Paskutinį mėnesio sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas | Kas vyksta Kaune

Paskutinį mėnesio sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas

R. Tenio nuotr.

Nuo 2019 metų sausio 1 d. kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį nemokamai galima lankyti muziejų nuolatines ekspozicijas. Nemokamo muziejų lankymo modelis taikomas Kultūros ministerijai pavaldiems nacionaliniams ir respublikiniams muziejams. Pagal šį modelį nemokamai muziejuose apsilankyti gali visi pageidaujantieji, rašoma Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos tinklapyje.

Išsamesnę informaciją apie nemokamą lankymą, nuolatines ekspozicijas, muziejų darbo laiką, galimą registravimąsi ir kt. galima rasti muziejų interneto svetainėse, socialinių tinklų paskyrose.

Nuolatines ekspozicijas kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį nemokamai lankyti galima šiuose Kultūros ministerijai pavaldžiuose muziejuose Kaune ir ne tik:

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55)

Šiuo metu muziejuje kviečiama aplankyti parodą „M.K. Čiurlionio vizijų pasauliai 3D formatu.“

Šių 12 paveikslų kūrimo procesui 10–15 proc. buvo naudojamas dirbtinis intelektas, o 85–90 proc. atliko grafikos reprodukcijų specialistai, sujungę dvi skirtingas 3D programas. Rezultatas – nuo dviejų iki penkių planų 3D efekto paveikslai, leidžiantys pasinerti ir patirti M. K. Čiurlionio pasaulius, skelbia M.K. Čiurlionio dailės muziejus.

Projekte pristatomi M. K. Čiurlionio paveikslai, atkurti 3D technologijomis: „Ramybė“ (1904 / 1905), „Žinia“ (1904 / 1905), VI paveikslas iš „Pasaulio sutvėrimo“ ciklo (1905 / 1906), „Bičiulystė“ (1906 / 1907), II paveikslas iš triptiko „Pasaka“ (1907), „Sonatos Nr. 5 (Jūros sonatos)“ Finale (1908), „Sonatos Nr. 6 (Žvaigždžių sonatos)“ Allegro (1908), „Pasaka (Pilies pasaka)“ (1909), „Angelas (Angelo preliudas)“ (1909), „Angelėliai (Rojus)“ (1909), „Rex“ (1909).

Kauno IX forto muziejuje (Žemaičių pl. 73)

2024 m. sausio 28 d. (sekmadienį) nuo 10.00 val. iki 17.00 val. kviečiame Kauno IX forto muziejaus ekspozicijose lankytis nemokamai.

Kasoje, esančioje IX forte, lankymosi dieną būtina pasiimti nemokamus bilietus. Esant dideliam lankytojų skaičiui, galimi lankytojų srauto ribojimai, teigiama Kauno IX forto muziejaus tinklapyje.

IX forto ekspozicija
IX forto ekspozicija / R. Tenio nuotr.

Lietuvos aviacijos muziejuje (Veiverių g. 132)

Muziejus praneša, jog nuo 2022 m. gegužės 17 d., antradienio, pradeda reguliariai dirbti Lietuvos aviacijos muziejaus lauko ekspozicija. Pagrindinis ekspozicijos pastatas rekonstruojamas ir nelankomas.

Kiekvieno mėnesio paskutinį sekmadienį lankytojai gali aplankyti muziejaus lauko ekspoziciją nemokamai. Darbo laikas 10-16 val. Nemokamus bilietus lankymosi dieną būtina pasiimti kasoje.

Aviacijos muziejus
Aviacijos muziejus / R. Tenio nuotr.

Lietuvos etnografijos muziejuje (J.Aisčio g. 2, Rumšiškių mstl., Kaišiadorių r.)

Muziejus praneša, jog nemokamą muziejaus lankytojo bilietą galima įsigyti iki 15 val.

Lietuvos švietimo muziejuje (Vytauto pr. 52)

Muziejaus internetinėje svetainėje pranešama, jog sekmadienį Lietuvos švietimo muziejaus 3 aukšto viešos erdvės bus neprieinamos lankytojams dėl vyksiančio renginio. Tačiau muziejaus lankymas yra nemokamas.

Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Rotušės a. 13)

Sausio 28 d., nuo 10 iki 16 val., visi norintieji Maironio lietuvių literatūros muziejaus (Rotušės a. 13) ir jo padalinių ekspozicijas gali aplankyti nemokamai, rašoma muziejaus svetainėje. Taip pat Jūsų lauks nemokamos, žaismingos ir įtraukiančios veiklos. Nepraleiskite progos ir registruokitės jau dabar.

Renginių programa:

10–15 val. edukacinis užsiėmimas šeimoms „Sruogų namų istorijos“

Užsiėmimo metu sužinosite kaip rašytojas ir jo šeima gyveno, kokių įdomybių kupini Sruogų namai. Vaikščiodami po muziejaus erdves ieškosite QR kodų, kuriuos nuskaičius savo išmaniaisiais įrenginiais, galėsite perskaityti daugybę intriguojančių faktų, pamatyti unikalias iliustracijas ir peržiūrėti vaizdo įrašus su atsiminimais.

Būtina registracija: tel. 8 37 730 474. Galite atvykti jums patogiu metu, tačiau būtina registracija. Užsiėmimo trukmė – 1 val.

12 val. ekskursija „Čia gyveno dramaturgas Juozas Grušas“

Ekskursijoje sužinosite įdomiausius rašytojo gyvenimo faktus, galėsite paskaityti J. Grušo kūrybos, apsilankyti teatro salėje ir, žinoma, pasižvalgyti po memorialinį rašytojo darbo kambarį, kuris persmelktas tarpukario dvasia.

Būtina registracija: tel. 8 (37) 330860

13 val. pasaulio pasakų skaitymai balsu!

Skaitysime ir bandysime inscenizuoti net dvi šiaurės tautų pasakas – karelų „Lapė, paukštelis ir varna“ ir eskimų „Medžiotojas ir baltasis lokys“. Pakeliausime po tolimąją šiaurę ir net bandysime įlįsti į baltosios meškos kailį!

13 val. Kristijono Donelaičio ženklai: paskaita ir skaitymai

Kviečiame į Kristijonui Donelaičiui ir jo gimimo 310-ųjų metinių sukakčiai skirtą renginį, kuriame išgirsite mūsų muziejininkės Audronės Gedutienės paskaitą „Kristijono Donelaičio ženklai Karaliaučiaus žemėje“. Po paskaitos dalyvius ir žiūrovus kviesime į bendrą veiklą – perskaityti pasirinktą ištrauką iš K. Donelaičio „Metų“, pasakėčios ar kito išlikusio jo parašyto teksto.

Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio 64)

Kviečiame aplankyti ir pasižiūrėti ne tik įprastų ekspozicijų, pristatančių Lietuvos ir pasaulio karybos istoriją, tačiau ir dviejų įdomių parodų, rašoma Vytauto Didžiojo karo muziejaus „Facebook“ paskyroje.

Parodoje „Karo anatomija: Ukraina“ galite pamatyti Ukrainos laisvės kovą liudijančių meno kūrinių ir eksponatų iš fronto.

Parodoje „Sąjūdžio Lietuva: žalios žolės galia“ kviečiame pažinti ir sužinoti, kaip Sąjūdis išjudino plačiąją Lietuvos visuomenę laisvės ir Lietuvos nepriklausomybės siekiui.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA