Mirtinų šūvių į bušido čempioną R. Morkevičių paslaptis: užčiuoptas siūlo galas | Kas vyksta Kaune

Mirtinų šūvių į bušido čempioną R. Morkevičių paslaptis: užčiuoptas siūlo galas

Lrytas.lt / Vygandas Trainys 2023/12/04 20:51
Lrytas montažas

Platų atgarsį visuomenėje sukėlusios žmogžudystės tyrėjai, panašu, užčiuopė siūlo galą – šūvių į pasaulio bušido čempioną 34 metų Remigijų Morkevičių paslaptis gali būti įminta, nors byla ilgą laiką buvo uždaryta stalčiuje. Generalinės prokuratūros prokuroras Zdzislavas Tuliševskis naujienų portalui lrytas.lt pirmadienį patvirtino, jog nužudymo bylos tyrimas šiuo metu yra atnaujintas – tai padaryta po daugiau nei ketverių metų pertraukos, kuomet aklavietėje atsidūrę tyrėjai buvo priversti jį sustabdyti.

Su nusikalstamu pasauliu sietas garsus sportininkas buvo nušautas 2016 metų gruodžio 21-osios vakarą prie savo namų Šilainių mikrorajone, Baltų prospekte – žudikas tykojo R. Morkevičiaus, apsiginklavęs automatinio tipo ginklu. Greičiausiai – rusišku „Kalašnikovu“.

Į dienos šviesą išlindo naujos reikšmingos detalės, kurių dėka kriminalistai vėl sutelkė jėgas kruvino išpuolio užsakovų ir vykdytojų išaiškinimui.

Portalo lrytas.lt žiniomis, pareigūnams pavyko nustatyti įtariamuosius – tiesa, jų pavardės tyrimo sumetimais kol kas nėra skelbiamos.

Smogikams – ketvirtis milijono

Tirdami rytų kovos menų žvaigždės nužudymą, pareigūnai buvo prisikasę prie tarptautinio nusikalstamo susivienijimo, kurio vadeivomis laikomi iš Klaipėdos kilęs 52 metų Sergejus bėglikas ir 50 metų kaunietis Renaldas Kanys.

Pirmadienį buvo paskelbtas atnaujintas ieškomiausių Europos nusikaltėlių sąrašas, į kurį patenka ir R. Kanys, besislapstantis nuo teisėsaugos jau ne vienerius metus.

Kriminalistus dar iki žmogžudystės bylos sustabdymo buvo pasiekę duomenys, jog šis nusikalstamas susivienijimas užsakė kruviną išpuolį prieš R. Morkevičių, o jį įvykdė samdomų žudikų gauja iš Estijos, vadovaujama 60 metų Imrės Arako ir Jaako Tuuksamo.

Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnų žiniomis, už Rytų kovos menų žvaigždės nužudymą šiai smogikų gaujai buvo sumokėta nuo 200 tūkst. iki 250 tūkst. eurų.

Iš naujo renkami įrodymai

Tačiau dėl įrodymų stokos R. Morkevičiaus nužudymo byla 2018 metų pabaigoje buvo sustabdyta.

Pareigūnai, regis, tuo metu padarė viską, siekdami išaiškinti nusikaltėlius ir jų motyvus, tačiau neginčijamų įkalčių aptikti nepavyko.

Situacija pasikeitė tiktai šiais metais, kuomet paaiškėjo naujos, itin svarbios aplinkybės.

Tyrimas buvo atnaujintas – šiuo metu vyksta intensyvus darbas, po kruopelę renkant įrodymus.

Kas iš nusikalstamo pasaulio atstovų dabartiniu momentu yra patekę į pareigūnų akiratį, neatskleidžiama.

Portalui lrytas.lt pirmadienį pasiteiravus, ar tarp įtariamųjų R. Morkevičiaus nužudymo byloje šiuo metu figūruoja S. Bėglikas, R. Kanys ir I. Arakas, prokuroras Z. Tuliševskis atsakė to nekomentuosiantis.

Žiniasklaidoje prieš kelias savaites pasirodė informacija, kad tyrimo tikslais vienas estų šiais metais buvo pristatytas į Lietuvą. Tačiau prokuroras tai paneigė.

Gijos atvedė prie tos pačios grupuotės

S. Bėgliko ir R. Kanio nusikalstamo susivienijimo pėdsakas buvo aptiktas ir narpliojant vieno Agurkinių gaujos vadeivų, muzikos grupės „Naujosios Pupytės“ narės Vitos Jakutienės mylimojo, ne kartą anksčiau teisto 27 metų Deimanto Bugavičiaus-Deimos nužudymą, kuris buvo įvykdytas 2015 metų lapkričio 7-osios naktį Šilainių rajone esančioje Šėtos gatvėje.

Mirtini šūviai į D. Bugavičių buvo paleisti kotedžų kvartale, prie pat jo namų.

Teisėsaugai pavyko išaiškinti samdomus žudikus iš Estijos, 42 metų Hansą Eriką Ehvertą ir 40 metų Arle Grabbi, kuriems buvo skirta po 16 metų nelaisvės.

Smogikų vedlio rolę atlikusiam kauniečiui, su Daktarų gauja sietam buvusiam Europos jaunių bokso vicečempionui Ričardui Baikai-Ščiukui Kauno apygardos teismas skyrė 13 metų laisvės atėmimo bausmę.

Pareigūnai dar 2019 metų rugpjūtį paskelbė turintys duomenų, jog D. Bugavičiaus ir R. Morkevičiaus nužudymai gali būti susiję su minėta tarptautine grupuote, kuriai vadovauja S. Bėglikas ir R. Kanys.

Tyrėjų žiniomis, pastarieji niršo ant Deimos už 4 mln. eurų vertės hašišo siuntos pagrobimą.

Nuteisus už D. Bugavičiaus nužudymą H. E.Ehertą, A. Grabbi ir R. Baiką, S. Bėgliko, R. Kanio ir I. Arako bylos buvo atskirtos.

Vienas slapstosi, kitas kali Airijoje

I.Arakas šiuo metu atlieka bausmę Airijos kalėjime už kitus nusikaltimus ir Lietuvai dar nėra perduotas, o R. Kanys slapstosi.

Prokuroras Z. Tuliševskis pirmadienį portalą lrytas.lt patvirtino, jog jiedu tebėra įtariamieji byloje dėl D. Bugavičiaus nužudymo.

Ar įtarimai joje šiuo metu pareikšti ir S. Bėglikui, neatskleidžiama, tačiau prokuroras informavo, kad pastarasis yra įtariamasis kitoje byloje, dėl dalyvavimo nusikalstamo susivienijimo veikloje.

S. Bėglikas vis dar yra Ispanijoje – Lietuva pateikė prašymą šios šalies institucijoms dėl jo perdavimo, tačiau to nebuvo padaryta.

Iškalbinga nuotrauka

S. Bėgliko ir R. Kanio grupuotė galėjo griežti dantį ir ant R. Morkevičiaus.

Daugkartinių tarptautinių kovos turnyrų nugalėtojas taip pat buvo siejamas su šešėliniu pasauliu.

Vienoje nuotraukų R.Morkevičius 2011 metų pabaigoje buvo užfiksuotas Italijos kalnuose prie vaišių stalo su Agurkinių gaujos vadeivomis Sauliumi Velečka-Agurku ir Deimantu Bugavičiumi-Deima.

Sklandė versijos, kad R. Morkevičius galėjo tapti gaujų karų auka, būti įklimpęs į skolas.

Dabar jau mirusi sportininko teta Danutė Šuopienė viename paskutiniųjų savo interviu portalui lrytas.lt minėjo, jog sūnėno skolos maždaug prieš dešimtmetį buvo pasiekusios 20 tūkst. eurų.

Mafijos braižas

R. Morkevičiaus nužudymas abejonių nekelia: tai – organizuoto nusikalstamo pasaulio braižas.

Bušido čempionas buvo užkluptas 2016 metų gruodžio 21-osios vakarą prie savo daugiabučio laiptinės Baltų prospekte, grįžtantis iš treniruotės.

Į sportininką iš automatinio tipo ginklo buvo paleisti mažiausiai 7 šūviai į kaklą ir krūtinę.

Neatmetama, jog žudikai skubėjo įvykdyti kruviną užsakymą – priešingu atveju jie nebūtų paleidę kulkų serijos tankiai gyvenamoje vietoje, rizikuodami patekti į liudininkų akiratį, keldami pavojų aplinkiniams žmonėms.

Urna liko naujuose moters namuose

Nepaisant gatvėse brutaliai sumuštų praeivių ir kito neigiamo šleifo, R. Morkevičius buvo vertinamas kaip rytų kovos menų turnyruose daug pasiekęs, Lietuvą garsinęs sportininkas, nuoširdžiai savo šeima, vaikais besirūpinantis vyras.

Yra trys R. Morkevičius sūnūs – vyriausio berniuko jis susilaukė su buvusia drauge Agneta P.

Dviejų jaunėlių motina – kita sportininko gyvenimo draugė Raimonda O., kuria R. Morkevičius susipažino po skyrybų su Agneta.

R.Morkevičius ir Raimonda O. gyveno Baltų prospekte, šalia žmogžudystės vietos – jauniausias vaikas gimė 2017-ųjų sausį, jau po tėvo nužudymo.

Šiuo metu Raimonda su vaikais gyvena jau kitoje vietoje.

Urna su R. Morkevičiaus pelenais tebėra naujame jos būste.

Tebelaukia teisingumo

„Gavau iš pareigūnų pranešimą, kad tyrimas dėl Remigijaus nužudymo yra atnaujintas, tačiau daugiau – jokių žinių.

Aš iki šiol nebuvau apklausta. Nežinia, kokius veiksmus atliko pareigūnai.

Atnaujinti tyrimą teisėsauga turėjo tik tuo pagrindu, jeigu gavo naują informaciją“, – portalui lrytas.lt pasakojo Agneta P.

Moteris sakė nenumananti, kas galėjo įvykdyti brutalų nusikaltimą prieš jos buvusį gyvenimo draugą.

Tačiau ji tebelaukianti, jog nusikaltėlius anksčiau ar vėliau pavyks išaiškinti, kad jie bus teisiami ir sulauks atpildo.

Agneta P., kurios artima draugystė su R. Morkevičiumi truko maždaug nuo 2011 iki 2013 metų, tvirtino nežinanti, kad jis būtų turėjęs kokių nors skolų, finansinių bėdų: „Gyvenome paprastai, normaliai – nei prabangoje, nei skurde. Mums būnant kartu tikrai nebuvo taip, kad kažkas reikalautų iš Remigijaus atiduoti skolas ar jam dėl to grasintų“.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA