Kamšos draustinyje įsikūrė elfų namelis | Kas vyksta Kaune

Kamšos draustinyje įsikūrė elfų namelis

Kamšos botaniniame-zoologiniame draustinyje (Kauno r., Akademija) galima ne tik pramankštinti kojas vaikštant 1,5 km ilgio pažintiniu taku, pakvėpuoti grynu oru, bet ir pamatyti čia įsikūrusį elfų namelį.

Kaip teigia kauniečiai, elfų namelis yra ties pažintiniame take esančiais laiptais, viršuje. Kauno rajono bendruomenės socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje taip pat kviečiama ir į improvizuotą ekskursiją su Dainiumi Šeronu, Nora bei kitais Akademijos miestelio gyventojais.

Be kita ko, vaikštinėjant pažintiniu taku galima išvysti prabėgančių stirnų ar briedžių, pamatyti į Lietuvos raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų bei pasigrožėti nuotaikingomis ąžuolinėmis skulptūromis. Apie jas pasakoja vietos gyventojas, visuomenininkas D. Šeronas.

1960 m. įsteigtas Kamšos botaninis-zoologinis draustinis užima 318 ha plotą. Draustinis apima Kamšos mišką, pro jį prateka Nemuno intakai – Marvelės ir Vėžpienio upeliai.

Kamšos botaninis-zoologinis draustinis gali būti lankomas ištisus metus. Svarbu žinoti, kad pavasarį nuo kovo iki birželio reikia laikytis ypatingos rimties, nes šis laikotarpis gamtoje – tai dauginimosi ir veisimosi laikas, kai reikia tylos ir atsargumo. Paukščiai ir gyvūnai ieško saugios vietos susisukti lizdą ar guolį, kad galėtų atsivesti jauniklių.

Draustinyje galima vaikščioti tik takais, draudžiama iškylauti ar kurti laužą, šiukšlinti (šiukšlėmis laikomos taip pat ir organinės atliekos), skinti augalus (tarp jų gali būti ir retų ar saugomų), vartyti stuobrius, triukšmauti.

Ratu einantį maršrutą galima užbaigti nusileidus laiptais. Netoliese taip pat yra ir kitų lankytinų objektų – Tado Ivanausko Obelynės sodyba ir Pyplių piliakalnis.

Rekomenduojami video
TOP NAUJIENOS
SUSIJUSIOS NAUJIENOS
Naujausios žinios
EISMAS
112
LAISVALAIKIS
KULTŪRA
VERSLAS
MOKSLAS IR IT
SPORTAS
POLITIKA