Kaune įvertinti veržliausi 2023-ųjų startuoliai | Kas vyksta Kaune

Kaune įvertinti veržliausi 2023-ųjų startuoliai

Startuolių apdovanojimai / Organizatorių nuotr.

Apkeliavę pasaulinius verslo akceleratorius technologijų startuoliai, sveikatos inovacijų, tvaresniam pasauliui skirtų naujovių kūrėjai įvertinti Kauno startuolių apdovanojimų 2023 ir „Kaunastic Startups Meetup #10“ šventiniame renginyje. Organizatoriai „Tech-Park Kaunas“, „Kaunas IN“ kartu su partneriais apdovanojo startuolių komandas už didžiausią proveržį vystant inovacijas, žengiant į naujas rinkas, pritraukiant investicijas.

Biotechnologijų pasiekimai ir dėmesys saugumo inovacijoms

„Šiemet pavyko suvienyti inovacijų kūrėjus ir facilitatorius Kaune, o tai labai svarbu kartu ieškant būdų stiprinti startuolių ekosistemą. Būtent tvari, stipri bendruomenė ir ekosistema yra gyvybiškai svarbios startuolio verslo kūrimo pradžioje. Apjungėme universitetų komandas, miesto savivaldybės atstovus, investuotojus, tyrėjus, didžiųjų įmonių vadovus, pačius startuolius. Džiaugiamės, kad prie iniciatyvos stiprinti Kauno startuolių ekosistemos vystymąsi prisijungė ir LR Prezidento patarėjas, Ekonomikos ir Inovacijų Ministrė bei Kauno vicemeras“, – sako „Tech-Park Kaunas“ direktorius Paulius Nezabitauskas.

Šiemet biotechnologijų įmonė „Genomika“ pasiekė reikšmingą etapą – užsitikrino daugiau nei 5 mln. eurų investicijas iš Europos Sąjungos, Šveicarijos ir Jungtinės Karalystės duomenų saugojimo inovacijoms vystyti.

„Dirbame su DNR medžiaga, kurią galima sintetinti ir taip kompiuterinį kodą perkeliame į genetinį. Norėjome pasauliui įrodyti, kad lietuviai dirba su aukštosiomis technologijomis. Nors veikiame ankstyvosios stadijos mokslo srityje, į kurią investicijos nėra dažnos, nes investuotojai tikisi grąžos kuo greičiau, mūsų sėkmės pavyzdys įrodo, kad ir kokia rizikinga idėja, ji gali būti įmanoma“, – apžvelgia startuolio įkūrėjas dr. Lukas Žemaitis.

„Įvertinę tai, kas vyksta Pasaulio karštuose kraštuose, matome, kad technologinis pranašumas yra svari sąlyga sėkmei pasiekti. Skleidžiame žinią kūrėjams, kas yra saugumo inovacijas, kas yra dviguba inovacijų paskirtis, kuo svarbios lazerinės technologijos. Technologijos ypač reikšmingos ir perduodant duomenis, kad informacija sklistų, ten kur ribojamos ryšio priemonės, kad išmaniosios sistemos pasiektų tikslą ir paveiktų priešo pajėgas“, – augantį saugumo inovacijų poreikį akcentuoja renginio metu rizikos kapitalo investicijų kryptis pristatęs gynybos akceleratoriaus ir fondo „Scale Wolf“ pagrindinis partneris Edvinas Kerza.

Startuolių apdovanojimai / Organizatorių nuotr.

Metų inovacija – nanodanga saulės elektrinių priežiūrai

Kaip rašoma „Tech-Park Kaunas“ pranešime žiniasklaidai, renginyje apdovanoti vykusių inovatyviausių sprendimų rinkimų nugalėtojai. Iš nominantų dvyliktuko komisijas išrinko laureatus 4 kategorijose: Metų naujokas, Metų inovacija, Už tvaresnį pasaulį ir Metų startuolis.

Metų startuolio titulą pelniusi „Fitodenta“ komanda sukūrė priemonę, spartinančią burnos ertmės gijimą po odontologinių operacijų. „Inovacija rinkoje yra didžiausias mūsų pasiekimas, tai pastebėjo ir startuolių ekosistemos ekspertai. Metai buvo intensyvūs, vertiname tai, kad pavyko sukurtą ir kliniškai ištestuotą produktą sėkmingai paleisti į Lietuvos ir užsienio rinkas, o pateiktas patentas atveria kelius augti sparčiau“,– akcentuoja „Fitodenta“ direktorius Tomas Andrejauskas.

Tvarių sprendimų kategorijoje nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendruomenėje susibūrę technologijomis papildyto stalo žaidimo „Kondigno“ kūrėjai. Kaip pastebi vienas iš kūrėjų Justinas Blažukas, žaidimas padeda mažinti socialinę atskirtį regėjimo negalią turintiems asmenims: „Tai pirmas tokių stalo žaidimų pavyzdys, kurio taisyklės, siužetas ir užduotys yra pateikiamos mobiliojoje aplikacijoje. Paįvairindami laisvalaikį tiems, kurie susiduria su regėjimo iššūkiais, vykdome ir socialinę misiją“.

Metų inovacija startuolių ekosistemos lyderiai išrinko Kauno technologijos universiteto (KTU) Medžiagų mokslo instituto mokslininkų komandos „Zinotech“ sukurtą daugiafunkcinę savaiminio valymo nano dangą „Rain n’ Roll“. Šia inovacija jau susidomėjo saulės elektrinių vystytojai, išradimu siekiantys supaprasti elektrinių panelių priežiūrą. Automobilių diagnostikos ir valdymo įrenginys bei išmanioji aplikacija „Mbito“ pelnė Metų naujoko titulą – kauniečiai per metus ne tik išvystė įrenginį, bet ir užkariavo automobilių mėgėjų simpatijas keturiasdešimtyje užsienio valstybių.

Startuolių apdovanojimai / Organizatorių nuotr.

Apdovanoti ir startuolio ekosistemos herojai

„Ekosistemoms stiprinti reikia gerų pavyzdžių, antreprenerystės praktikų ir investicijų. Tai padeda startuolių bendruomenėms augti ir plėstis. Ten nukreipiame ir valstybės pagalbą, į tris pagrindines sumanios specializacijos kryptis – pažangią gamybą, gyvybės mokslus ir informacines bei komunikacines technologijas“,– sako vienas iš startuolių inovacijas vertinusios komisijos narių, renginio metu investicijų tendencijas apžvelgęs Inovacijų agentūros Proveržio departamento vadovas Paulius Petrauskas.

Renginio metu apdovanotos ir Kauno startuolių ekosistemą stiprinančios asmenybės – „Telesofto“ įmonės įkūrėjas Algirdas Stonys, bei KTU profesorius Arminas Ragauskas.

„Svarbu pastebėti tuos, kurie kasdien kuria startuoliams palankesnę aplinką. Šis renginys atnešė daug įkvėpimo ir dėl gyvybingos atmosferos, bet dar labiau džiugino, kad ne vienas startuolių kūrėjas teiravosi kaip kitais metais galėtų nominuoti savo kuriamą naujovę apdovanojimams pelnyti. Galime tikėtis, kad sulauksime dar didesnio aplikantų skaičiaus, o tai rodo ir Kauno potencialą ir jau augančius realius technologijų kūrėjų skaičius“,– teigia „Kaunas IN“ agentūros Verslo skyriaus startuolių ekosistemos projektų vadovas Gytautas Kulakauskas.

Viena didžiausių startuolių bendruomenių Lietuvoje, „Tech-Park Kaunas“, kartu su partneriais Kauno ekonominės plėtros agentūra „Kaunas IN“, Asociacija „Santakos slėnis“, „SAMSUNG parduotuve“, Inovacijų agentūra, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU), Kauno technologijos universitetu (KTU), Vytauto Didžiojo universitetu (VDU), Lietuvos energetikos institutu kasmet kviečia visuomenę nominuoti startuolius ir pristatyti kuriamas inovacijas.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA