Didės nuotolinių medicinos paslaugų pasiekiamumas | Kas vyksta Kaune

Didės nuotolinių medicinos paslaugų pasiekiamumas

ELTA 2024/01/30 12:54
Sveikatos apsaugos ministerija / DELFI nuotr.

Siekiant spręsti pacientų laukimo eilių pas gydytojus klausimą, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) praneša plėsianti telemedicinos ir nuotolines konsultavimo paslaugas.

Anot ministerijos, įgyvendinant projektą atsiras galimybė pacientams nesudėtingais atvejais konsultuotis su šeimos gydytoju, o jam – konsultuotis su kitų gydytojų specialistu, o pacientams kai kuriais atvejais nebereikės vykti į respublikos ar universiteto ligonines ar didžiąsias poliklinikas, kad gautų konsultaciją.

Didinant nuotolinių ir telemedicinos konsultacijų prieinamumą, numatoma sukurti tokioms konsultacijoms skirtą E. sveikatos posistemę, kurioje būtų galima koordinuoti, stebėti ir analizuoti tokias sveikatos paslaugas. Tai sudarytų sąlygas pagerinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, kokybę ir efektyvumą bei sudarytų prielaidas operatyviam tinkamų sprendimų priėmimui.

Planuojama, kad telemedicinos plėtra bus įgyvendinta iki 2025 metų gruodžio. Bendra Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų investicijų suma sudarys 5 mln. eurų. 

Nuotolinis pacientų konsultavimas pradėtas teikti dar 2018 m. pradžioje ir plėtotas pandemijos laikotarpiu.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA