Penktadienį Kauno gatvėse sužaloti trys pėstieji: du kliudyti ne pėsčiųjų perėjoje | Kas vyksta Kaune

Penktadienį Kauno gatvėse sužaloti trys pėstieji: du kliudyti ne pėsčiųjų perėjoje

Asociatyvi / „Kas vyksta Kaune“ nuotr.

Penktadienis Kaune paženklintas skaudžiomis nelaimėmis. Nukentėjo trys pėstieji, visi asmenys pristatyti į gydymo įstaigas.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Kauno apskr. VPK) duomenimis, vasario 2 dieną apie 15.10 val. Kaune, Žiemgalių gatvėje, automobilis „VW Golf“, vairuojamas 1983 metais gimusios moters, pirminiais duomenimis, pėsčiųjų perėjoje kliudė 1958 metais gimusį pėsčiąjį, kuris buvo pristatytas į gydymo įstaigą.

Kiek vėliau, apie 18.30 val. Savanorių prospekte, automobilis „BMW“, vairuojamas 2002 metais gimusio vyro, kliudė, pirminiais duomenimis, ne pėsčiųjų perėja ėjusį vyrą (gim. 1991 m.), kuris buvo pristatytas į gydymo įstaigą.

Apie trečią nelaimę naujienų portalas „Kas vyksta Kaune“ jau pranešė penktadienį, tačiau paaiškėjo naujų nelaimės detalių.

Vasario 2 d. apie 19.30 val. Biržiškų gatvėje, automobilis „VW Transporter“, vairuojamas 1996 metais gimusio vyro, pirminiais duomenimis, kliudė ne pėsčiųjų perėjoje ėjusį vyrą (gim. 1964 m.), kuris atsitrenkė į automobilį „Mercedes Benz“, vairuojamą 1991 metais gimusio vyro. Pėsčiasis buvo pristatytas į gydymo įstaigą.

Pareigūnai pastebi, kad vis dar dauguma pėsčiųjų, eidami keliu tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui ar neapšviestuose keliuose, neturi prie drabužių prisisegę atšvaito, nesineša žibinto ar kito šviesą atspindinčio daikto, nevilki ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais.

Tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus. Tai pavojinga situacija – pėsčiasis gali būti ne tik kliudytas, sužeistas, jis gali patirti ir mirtinas traumas.

Dar pavojingesnė situacija, kai transporto priemonės kelyje prasilenkia: vairuotojai, trumpam apakinti žibintų šviesų, gali nepastebėti priekyje esančių kliūčių, taip pat einančių pėsčiųjų ar važiuojančių dviračiu ir juos kliudyti.

Su atšvaitu (žibintu) einantį ar dviračiu (vežimu) važiuojantį žmogų, vairuotojas gali pastebėti iš maždaug penkis kartus didesnio atstumo nei be atšvaito. To pakanka, kad vairuotojas sulėtintų važiavimo greitį, saugiai prasilenktų su pėsčiuoju ar dviračio vairuotoju, esant būtinumui – sustotų.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad be šių nelaimių Kauno pareigūnai penktadienį fiksavo ir dvi avarijas. Vilijampolėje po dviejų automobilių susidūrimo taranuota tvora, o Lapių kelyje susidūrus trims automobiliams, sužaloti šeši žmonės, tarp jų du nepilnamečiai.

Realaus laiko informacija apie eismo sąlygas Kaune skelbiama čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA