Puošni šventė ant podiumo: J. Statkevičius pristatė netikėtą aukštosios mados kolekciją | Kas vyksta Kaune

Puošni šventė ant podiumo: J. Statkevičius pristatė netikėtą aukštosios mados kolekciją

Lrytas.lt 2023/12/09 11:36
G. Bitvinsko nuotr. / „Kas vyksta Kaune“ montažas

Gruodžio 8-osios vakare – taip laukta puošni šventė ant podiumo. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ buvo pristatyta naujausia mados kūrėjo Juozo Statkevičiaus 2024-ųjų pavasario-vasaros aukštosios mados kolekcija.

Juozo Statkevičiaus mados namai prieš penkerius metus minėjo savo veiklos 30-metį ir visuomenei pristatė didžiulę retrospektyvinę kolekciją. Šie pirmieji Lietuvoje tokio lygio mados namai įtvirtino drabužio etiketę su dizainerio Juozo Statkevičiaus vardu ir siejami su pasaulinėmis drabužių mados naujovėmis.

Šiemet mados namams sukako 35-eri ir šią sėkmės lydimą sukaktį Juozas ištikimiausius klientus pakvietė atšvęsti ant podiumo.

Dar prieš kolekcijos pristatymą būrys žinomų žmonių pozavo prie specialiai įrengtos fotosienelės, vėliau užėmė savo vietas salėje ir laukė unikalaus J. Statkevičiaus sukurto pasakojimo.

Šįkart kolekcija tikrai buvo kitokia nei kada nors anksčiau. Tai šiuolaikinio modernumo ir etninės savasties išskirtinis asorti, nauja pečių linija, kitos proporcijos, spalvų deriniai ir, žinoma, visada atpažįstamas drabužių dizaineris Juozas Statkevičius.

Juozas Statkevičius / G. Bitvinsko nuotr.

„Kurdamas kolekcijos eskizus domėjausi miksologija, nes siekiau netikėto ir sykiu keisto efekto. Kitaip tariant: yra vakarinės suknelės ir kasdieniai rūbai, bet keičiant aksesuarus galima juos paversti visai kitokiais.

Tai kūrybinis sprendimas, be to, labai tvarus, juk ne veltui mano sukurti drabužiai iškart atpažįstami: kokybė, fantazija, profesionalumas siejasi su istorija. Žmonės juos, kaip madingus, vilki dešimtmečiais. Tai fenomenas. Kita vertus, jei pabosta, visada šiuos drabužius galima parduoti, nes jie yra paklausūs: haute couture – tai autoriniai kūriniai, siuvami iš geros kokybės medžiagų įdedant daug rankų darbo“, – teigia J. Statkevičius.

Juozo Statkevičiaus mados namų idėja – kas sezoną pateikti drabužių kolekciją, demonstruojamą gyvų manekenų, šitaip įtvirtinant drabužio etiketę su dizainerio vardu, jo kūrybos apsaugą nuo plagijavimo, mados naujovių sklaidą.

„Nemanau, kad kolekcijai aprašyti reikia ypatingų išvedžiojimų, juk sezonai greit keičiasi ir sureikšminti to nereikėtų. O žmonės atsirenka, nes vertina, su kokia meile, meistriškumu visa tai padaryta. Beje, tai, kas atrodo paprasta, padaryti yra sunkiausia. Tiems, kas tuo abejoja, siūlau patiems šią velniavą išmėginti“, – sako J. Statkevičius.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA