V. Blinkevičiūtė priėmė sprendimą dėl prezidento rinkimų | Kas vyksta Kaune

V. Blinkevičiūtė priėmė sprendimą dėl prezidento rinkimų

BNS 2024/02/03 11:45
Vilija Blinkevičiūtė / DELFI nuotr.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė šeštadienį paskelbė nekandidatuosianti per gegužę vyksiančius prezidento rinkimus.

Ji siūlo partijai paremti dabartinio prezidento Gitano Nausėdos kandidatūrą.

V. Blinkevičiūtė nutarė siekti dar vienos kadencijos Europos Parlamente, kur dirba nuo 2009 metų.

„Taip, apsisprendžiau. Su visa atsakomybe, savo gyvenimiška ir politine patirtimi“, – šeštadienį per LSDP konferenciją Vilniuje sakė politikė.

„Įvertinusi šių metų rinkimų svarbą ir siekdama sutelkti Lietuvos piliečius visuotinių iššūkių akivaizdoje, kviečiu ir rekomenduoju palaikyti prezidento G. Nausėdos kandidatūrą artėjančiuose prezidento rinkimuose“, – teigė ji.

Socialdemokratų vadovės teigimu, prezidento Gitano Nausėdos lyderystė „ir vokiečių brigados klausimu, ir NATO viršūnių susitikimo metu bei vykdoma diplomatija karo akivaizdoje kelia pasitikėjimą“, o jo „nuoseklus veikimas atsveria dabartinės valdančiosios daugumos klaidas ir blaškymąsi užsienio ir gynybos politikoje.“

V. Blinkevičiūtės teigimu, prezidento veiksmai sprendžiant klausimus būtų efektyvesni, jei jis turėtų parlamentinės daugumos paramą, todėl, anot jos, būsimų rinkimų siekis – užtikrinti naujos valdančiosios daugumos ir prezidento efektyvų bendradarbiavimą.

„Esu tikra, kad šis sprendimas yra geriausias ir Lietuvai, ir Lietuvos žmonėms, ir socialdemokratams siekiant saugesnės ir socialiai teisingesnės valstybės“, – šeštadienį kalbėjo politikė.

Jos teigimu, šiuo metu Lietuva yra patekusi į „rimtą aklavietę“, dalis žmonių nusivylę „arogantiška, tarpusavyje besivaidijančia ir nuolat besiblaškančia valdančiąja dauguma“.

„Sumaištis ir rietenos, įtampa ir susiskaldymas tarp valdžios šakų – prezidento, Seimo valdančiosios daugumos ir Vyriausybės – pasiekė kulminaciją. Nėra prielaidų manyti, kad artimiausiu metu situacija gerės“, – tvirtino ji.

Anot LSDP pirmininkės, situacija šalies viduje mažina galimybes veiksmingai užtikrinti visokeriopą piliečių saugumą. Be to, naujų iššūkių kelia tarptautinė padėtis.

Apklausų duomenims, LSDP šiuo metu yra populiariausia partija Lietuvoje. Už juos ketina balsuoti maždaug 16–20 proc. rinkėjų. V. Blinkevičiūtė – viena palankiausiai šalyje vertinamų politikų.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks gegužės 12 dieną.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA