Kaip taupyti pinigus, kad taupymas taptų įpročiu?

Taupymo įprotis, ypač – finansiniu aspektu, svarbus ir reikalingas įprotis bene kiekvienam žmogui. Taupymas leidžia tikslingai paskirstyti pajamas ir išlaidas, pasiekti nusibrėžtus tikslus, jaustis finansiškai saugiai ir įsigyti pirkinius lengviau bei planuotai. Nors tai gali atrodyti sudėtingas dalykas, kuomet taupymas tampa jūsų gyvenimo būdu, daryti tai įprastai – lengviau. Todėl apžvelgsime, ką reikėtų daryti ir nuo ko pradėti, norint, kad taupymas taptu įpročiu.

Pirmieji žingsniai taupymo link

Visų pirma, ieškant taupymo galimybių ir kalbant apie įpročius – reikalinga susidaryti biudžetą. Biudžete reikalinga išanalizuoti savo išlaidas: pagrindines, galimas neplanuotas ir kitus dalykus, kurie pareikalaus pinigų. Taip pat susirašykite pajamų šaltinius ir sumas, kurias gaunate iš pajamų šaltinių. Be abejonės, svarbu tai, kad išlaidos neviršytų pajamų. Taigi, biudžetas yra pirmasis ir itin svarbus aspektas, norint, kad taupymas taptų įpročiu.

Planuojant biudžetą nusimatykite ir tikslus, kodėl būtent reikia taupyti. Nepamirškite to, kad taupant pinigus, apsaugote save nuo bereikalingo pirkimo, maisto švaistymo ar impulsyvaus pinigų leidimo. Numatyti tikslai turi apibrėžti tiek ilgalaikius, tiek trumpalaikius pirkinius. Tai gali būti trumpalaikiai tikslai, pavyzdžiui, atostogos, automobilio pirkimas, arba ilgalaikiai tikslai, tokie kaip būsto įsigijimas ar pensijos kaupimas. Turint tikslą, galėsite stebėti progresą, todėl tai turėtų suteikti motyvacijos ir taupymas pamažu taps lengvesnis.

Automatizuotas taupymas

Finansinės bendrovės siūlo įvairius būdus ir paslaugas, kurios gali padėti sutaupyti. Bene efektyviausias būdas, siekiant, kad taupymas taptų įpročiu – neatšaukiamasis terminuotasis indėlis. Tai yra vadinama paslauga, kuomet tam tikram terminui įnešate pasirinktą pinigų sumą, už kurią gaunate palūkanas po nustatyto laikotarpio.

Tai reiškia, kad jūsų pinigai yra įdarbinti, apsaugoti nuo infliacijos ir užtikrintai gausite numatytą grąžą. Tai itin padeda atvejais, kuomet sutaupytus pinigus išleidžiate kitiems, neplanuotiems pirkiniams. Dėl šių sąlygų galite apskaičiuoti investicinę grąžą ir pasirinkti tinkamiausią terminą bei sumą, kurią ruošiatės įnešti. Tokio tipo indėlis įprastai turi didesnę palūkanų normą nei kitos panašaus pobūdžio finansinės priemonės, todėl ir grąža, automatiškai yra didesnė.

Nepamirškite, jog galite turėti ne vieną neatšaukiamąjį terminuotąjį indėlį, todėl šį taupymo būdą galima tiesiogiai susieti su numatytais tikslais ir biudžetu.

Stebėjimas ir procesas

Pagalvokite, ką galėtumėte padaryti, kad sumažintumėte kasdienes išlaidas. Galbūt gaminimas namuose užuot pietavimas kavinėje gali būti nauju įpročiu, kuris padės sutaupyti. Galbūt galite nukeliauti iki tam tikrų vietų viešuoju transportu ir nenaudoti automobilio ar kitų brangesnių paslaugų, galbūt galite suteikti daiktams antrą gyvenimą juos parduodant ar naudojant ilgiau.

Maži dalykai padės įžvelgti taupymo galimybes įvairiuose dalykuose ir taip tapti kasdieniu įpročiu. Be to, verta stebėti savo pažangą reguliariai, jei prireiktų koreguoti tikslą ar biudžetą ir tam, kad būtų sekamas visas procesas apskritai.

Žinoma, taupymui reikalinga kantrybė, nuoseklumas ir noras, tačiau išbandžius šiuos žingsnius, taupymas gali tapti ilgalaikis ir įprastas procesas, kuris taps įprasta rutinos dalimi ir atneš finansinę naudą bei nepriklausomybę.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA