę kandidatuojantys į prezidentus asmenys.

VRK viešina, kaip šiuo metu atrodo pretendentų į kandidatus rinkiminės piniginės:

– Aurelijus Veryga (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos keliamas kandidatas) – 202 000 eurų;

– Ignas Vėgėlė (išsikėlęs kandidatas) – beveik 71 tūkst. eurų; – Gitanas Nausėda (išsikėlęs kandidatas) – beveik 47 tūkst. eurų;

– Giedrimas Jeglinskas (Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ keliamas kandidatas) – beveik 36 tūkst. eurų;

– Eduardas Vaitkus (išsikėlęs kandidatas) – apie 25 tūkst. eurų;

– Dainius Žalimas (Laisvės partijos keliamas kandidatas) – beveik 16 tūkst. eurų;

– Valdas Tutkus (išsikėlęs kandidatas) – beveik 2,7 tūkst. eurų.

Tiesa, VRK duomenis apie iki šiol jau surinktas lėšas pateikę ne visi. Iš viso iki vasario 14 dienos informaciją apie tai, kiek lėšų jau yra gavę, VRK yra pateikę septyni iš 12 politinės kampanijos dalyvių.

Darbo partija, kandidatu kelianti Andrių Mazuronį, Ingrida Šimonytė, keliama Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų, save keliantys Zenonas Andrulėnas, Arūnas Rimkus ir Remigijus Žemaitaitis kol kas jokių duomenų apie gautas aukas nėra pateikę.

VRK primena, kad politinės kampanijos dalyviai ar jų iždininkai duomenis apie gautas aukas politinei kampanijai finansuoti ir aukotojus turi pateikti VRK ne vėliau kaip per dešimt darbo dienų nuo aukos gavimo dienos.

VRK / DELFI nuotr.

Per tokį patį terminą VRK taip pat turi būti informuota apie politinės kampanijos dalyvio patirtas išlaidas ar prisiimtus finansinius įsipareigojimus, įskaitant ir sudarytų sutarčių tekstus. Apie mažų aukų rinkimo kitomis priemonėmis sutartis VRK turi būti informuota ne vėliau kaip per tris darbo dienas.

Jeigu rinkėjas nėra deklaravęs pajamų, vienam politinės kampanijos dalyviui paaukoti jis gali pervesti iki 50 eurų dydžio sumą.

Juridiniams asmenims (išskyrus kandidatus remiančias politines organizacijas) aukoti draudžiama.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA