Pateikė daugiau detalių apie Kaune gydomą Jonavoje per langą iškritusį mažametį | Kas vyksta Kaune

Pateikė daugiau detalių apie Kaune gydomą Jonavoje per langą iškritusį mažametį

ELTA / Viktorija Smirnovaitė 2024/02/02 12:01
Asociatyvi / P. Grigaliūno nuotr.

Ketvirtadienio naktį į Kauno klinikas pristatyto pro langą iš 4 aukšto Jonavoje iškritusio šešiamečio šeimai anksčiau buvo teikta specialistų pagalba, praneša Valstybinė vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VVTAĮT).

„Šiai šeimai anksčiau jau esame inicijavę pagalbą. Tačiau paskutinius metus pranešimų dėl galimų vaiko teisių pažeidimų ar apie neprižiūrimą vaiką – nebuvo. Tad vaiko teisių gynėjai pirmiausiai sieks išsiaiškinti, kokia pagalba vaiko tėvams padėtų įveikti esamus sunkumus, sustiprinti tėvystės įgūdžius ir ją nedelsiant inicijuosime“, – Eltai perduotame komentare teigia Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Neringa Martišienė.

Ji pažymi, jog apie Jonavoje įvykusią nelaimę informaciją tarnyba gavo iš policijos.

Tuo metu Lentvaryje pro langą tą pačią naktį iškritusio trimečio šeimai vaiko teisių specialistų pagalba anksčiau teikta nebuvo.

„Vaiko teisių gynėjai jau susisiekė su šeima ir pasiūlė jiems pagalbą. Šeimai anksčiau pagalba teikta nebuvo“, – nurodo Vilniaus apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Lina Baranauskienė.

Anksčiau pagalba teikta nebuvo ir Naujoje Vilnioje gyvenančiai šeimai, kurioje šiemet gimęs kūdikis ketvirtadienio naktį išslydo tėvui iš rankų vonioje, sako Vilniaus miesto vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Gedas Batulevičius.

„Vaiko teisių gynėjai susisieks su šeima artimiausiu metu ir pasiūlys pagalbą“, – teigia jis.

Ketvirtadienį į Kauno ir Vilniaus ligonines buvo atvežti 3 namuose nukentėję mažamečiai vaikai. Policijos duomenimis, Jonavoje ir Lentvaryje mažamečiai iškrito pro langą. Naujojoje Vilnioje gyvenančiai šeimai teko kreiptis į tarnybas po to, kai naujagimis tėvui vonioje išslydo iš rankų.

Vaiko teisių gynėjai primena, kad kad siekiant pasiruošti vaiko gimimui, tėvams rekomenduojama išklausyti profesionalius nėščiųjų kursus, kurie naudingi abiem tėvams. Pagausėjus šeimai, suaugusieji turėtų būti dar atidesni, atsakingesni ir net trumpam neprarasti budrumo kasdienėse situacijose.

Jei tėvai jaučia, kad žinių bei praktinių patarimų auginant vaiką dar stinga ar norima stiprinti jau turimus įgūdžius, rekomenduojamos įvairios nemokamos pozityvios tėvystės įgūdžių programos, kurias siūlo savivaldybėje esantys visuomenės sveikatos biurai. Paprastai šios programos būna nemokamos, kai kurios vykdomos nuotoliniu būdu, kas labai patogu tėvams turintiems mažamečių, nurodo VVTAĮT.

Dėl įvykio Jonavoje pradėtas tyrimas

Dėl Jonavoje iš ketvirto aukšto iškritusio šešiamečio teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šiu atveju tyrimas yra pradėtas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Prokuratūra pranešė, kad nukentėjęs vaikas yra gydomas Kauno ligoninėje. Pirminiais duomenimis, įvykio metu mažametis rastas be jokių kitų asmenų. Ikiteisminio tyrimo metu bus siekiama nustatyti ir įvertinti visas faktines įvykio aplinkybes, patirtų sužalojimų sunkumą, surinkti kitus reikšmingus duomenis bendraujama su vaiko artimaisiais, kurie nelaimės metu buvo blaivūs.

Kauno klinikų atstovė Ieva Jankauskienė ketvirtadienį LNK sakė, kad vaikas vis dar gydomas, bet jo gyvybei pavojus negresia.

Tuo metu dėl minėtų ketvirtadienio įvykių Vilniaus apskrityje, kurių metu nukentėjo mažamečiai, ikiteisminiai tyrimai nėra pradėti.

„Sprendimai dėl ikiteisminių tyrimų pradėjimo ar nepradėjimo nėra priimti“, – Eltai sakė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė Loreta Kairienė.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA