Prisiminimai fotografijose – išskirtiniai kadrai iš buvusios kolonijos Kaune | Kas vyksta Kaune

Prisiminimai fotografijose – išskirtiniai kadrai iš buvusios kolonijos Kaune

Moderato Patašini 2024/01/25 19:50
/ Evaldo Butkevičiaus nuotr.

Nuo 2014 metų Kauno taikomosios dailės mokykloje (KTDM) veikia kūrybinės dirbtuvės „Už RĖMŲ“.

„Per tą laiką į susitikimus jau buvo pakviesti daugiau nei 50 žinomų fotomenininkų bei įvairių kultūros ir meno sričių atstovų“, – pasakojo šių susitikimų organizatorius, KTDM fotografijos dėstytojas Robertas Misiukonis.

Vienas iš paskutinių susitikimų vyko su Lietuvos fotomenininkų sąjungos nariu, ilgamečiu fotokorespondentu Evaldu Butkevičiumi. Jo metu buvo ne tik pasidalinta mintimis apie šio amato įvairius darbo niuansus, bet ir buvo parodytos jo nuotraukos iš Technikos gatvėje, tada buvusių Kauno nepilnamečių pataisos namų, dar vadinamų tiesiog kolonija.

„Kai 1995 – 96 metais kūriau šį ciklą ten patekti buvo daug lengviau nei dabar. Tada nebuvo tiek daug įvairių draudimų dėl asmens apsaugos“, – prisimena E. Butkevičius.

Nuo tada smarkiai pasikeitė ir joje esančios gyvenimo sąlygos bei vidaus tvarka.

„Kai man tada teko ten lankytis, nors jau buvo atkurta Lietuvos nepriklausomybė, viskas ten dar buvo likę lyg gūdžiame sovietmetyje“, – prisimena fotomenininkas.

Beje, dabar ten, tik jau pavadintu Kauno kalėjimu kali „MG Baltic“ (dabar MG grupė) politinės korupcijos byloje kaltais pripažinti Vytautas Gapšys ir Eligijus Masiulis. Dar tebesančiam Seimu nariu V. Gapšiui skirta puspenktų, o E. Masiuliui pusšeštų metų belangės.

Trečiasis šios bylos dalyvis Raimondas Kurlianskis kali Kaune, A. Mickevičiaus gatvėje esančiame buvusiame Kauno tardymo izoliatoriuje. Jam teismas skyrė šešerius metus kalėjimo.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA