Paskutiniai D. Teišerskytės žodžiai socialinio tinklo įraše verčia susimąstyti | Kas vyksta Kaune

Paskutiniai D. Teišerskytės žodžiai socialinio tinklo įraše verčia susimąstyti

tv3.lt 2023/11/29 16:29
R. Tenio, R. Guigos nuotr.

Lietuvą apskriejo liūdna žinia – per savo gimimo dieną, minėdama 79-ąjį gimtadienį, mirė Dalia Teišerskytė – poetė, žurnalistė, buvusi parlamentarė. Likus lygiai mėnesiui iki lemtingos dienos, D. Teišerskytė savo „Facebook“ paskyroje pasidalino paskutiniu viešu įrašu, kurio žodžiai verčia susimąstyti.

Paskutinį viešą įrašą socialiniuose tinkluose velionė paskelbė spalio 27-ąją, likus mėnesiui iki gimimo dienos, per kurią ir užgeso D. Teišerskytės gyvybė.

Paskutiniai vieši žodžiai

Ji džiaugėsi, kad įvyko daug susitikimų su žmonėmis, laukė lapkričio mėnesį turėjusių vykti susitikimų. Įrašą ji užbaigė savo kurtu eilėraščiu.

„Tiek daug susitikimų įvyko per spalio antrą pusę…

Dituva, Gargždai, Klaipėda, Kaunas, Šiauliai…

Ir visur – tokie geri, gražūs, dvasingi, smalsūs, jautrūs žmonės…

Pati gražiausia erdvė – tarp žmonių ir knygų…

Bibliotekos atsigauna, gražiai ir prasmingai dirba savo begaliniai reikalingą darbą visų mūsų labui…

Ačiū visiems…

Nes visur buvo labai jauku ir šilta… Dūšiai…

Taip smagu grįžti namo pilnu glėbiu gėlių, dovanėlių, parsivežant pastikėjimą ir meilę…

Lapkritis jau pildosi naujų susitikimų džiaugsmu… Laukiu jų…

*. *. *

Antausį gavau nuo vėjo, / Lapai skrybėlę apkrito, / Bet į rudenio alėją / Išeinu kiekvieną rytą – / Palinguoti su šermukšniais, / Saujomis audras susemti, / Paklausyti lapų triukšmo / Liepų – bijančių pasenti… / Sopulingas nuogas medis / Glaudžiasi prie namo seno, / Slegia širdį meilės badas / Ir į pakelę ridena… / Klausiu vakaro vėlyvo – / Gal pasenti ir nurimti? / Gal rudens aperityvą / Tarsi dovaną priimti? / Prie kaktos priglausti uosį / Lyg išdavusį meilužį? / Ašarojant pasiguosti, / Kad širdis lyg varpo dūžiai / Trankos garsiai ir triukšmingai / Prie rudens spalvingo kelio? / Ė, žiūrėkit, jau užsnigo / Baltą vėliavą ir šalį… / Baltą vėliavą ir šalį, / Seną šunį ir berželį… / O ruduo gėdingai slepias / Po linksmai spalvotais lapais…“, – rašė D. Teišerskytė.

Gyvybė užgeso gimimo dieną

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad pirmieji apie D. Teišerskytės mirtį paskelbė portalas žmonės.lt. Skaudi netektis palietė ne vieną – kolegos ir bičiuliai dalinosi prisiminimais apie šviesaus atminimo velionę.

Taip pat pranešta, kur ir kada vyks atsisveikinimas su D. Teišerskyte. Šermenys suplanuoti gruodžio 1-ąją nuo 14 val. Kaune, laidojimo namuose „Rekviem“. Velionės urna išnešama šeštadienį, D. Teišerskytė bus palaidota Petrašiūnų kapinių panteone.

Primename, kad jau ne vienerius metus D. Teišerskytė kovojo su netikėtai užklupusia onkologine liga. Apie ją šių metų rugpjūčio mėnesį ji papasakojo naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“. Tąkart ji pasakojo, kad žinios apie diagnozuotą ligą sulaukė netikėtai, vaikščiodama prekybos centre.

„Viskas prasidėjo prieš dvejus metus, rugsėjo mėnesį. Aš vaikščiojau po prekybos centrą ir man paskambino gydytoja, kurios patarimu man buvo atlikta kolonoskopija ir paimta biopsija. Ji man pasakė, jog sergu vėžiu.

Aš prisėdau ant suoliuko. Nesupratau, kas bus toliau, tačiau netrukus atsikvėpiau, nuėjau išgerti kavos ir nusipirkau suknelę“, – tada su šypsena prisiminė Dalia ir sakė, kad ženklų, jog gali sirgti klastinga liga, buvo ir anksčiau.

Daugiau naujienų skaitykite čia.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA