Lietuvos senjorai kviečiami švęsti Valentino dieną kartu: organizuojamos pasimatymų popietės | Kas vyksta Kaune

Lietuvos senjorai kviečiami švęsti Valentino dieną kartu: organizuojamos pasimatymų popietės

Asociatyvi / Nacionalinio socialinės integracijos instituto nuotr.

„Senjoro” organizacijos rengiama akcija „Senjorai eina į pasimatymą” – tai kvietimas senjorams išsivesti save į pasimatymą, susipažinti, atrasti naujus artimus bičiulius ir užmegzti draugystes. Tai priminimas, koks gražus jausmas yra pasipuošti ir išeiti iš namų bei pajusti malonų jauduliuką prieš įžengiant į erdvę, kurioje nieko nepažįsti. Šie jausmai garbiame amžiuje yra labai svarbūs, pripildantys emocinį žmogaus pasaulį ir atnešantys pilnatvės, bendrystės jausmą.

Pasak akcijos organizatorių, nors renginiams yra pasirinkta gana simbolinė data – Šv. Valentino diena – ši akcija nėra apie romantiką siaurąja prasme. Pagal apibrėžimą, pasimatymas – tai išėjimas su kažkuo susitikti ir laiko tam žmogui skyrimas. Kas tai bebūtų – draugė, anūkė, seniai nematytas kolega, o gal nauja, dar visai nepažįstama, tačiau daug gyvenimiškų panašumų turinti asmenybė, rašoma Nacionalinio socialinės integracijos instituto pranešime žiniasklaidai.

Tačiau akcijos idėja neapsiriboja vien šiais keturiuose miestuose vyksiančiais renginiais. „Senjoro” programos vadovė Rugilė Bitautaitė dalinasi, kad šia iniciatyva norima paskatinti senjorų pasimatymus plačiąja prasme. „Siekiame įkvėpti pačius senjorus dažniau pakviesti į pasimatymą savo seniai nematytą draugą, kaimyną ar buvusią kolegę. Kaimynystėje gyvenančias senjores paskatinti surengti bendrą pasimatymą pas vieną iš jų namuose, ar anūkę – išsivesti į pasimatymą savo senelį. Juk pasimatymas gali tapti puikia proga pasipuošti, pradžiuginti save ir svarbiausia – kurti mielas akimirkas su aplinkiniais žmonėmis”, – pasakoja R. Bitautaitė.

Keturiuose miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje vyksiančiuose senjorų pasimatymuose bus bendraujama ir susipažįstama su naujais žmonėmis, pasaulyje populiariu pokalbių mezgimo – greitųjų pasimatymų – metodu, kuomet kiekvienas dalyvis turi trumpus, kelių minučių pokalbius su vis kitu žmogumi. Pasak „Senjoro” komandos, toks formatas padeda pažinti naujus žmones, lengviau atrasti bendrų interesų, o iš pradžių kiek nedrąsią, kuklią atmosferą pakeičia jaukumas ir gera nuotaika.

Vienas iš „Senjoro” organizacijos tikslų – skatinti aktyvų kultūrinį ir socialinį senjorų gyvenimą, naujų bičiulysčių garbiame amžiuje kūrimą. Tad organizuojami renginiai ir iniciatyvos siunčia žinutę, jog senjoras yra vertas kurti ir atrasti mažas šventes savo kasdienybėje. Galbūt tai gardus puodelis kavos ar arbatos, nauja pažintis, netikėtai atrasta sena bičiulė ar neplanuota pokalbio tema, grąžinanti į gražiausius gyvenimo prisiminimus.

Dalyvavimas „Senjorai eina į pasimatymą” renginiuose yra nemokamas, o visi pasimatymų renginio dalyviai bus vaišinami puodeliu kavos.

„Senjorai eina į pasimatymą” socialinė akcija vyks vasario 14-tą dieną, 14 valandą:

Klaipėdoje, kavinėje „Vero Cafe” (Tiltų g. 1)

Kaune, „Senjoro Butike” (Jonavos g. 20)

Panevėžyje, kepyklėlėje „Kepu kepu pasaką” (Respublikos g. 44)

Vilniuje, kavinėje „Vero Cafe”, (Gedimino pr. 27)

„Kviečiame puoštis, ateiti į renginius, pažinti naujus žmones bei kurti gražias akimirkas savo kasdienybėje”, – kvietimu dalinasi akcijos organizatoriai.

Dalyvių skaičius renginiuose ribotas, tad senjorai, norintys dalyvauti, kviečiami registruotis telefonu +37064611048 arba susisiekus su „Senjoro” komanda socialiniuose tinkluose arba internetiniame „Senjoro“ puslapyje.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA