Stebinantis kaimynų abejingumas Kaune: pagalbos nekvietė net žvėriškos žmogžudystės dieną | Kas vyksta Kaune

Stebinantis kaimynų abejingumas Kaune: pagalbos nekvietė net žvėriškos žmogžudystės dieną

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2024/02/10 15:15
Tomas Narijauskas / Lrytas.lt nuotr.

Žvėriška žmogžudyste kaltinamas 43 metų kaunietis Tomas Narijauskas ketvirtadienį teisme per apklausą prisipažino pasmaugęs savo 53 draugę. Prieš tai šeimos tironas ją buvo ypatingai žiauriai sumušęs – ekspertizės duomenimis, aukai buvo suduoti net 44 smūgiai.

Prieš šią moterį T. Narijauskas smurtaudavo ir anksčiau, už tai kartą jau buvo nuteistas, tačiau nei atsakingos tarnybos, nei kaimynai kelio tragedijai neužkirto, į smurto protrūkius reaguodami abejingai.

„Žinojau, kad tarp judviejų vyksta konfliktas. Girdėjau triukšmą, bet pagalbos neiškviečiau“, – žmogžudystės dieną, praėjusių metų rugsėjo 29-ąją, prisiminė šiandieniniame Kauno apygardos teismo posėdyje liudijusi buvusios poros kaimyne.

Kodėl tylėjo, nors ir žinojo apie ankstesnį smurtą, moteris nepaaiškino.

Egzekucija Studentų gatvėje su pertraukomis vyko visą parą – nuo ankstaus rugsėjo 29-osios ryto iki rugsėjo 30-osios nakties, tad triukšmas, smūgiai, pagalbos šauksmai kaimyniniuose namuose turėjo būti girdimi ne vieną valandą.

Tačiau kaimynai pagalbos rankos moteriai neištiesė – nepasidomėjo, kas ten vyksta, neiškvietė policijos.

Dar ikiteisminio tyrimo metu jie per apklausas dėstė, šiame būste triukšmas ir konfliktai vyko nuolatos, prie to jie buvo pripratę, nors jiems ir buvo žinoma apie smurtą moters atžvilgiu.

Teisme juodino auką

Ketvirtadienį parodymus davė ir pats smurtautojas.

Pripažinęs savo kaltę T. Narijauskas tuo pačiu žarstė kaltinimus velionės atžvilgiu, kuri jau nebegali apsiginti: puolė ją mušti, o vėliau nužudė draugę todėl, kad ji jam neva buvo neištikima.

Taip, regis, šeimos kankintojas, juodindamas auką, mėgino bent iš dalies pateisinti savo veiksmus.

Nusikaltimo metu jis buvo girtas.

Po egzekucijos, rugsėjo 30-osios rytą jis išėjo pasivaikščioti, palikęs draugę namuose be gyvybės ženklų.

Grįžęs apie vidurdienį jis pats iškvietė pagalbą, vaizdavo sukrėstą ir nieko nežinantį, tačiau greitai buvo demaskuotas. Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio, o dabar kaltinimą teisme palaikančio prokuroro Vytauto Gatavecko, prieš jį buvo surinkta pakankamai svarių įrodymų.

Pareigūnai pašiurpo išvydę aukos kūną, kuris buvo nusėtas žaizdomis ir kraujosruvomis.

Padarė lemtingą klaidą

Kito posėdžio metu teisme bus tęsiamos liudytojų apklausos.

T. Narijauskas anksčiau buvo teistas net 7 kartus, iš jų keturiskart – už smurtą prieš moteris.

Nuo 2013 metų tris kartus teisiamųjų suole jis atsidūrė už smūgius ankstesnei savo draugei, o po skyrybų su ja, vieną kartą atsidūrė teisme už paskutinės draugės sumušimą, kurią, kaip įtariama, vėliau ir nužudė.

Iki žmogžudystės teismai apsiribodavo švelniais nuosprendžiais – laisvės apribojimais, taip pat nebūdavo užtikrinama, kad jis nesiartintų prie savo aukų.

Po paskutinio nuosprendžio 2021 metais moteris atleido savo skriaudikui ir pasiliko gyventi su juo, tačiau tai buvo lemtinga klaida – praėjus 2 metams ji buvo nužudyta.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA