Lietuvos teatrų lopšys šventė 103-ąjį gimtadienį | Kas vyksta Kaune

Lietuvos teatrų lopšys šventė 103-ąjį gimtadienį

„Auksinės Teatro Rūtos šakelės" teikimo ceremonija./D. Stankevičiaus nuotr.

„Atrodo, kas čia tokio, – 103 teatro metai, juk tai – joks jubiliejus, bet kiekvienas toks gimtadienis – mūsų istorija. Taip jau sutapo, kad mūsų gimtadienis tarsi atveria Kūčių prasmę ir Kalėdų džiaugsmą. Šis gimtadienis – ir galimybė atsigręžti į tai, ką turime, su kokiais žmonėmis kuriame teatrą, ir jiems padėkoti”, – taip antradienio vakarą Nacionalinio Kauno dramos teatro (NKDT) didžiojoje salėje vykusiose iškilmėse kalbėjo jo vadovas, aktorius Egidijus Stancikas.

Portalas „Kas vyksta Kaune” primena, kad jau ne vienerius metus teatro gimtadienis tampa dviguba švente, kurioje „Auksine Teatro Rūtos šakele” pagerbiami iškilūs teatro kūrėjai. Jiems įteikiami garbės ženklai bei piniginės premijos. O kadangi šis teatras turi nemažai bičiulių, tai šventinėmis rėmėjų dovanomis buvo pradžiugintas kiekvienas NKDT darbuotojas.

Šventėje kaip tik paskelbta, kad neseniai įkurta bei jau įregistruota asociacija „Teatro klubas”, tarp kurio steigėjų – nemažai sėkmingo verslo įmonių vadovų. „Auksinių Teatro Rūtos šakelių” garbės ženklo ir premijos mecenatai – įmonių grupė „SDG” (Saugaus darbo garantas) ir jos vadovai Rūta ir Eduardas Jasai.

„Šis naujojo teatro tūkstantmečio apdovanojimas išskirtinis tuo, kad teikiamas ne tik scenos žmonėms, bet ir užkulisiuose stebuklus kuriantiems teatro darbuotojams už metų pasiekimus ir viso gyvenimo nuopelnus teatro menui. Nominantus siūlo teatro darbuotojai, o laureatus išrenka speciali komisija, sudaryta iš apdovanojimo steigėjų, teatro ir Lietuvos teatro sąjungos atstovų.

Pasak NKDT atstovės Jolantos Garnytės – Jadkauskienės, garbiu auksiniu rūtos šakelės ženkliuku pasipuošė jau 10 iškilių asmenybių. 2021 m. jie įteikti teatro mohikanams – aktorei Reginai Varnaitei, režisieriui Jonui Jurašui, scenografijos ir kostiumų dailininkei Janinai Malinauskaitei, kompozitoriui Giedriui Kuprevičiui bei ilgamečiam pastatymų dalies vedėjui, šviesios atminties, Edvardui Pesliakui. Pernai už išskirtinius metų pasiekimus garbės ženklai buvo įteikti aktoriui Dainiui Svobonui, generalinio direktoriaus pavaduotojai rinkodarai Agnei Burovienei, vyriausiajai siuvėjai Janinai Necelienei, o už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas ilgametis teatro administratorius Rimantas Štaras bei aktorė Daiva Stubraitė.

Beje, 2022-ųjų šventę ir apdovanojimus papildė teatre susikūrusio verslo klubo prizas – edukacinė stažuotė jaunajam menininkui Mariui Karoliui Gotbergui, kuris turėjo galimybių keletą savaičių pasimokyti teatro mokykloje Londone.

Šiųmečių apdovanojimų ceremoniją pradėjęs Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius E. Stancikas pasidžiaugė dosniais metais ir netgi prasitarė, kokio spektaklio premjera žiūrovus žadama pradžiuginti tuoj po Naujųjų…

Pirmieji NKDT 103-jo gimtadienio šventėje buvo paskelbti „Metų proveržio” laureatai: šviesų operatorius Saulius Laucevičius ir aktorius Motiejus Ivanauskas. Apdovanojimus, kuriuos įsteigė „Nacionalinio Kauno dramos teatro verslo klubas”, įteikė jo atstovai UAB „Celsis” direktorius Sauliaus Bieliauskas” ir „Imlitex Holdings” valdybos pirmininkas Vygandas Blandis.

Po to į sceną pakviesti „Auksinių Teatro Rūtos šakelių” laureatai. Jiems apdovanojimus įteikė mecenatai Rūta ir Eduardas Jasai.

„Atrodytų nesuderinami verslas ir teatras turi labai daug bendro: teatre randame verslo, o versle randame teatro. Bet visur svarbiausias yra žmogus, nesvarbu, kokias pareigas jis beužimtų. Svarbiausi yra žmonės, dėl kurių kuriames teatras ir kuriamas verslas. O tuo, kas sukurta, galima pasidalinti”, – sakė R. Jasienė, tuo pačiu palinkėjusi ‚visiems sulaukti savo šlovės akimirkos ir atlaikyti užklupusią šlovę”.

Už metų pasiekimus pagerbti: aktorė Agnieszka Ravdo, kūrybinės veiklos organizatorė ir režisieriaus padėjėja Asta Mačiulytė bei vyriausiasis scenos įrengimų operatorius Tomas Kalinauskas.

Aidint ovacijoms, „Auksinės Teatro Rūtos šakelės” už gyvenimo nuopelnus įteiktos NKDT apšvietimo tarnybos vadovui, šviesų dailininkui Vladimirui Šerstabojevui bei aktoriui Liubomirui Laucevičiui.

Šventę vainikavo pianistų Roko ir Sonatos Zubovų atliekamas M. K. Čiurlionio kūrinių koncertas. Pirmą kartą viena po kitos, būtent NKDT scenoje, buvo atliktos abi šio žymaus menininko sukurtos simfoninės poemos – „Miške” ir
Jūra”.

O kad ant slenksčio – jau didžiosios metų šventės, tai tradiciškai Nacionalinio Kauno dramos teatro gimtadienis pasibaigė vaišėmis – spanguolių kisieliumi ir saldumynais.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA