Vyriausiasis prokuroras: pagrobimu įtariamas vyras gyveno garaže, turėjo leidimą ginklui | Kas vyksta Kaune

Vyriausiasis prokuroras: pagrobimu įtariamas vyras gyveno garaže, turėjo leidimą ginklui

Trečiadienio popietę Kauno apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Rimas Bradūnas pateikė daugiau informacijos apie tyrimo eigą, plačiau charakterizavo įtariamąjį. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas tik dėl devynmetės pagrobimo, prokuratūra prašo vyrui skirti trijų mėnesių suėmimą.

Kaip nurodė prokuroras, atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl vaiko pagrobimo. Jam vadovauja ir organizuoja Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Intensyviai atliekami pirminiai tyrimo veiksmai, taip pat teisme bus sprendžiama dėl kardomosios priemonės skyrimo. Prokuratūra prašo įtariamąjį suimti trims mėnesiams.

„Manome, kad sąlygos skirti tokią kardomąją priemonę yra. Turime pakankamai duomenų, kurių pagrindu galima tvirtinti, kad konkretus asmuo galimai įvykdė nusikalstamą veiką. Veika priskiriama prie sunkių nusikaltimų. <...> Taip pat reikia pažymėti, kad tiek ikiteisminio tyrimo pareigūnai, tiek prokurorai kiekybine ir kokybine prasmėmis atliko itin kryptiną darbą realizuodami proceso priemones kaip kratos, įvairių subjektų ir objektų stebėjimas. Manome, to darbo išdava – rezultatas pasiektas ir esame surinkę pakankamai duomenų, kad asmeniui būtų įteiktas pranešimas apie įtarimą“, – sakė R. Bradūnas.

Šiuo metu 42-ejų vyrui inkriminuojamas tik vaiko pagrobimas, bet eigoje neatmestina, kad nusikalstamos veikos kvalifikacija gali kisti. Išvadai dėl asmens bendradarbiavimo, anot R. Bradūno, per anksti, bet įtariamojo psichinės būklės adekvatumas bus vertinamas, siekiama nustatyti, ar asmuo veikos padarymo metu galėjo atsakyti už savo veiksmus.

Prokuroras neabejoja, kad įtariamajam bus skirta psichiatrijos ekspertizė. Šiuo metu duomenų apie įtariamojo prisipažinimą nėra.

„Visuomenė labai aktyviai dalyvavo šiame procese. Jeigu turite bent minimalių duomenų, kad asmuo įvykdęs kitas veikas, prašome kreiptis į policiją ar prokuratūrą ir tai bus vertinama. Jei tokių kreipimųsi ir nebus, bus atlikti kiti procesiniai veiksmai nustatant, ar asmuo nepadarė kitų nusikalstamų veiksmų“, – R. Bradūnas kvietė atsiliepti kitus galimai nukentėjusius nuo šio asmens.

Pasak prokuroro, jeigu bus būtinybė, asmens atvaizdas ir asmens duomenys bus paviešinti. „Kas vyksta Kaune“ žiniomis, įtariamasis virtualiai atvesdintas į 14 val. prasidėjusį Kauno apylinkės teismo posėdį, kuriame sprendžiama dėl asmens suėmimo, tačiau vaizdas neryškus, identifikuoti asmens neįmanoma.

Teismo posėdis dėl kardomosios priemonės

„Motyvai priklausys nuo įtariamojo apklausos ir tikiuosi, kad motyvai bus identifikuoti. Šiuo metu atliekamas proceso veiksmas. Su mergaite kol kas tiesiogiai nebendraujame, tai suprantama ir pateisinama, nes reikia tam tikros psichologinės mergaitės būklės. Neforsuosime to, ekspertai patars, kada galima bus bendrauti su mergaite“, – sakė R. Bradūnas.

Pasak vyriausiojo prokuroro, tėvai be jokios abejonės taip pat bus pripažinti nukentėjusiais.

„Viešoje erdvėje yra labai daug informacijos, kuri tiesiogiai susijusi su tiriama veika. Prašome ikiteisminio tyrimo duomenų neviešinti, taip pat ir visuomenės, kuri labai padėjo išaiškinant šią veiką. Kad susilaikytų nuo komentarų, informacijos skleidimo. Tai tikrai nepadeda ikiteisminiam tyrimui, priešingai, kenkia“, – pastebėjo R. Bradūnas.

Jis pridūrė, kad vyras pats gyveno garaže, apie dviejų individualių garažų sujungimą rūsiu duomenų prokuratūra neturi. Platesni įtariamąjį charakterizuojantys duomenys renkami. Asmuo taip pat turėjo leidimą laikyti savigynai išduotą ginklą.

Garažas, kuriame buvo laikoma mergaitė

Pasak vyriausiojo prokuroro, pradžioje transporto priemonę identifikuojantys duomenys buvo gauti ir iš pilietiškų kauniečių, ši informacija anaiptol nepamaišė, visuomenė prisidėjo prie nusikalstamos veikos išaiškinimo.

Kauno apygardos prokuratūra neturi duomenų, kad asmens atžvilgiu anksčiau buvo vykdyti kiti ikiteisminiai tyrimai. Vyras baustas už aplinkosaugos pažeidimus administracine tvarka.

„Aro“ pareigūnams antradienį apie 23 val. įėjus į garažą Technikos gatvėje ir sulaikius įtariamąjį, ginklų garaže nerasta. Mergaitė buvo tuoj pat perduota į saugią aplinką. Sulaikytas 42-ejų metų vyras, kuris prievarta pagrobęs mergaitę ją laikė garaže.

Pasak policijos atstovų, garažas buvo šiek tiek pritaikytas pagrobimui, tai nebuvo įprasta patalpa automobiliui laikyti. Nusikaltimas įvykdytas pakankamai kvalifikuotai. Asmuo, pasak generalinio komisaro Renato Požėlos, nesitikėjo, kad bus sulaikytas.

„Kas vyksta Kaune“ primena, kad devynerių metų mergaitė iš namų esančių Kaune išėjo sekmadienį, apie 16.30 val. Paskutinė žinoma jos buvimo vieta buvo Chemijos g. esanti stotelė.

Paskelbta devynmetės paieška, kurią vykdė gausios policijos pajėgos, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus, Lietuvos šaulių sąjungos savanoriai, Viešojo saugumo tarnyba, šimtai pilietiškų kauniečių.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA