Kaune veikiančios metalo gamyklos darbuotojams – prastos žinios | Kas vyksta Kaune

Kaune veikiančios metalo gamyklos darbuotojams – prastos žinios

BNS 2023/11/30 14:15
Vilensija („Wikimedia Commons“) nuotr.

Šveicarijos kapitalo Kauno metalo gaminių gamybos įmonė „Mechel Nemunas“ apie atleidimą įspėjo 21 darbuotoją. Bendrovė apie tai pranešė Užimtumo tarnybai.

„Sodros“ duomenimis, įmonėje šiuo metu dirba 118 darbuotojų. Prieš metus jų buvo 148.

„Mechel Nemunas“ pernai gavo beveik 20 mln. eurų pajamų – 40 proc. mažiau nei 2021 metais (33,8 mln. eurų) ir patyrė 980 tūkst. eurų nuostolį (1,7 mln. eurų grynojo pelno).

Veiklos ataskaitoje bendrovė nurodė, jog pernai išaugus energijos ir žaliavų kainoms bei kilus jų tiekimo problemoms gamyba mažėjo 45 proc. iki 18,9 tūkst. tonų, dėl to smuko pardavimai ir pajamos.

Šiemet „Mechel Nemunas“ tikėjosi pagaminti 36 tūkst. produkcijos. Petrašiūnuose veikianti įmonė prisistato didžiausia vielos produktų gamintoja Baltijos šalyse – gamina vinis, vielą, metalo pluoštą.

Nors, kaip nurodo BNS, 100 proc. bendrovės akcijų valdo Šveicarijoje registruota „Mechel International Holdings“, rekvizitai.lt pateikiamame aprašyme „Mechel Nemunas“ teigia priklausanti „Mechel Grupe“ ir kreipia į rusišką portalą www.mechel.ru.

Pasak kompanijos, „Mechel Nemunas“ produkcija turi paklausą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, yra populiari Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Ispanijoje, Olandijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Čekijoje, Didžiojoje Britanijoje, JAV ir kitose šalyse.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA