Savivaldybės būsto fondo sąrašą sudaro 3323 gyvenamosios patalpos | Kas vyksta Kaune

Savivaldybės būsto fondo sąrašą sudaro 3323 gyvenamosios patalpos

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Toks skaičius buvo minimas lapkritį vykusiame Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdyje. Jame patikslinta, kad 2023-ųjų birželį sąraše buvo 3363 gyvenamosios patalpos.

Lapkritį miesto politikai pakeitė (per porą dešimtmečių jau ne pirmą kartą) Kauno miesto savivaldybės tarybos 2014 m. gruodžio 22 d. sprendimą „Dėl Kauno miesto savivaldybės būsto fondo ir Savivaldybės socialinio būsto fondo, kaip Savivaldybės būsto fondo dalies sąrašų patvirtinimo”.

Nuo 2014-ųjų būstų sąrašai dažnai keitėsi

Nes, anot savivaldybės administracijos, dalis gyvenamųjų būstų, kurie seni bei apleisti, pripažinti gyventi netinkamais, o jų neapsimoka remontuoti biudžeto lėšomis, yra aukcionuose parduodami. Tuo pat metu papildomai iš gyventojų nuperkama socialiniam fondui kitų būstų.

Tiesa, kaip portalui „Kas vyksta Kaune” yra sakęs savivaldybės administracijos Nekilnojamojo turto skyriaus vedėjas Donatas Valiukas, per metus savivaldybė savo lėšomis atnaujina daugiau nei 100 socialinių būstų.

Šių metų lapkritį Savivaldybės socialinio būsto fondo, kaip Savivaldybės būsto fondo dalies, sąrašą sudarė 1219 gyvenamosios patalpos, birželį turėta 15 tokių būstų mažiau.

2017-aisiais politikų patvirtinto Kauno miesto savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos tvarkos aprašo 69 punkte yra numatyta, kad „savivaldybės būstas, atsižvelgiant į socialinio būsto poreikį, miesto tarybos sprendimu įrašomas į socialinio būsto fondo sąrašą ir naudojamas teisę į socialinio būsto nuomą turintiems asmenims ir šeimoms aprūpinti būstu”. Aprašo kitame punkte teigiama, jog „pripažintas netinkamu (negalimu) naudoti savivaldybės būstas (taip pat – ir socialinis) išbraukiamas iš Savivaldybės būsto fondo sąrašų”. Šie sąrašai atnaujinami ne dažniau kaip kartą per ketvirtį.

Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Siekis „apvalyti” Senamiestį nuo gyventojų?

Anot D. Valiuko, „į Savivaldybės būsto fondo sąrašą neįtraukiamos laisvos gyvenamosios patalpos, valdomos bendrosios dalinės nuosavybės teise kartu su kitais fiziniais ar juridiniais asmenimis, kai patalpos, suformuotos kaip atskiras turtinis vienetas ir yra su bendrojo naudojimo patalpomis, kurios valdomos bendrosios dalinės nuosavybės teise”. Neaptiksime sąraše ir gyvenamųjų patalpų, kurias (pagal pateiktus tai patvirtinančius duomenis) savivaldybei ekonomiškai nenaudinga remontuoti.

Pažymėtina, jog tame sąraše negalima aptikti įrašytų ir laisvų gyvenamųjų patalpų, esančių Senamiestyje ir Naujamiestyje.

Gal jos „nutylimos”, nes rezervuojamos kažkam kitam? Pagal seną principą: „valdai informaciją, valdai situaciją, valdai pinigus”. Bet kas konkrečiai paskui pasinaudoja galimybėmis įsigyti prestižinėse Kauno vietose patalpas, kurias ne taip sunku paversti komercinėmis..?

Žurnalistės mėginimas ką nors sužinoti iš kelių „nevieningųjų” politikų apie miesto tarybos patvirtintą tokią „išlygą”, atsakymais nebuvo vainikuotas. Politikai prisipažino, kad prieš posėdžius gaudami paanalizuoti daugybę sprendimų projektų, tiesiog stokoja laiko į visas „detales” pasigilinti. Aiškiau nepasidarė ir išgirdus skyriaus vedėjo D. Valiuko komentarą šia tema.

„Tie, kurie jau gyvena Senamiestyje ar Naujamiestyje savivaldybės būstuose, ir toliau gali gyventi. Jei tik turi teisę tokius būstus nuomotis, niekas jų neragins išsikelti. Bet kai kažkoks savivaldybės gyvenamasis plotas ten atsilaisvina, tai parduodamas per viešus aukcionus”, tiek tepasakė NT skyriaus vadovas.

Iš sąrašo išbrauktos 44 gyvenamosios patalpos

Iš jų 12 gyvenamųjų patalpų Archyvo, Ašigalio, Kovo 11-osios, Minties Rato bei kitose gatvėse, Sąjungos aikštėje, Radvilėnų bei Raudondvario plentuose ar Savanorių prospekte yra parduotos. Kaip paaiškinta kauniečių išrinktiems politikams, – vadovaujantis įstatymu.

Priešpaskutinį 2023-ųjų mėnesį miesto tarybos patvirtintame naujame Kauno miesto savivaldybės būsto fondo sąraše neliko dar 22 gyvenamųjų patalpų, kurios šiemet pripažintos netinkamomis (negalimomis) naudotis (Darbininkų. H. Ir O. Minkovskių, Skuodo, Sodų, Marių, Kranto 2-oje, 9-oje P. Vileišio, dar keliose gatvėse). Spalio mėnesį Nekilnojamojo turto skyrius pateikė siūlymą savivaldybės administracijos direktoriui, ir šiam pritarus, 10 gyvenamųjų patalpų (Taikos prospekte, Puodžių, Chemijos gatvėse bei Raudondvario pl. 174-ajame name pripažintos patalpomis, kurias „remontuoti savivaldybei ekonomiškai nenaudinga”.

Kauno miesto savivaldybės posedis
Asociatyvi / R. Tenio nuotr.

Į Kauno miesto savivaldybės būstų sąrašą įrašyta daugiau nei 30 naujų adresų. Dalis savivaldybės šiemet įsigytų būstų papildė socialinio būsto fondą. Tai – savivaldybės nupirktos gyvenamosios patalpos, kurias numatyta gyventojams nuomoti kaip socialinius būstus Baltų, Pramonės, Sukilėlių prospektų namuose.

Tokį pat statusą turi ir remontuojamos (suremontuotos arba geros būklės) 25 gyvenamosios patalpos, kurios bus nuomojamos kaip socialiniai būstai. Tai – butai Baltų pr. 161, Chemijos g. 5, Gričiupio g. 7 ir 11, K. Veverskio g. 6, Kovo 11-osios g. 102, P. Lukšio g. 31, Partizanų g. 3 ir 47, Prancūzų g. 6, Sodų g. 98, Sukilėlių pr. 93, Taikos pr. 47 ir 95, Ukmergės g. 36. V. Krėvės pr. 67, Pramonės pr. 30 bei Riešutų g. 10 namuose.

Nepaisant to, kad eilė kasmet trumpėja, dar anksti teigti, kad visi socialinės paramos stokojantys ir ją gauti teisę turintys kauniečiai jau yra aprūpinti gyvenamuoju plotu.

Jo tebelaukiančiųjų (kaip nurodoma viešai skelbiamame 2023-ųjų liepos 18 d. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Tado Metelionio įsakymu patvirtintame Asmenų ir šeimų, turinčių teisę į socialinio būsto nuomą, sąraše) yra 416. Pirmasis sąraše – prašymas Kauno miesto savivaldybėje registruotas daugiau nei prieš 20 metų – 2003-ųjų rugsėjo 19-ąją.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA