Specialistų patarimai: ką svarbu žinoti apie keptuves? | Kas vyksta Kaune

Specialistų patarimai: ką svarbu žinoti apie keptuves?

„Aristocracy“ keptuvės / Organizatorių nuotr.

Nei vienas namų virtuvės karalius ar restorano šefas neapsieis be patogios ir kokybiškos keptuvės. Kepti, skrudinti, troškinti, pašildyti – vos vienas, bet bene svarbiausias virtuvės pagalbininkas padės atlikti šiuos pagrindinius virtuvės darbus. Kilmingų indų parduotuvės „Aristocracy“ specialistai pataria, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį renkantis keptuvę.

Svarbu suprasti, kad ne visos keptuvės yra vienodos – skiriasi ne tik jų kaina, dydis ar paskirtis, bet ir medžiagos, iš kurios jos pagamintos, jų kokybė. Nuo to tiesiogiai priklauso keptuvės priežiūra ir tai, kaip ilgai keptuvę naudosite.

Anot specialistų, būtina atkreipti dėmesį ar metalas tinkamai apdirbtas, jis storesnis ar plonesnis, o gal padengtas nesaugiu, ilgai nesuyrančiu ir sveikatai kenkiančiu teflonu? Svarbu rinktis keptuves su „švariomis“, kenksmingų medžiagų neturinčiomis dangomis – saugokime ir save, ir mus supančią aplinką.

„Daugybė skirtingų keptuvių tipų yra specialiai sukurta tam, kad Jūs atrastumėte sau patogiausią ir tinkamiausią keptuvę, kuri padės pasiekti aukščiausių gaminimo rezultatų“, – pažymi „Aristocracy“ specialistai.

Ketaus keptuvės – vertinamos ir perduodamos iš kartos į kartą, sunkios, bet ilgaamžės, itin atsparios mechaniniams pažeidimams bei karščiui.

Aliuminio keptuvės – patogios, patikimos ir lengvos keptuvės, kurios dengtos neprisvylančia danga, skirtos greitam maisto ruošimui – net tiems, kurie neturi ypatingų įgūdžių.

Nerūdijančio plieno keptuvės – universaliausios keptuvės, kurios, tinkamai prižiūrimos, ilgai tarnaus tiek namų, tiek profesionalioje virtuvėje. Beliks nuspręsti dėl keptuvės dydžio ir dangos tipo.

„Aristocracy“ keptuvės / Organizatorių nuotr.

Aristocracy“ džiaugiasi, jog siūlo tik kokybiškas bei itin įvairias keptuves iš patikimų gamintojų, tačiau labiausia didžiuojasi, jog bene vieninteliai Lietuvoje siūlo naujos kartos – „hibridines“ keptuves „A Star Is Born“ iš Prancūzijos:

Keptuvė pagaminta pagal patentuotą technologiją, kuri, 2015 metais Čikagoje vykusioje parodoje, buvo apdovanota specialiu prizu už geriausią metų inovaciją.

2023 metais atnaujintas populiariosios „Black Cube“ keptuvės modelis ir toliau džiugina savo dizainu, patvarumu ir galimybe gaminti be įtampos – itin atsparus nesvylantis keptuvės paviršius papildytas keramikos dalelėmis ir papildomai tvirtinamas šiek tiek iškiliu, žvaigždžių raštą primenančiu nerūdijančio plieno tinkleliu.

„A Star Is Born“ – tikra žvaigždė Jūsų virtuvėje, skirta drąsiems virtuvės eksperimentams!“ – pažymi „Aristocracy“ specialistai.

Ruošiant maistą „A Star Is Born“ keptuvėje galima naudoti metalinius įrankius. Keptuvės neprideganti danga atspari karščiui iki 250 laipsnių, keptuvę galima naudoti orkaitėje. „A Star Is Born“ sudaryta iš 3 sluoksnių konstrukcijos dugno: nerūdijančio plieno, aliuminio, nerūdijančio plieno.

Keptuvė taip pat turi neįkaistančią, ergonomišką rankeną ir yra be PFOA (PFOA – kenksminga ir tvari cheminė medžiaga, kuri aplinkoje suyra tik per 100 metų). „A Star Is Born“ tinka visų tipų viryklėms, šią keptuvę galima plauti indaplovėje.

„Aristocracy“ keptuvės / Organizatorių nuotr.

Kokybiška keptuvė – garantuota sėkmė. Ar tikrai?

„Aristocracy“ specialistai pastebi, kad net nusipirkus įmantrią, kokybišką, specialistų ar draugų išgirtą keptuvę kartais ne viskas pavyksta taip, kaip tikėjotės. Kylantis pyktis ir susierzinimas kelia norą pirkti dar vieną, dar kitą keptuvę, kol sukaupiate visą kolekciją.

„Patariame – su keptuve reikia „susidraugauti“, ją pajausti ir pabandyti keletą kartų, nes ne tik nuo keptuvės, bet ir nuo įgūdžių ar naudojamos viryklės priklauso sėkmė gaminant“, – sako specialistai.

Dažniausios klaidos, pasitaikančios naudojant keptuvę:

– Per aukšta temperatūra gaminimo metu. Tai itin dažna klaida, kai manome, jog aukšta temperatūra padės kuo greičiau iškepti ar apskrudinti patiekalą. Tiesiog gerai įkaitinkite keptuvę, įpilkite pasirinktus riebalus ir sumažinkite viryklės temperatūrą iki vidutinės. Mažiau visuomet yra geriau.

– Neteisingai parinkti įrankiai. Visuomet atkreipkite dėmesį į tai, kokio tipo keptuvę naudojate. Nenaudokite aštrių įrankių keptuvėse, kurios dengtos nesvylančia danga. Nei jei ji saugi sveikatai, aštriais įrankiais galite pažeisti paviršių ir gaminamas maistas pradės erzinančiai svilti.

– Viena keptuvė ne visuomet tinka viskam. Visiškai natūralu, jog lengvo aliuminio keptuvė puikiai tiks blyneliams ar kiaušiniui iškepti, tačiau gardų didkepsnį idealiai iškepsite gerai įkaistančioje ir šilumą išlaikančioje ketaus ar nerūdijančio plieno keptuvėje, kuri palaiko aukštesnę temperatūrą.

„Aristocracy“ keptuvės / Organizatorių nuotr.

– Keptuvę plaukite tik labai švelniais plovikliais, tik atvėsintą ir tik tuomet, kada reikia. Ketaus bei nerūdijančio plieno keptuvės, naudojamos ilgesnį laiką, pasidengia patvariu riebalų sluoksniu (patina), kuris yra itin svarbus kokybiškam maisto ruošimui su šio tipo keptuvėmis. Tai natūraliai susidaranti nelipni danga, todėl ketaus keptuvių negalima plauti indaplovėje – ji panaikins taip vertingą apsauginį sluoksnį.

„Labai svarbu įsidėmėti, kad ketaus keptuvėse negalima gaminti patiekalų, turinčių rūgščių komponentų (įvairūs padažai su citrina, actu, ar pomidorų pasta). Jie gali pažeisti keptuvės dangą ir įtakoti rūdijimo procesus.

Gaminkite maistą su meile. Tik su gera nuotaika ir pasimėgavimu gaminti patiekalai teikia didžiausią džiaugsmą tiek Jums, tiek Jūsų artimiesiems ir kasdienius patiekalus paverčia tikrų tikriausiais šedevrais“, – sako „Aristocracy“ specialistai.

„Aristocracy“ visada pasirengę padėti išsirinkti tai, kas geriausia Jums – internetinėje parduotuvėje www.aristocracy.lt bei „Metalo amžius“ parduotuvėse PLC „Mega“ ir Kęstučio g. 61.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA